Розкодуй свою кар’єру: знижка 20% на курси у форматі менторингу від FoxmindEd весь грудень 🎄
Дізнатися більше
07.07.2022
6 хвилин читання

Як знайти першу роботу програмістом?

Сергій Немчинський

Ви початківець розробник. Не важливо, ви тільки закінчили інститут або вже маєте досвід роботи в іншій сфері. Також не важливо, яка мова програмування ви вибрали, вивчали всі самі або пройшли курси. Зараз ви перебуваєте на стадії пошуку своєї першої роботи. І тут виникає типова проблема – жоден роботодавець не хоче новачків без досвіду. Взяти джуна – значить навчати його за свій рахунок.

З іншого ж боку, джуна можна навчити під свої вимоги, і це буде простіше, ніж переучувати когось. Крім того, талановитий джун вже незабаром буде приносити замовнику гарну вигоду за рахунок маржі. І ось тут і полягає ключ до успіху – вам потрібно довести, що ви можете принести користь компанії.

Складіть якісне резюме

Вам потрібно своїм резюме привернути увагу. Це не означає, що потрібно брехати і нахвалювати себе. Навпаки – важливо дати чесну і виважену оцінку собі як фахівця, показати, чим ви можете бути корисні. Заглиблюватися в тему не будемо, в мережі ну дуже багато інформації по цій темі. І не забудьте про супровідний лист

Cтворіть портфоліо

Джун з портфоліо цінується набагато вище, ніж без нього. Але в портфоліо повинні бути роботи не з туторіали, а власні робочі проекти. Створіть програму / додаток, яке буде приносити практичну користь. Важливо, щоб проект був добре задокументований, мав чітку структуру коду. Ну і, звичайно, ви повинні бути в змозі пояснити, як що працює і чому ви прийняли саме таке рішення.

Просування себе в інформаційному просторі

Соціальні мережі формують наш імідж – подивіться, як ви позиціонуєте себе. Критично оцініть всі свої соцмережі. Чи є в них негативні висловлювання про минулих роботодавців? Чи є інший негатив? Позиціонує себе як відповідальну людину з різнобічними інтересами.
Про які ресурси мова? LinkedIn, Facebook, DOU, навіть Інстаграм. Можете викладати пости про ваше навчання і успіхи. Якщо, звичайно, вам близько ведення соцмереж. Якщо немає – через силу краще нічого не робити.

Нетворкінг

Заводите знайомства в ІТ-тусовці, відвідуйте конференції та інші події, читайте ІТ-чати. Підпишіться на канали ІТ-блогерів у вашому напрямку. Відмінно мати в друзях і рекрутерів, можна стукати в личку і дізнаватися про наявність потрібної вам вакансії. Не будьте нав’язливими, але цілком допустимо час від часу нагадувати про себе.

Пошук вакансій

Тут варто задіяти всі можливі канали: всі відомі платформи з пошуку роботи типу work.ua, ain.ua та інші; соц.сети і спеціалізовані групи в них; ІТ-паблік.

Розсилка по компаніях

Навіть якщо у компанії вакансія офіційно не відкрита, можна спробувати щастя і написати їм безпосередньо. Важливо – не просто відправити резюме на пошту, яку ви знайшли на сайті. Ні. Добре вивчіть інформацію про компанію, які проекти у них є, з якими технологіями працюють. Після цього опишіть, чому ви хочете саме до них. Дайте зрозуміти, що ви дійсно зацікавлені в ній. Якщо навіть вам дадуть відповідь відмовою, але можуть звернути увагу, і коли вакансія з’явиться, у вас вже буде більше шансів потрапити в штат.

Фріланс

Стартувати з фрілансу особливо просто, достатньо мати хоч невелике портфоліо (наприклад, проекти, які ви робили на навчанні). Так, це не стабільно. Так, оплата буде мінімальною. Так, вас навіть можуть кинути. Але це вже досвід, і його ви можете внести в резюме як першу роботу.

Через знайомих

За вас можуть замовити слівце, якщо з’явиться відповідна вакансія. Або ж знайомий фрілансер може віддати частину свого завдання. До речі, це відмінний спосіб відточити навички, отримати чесну фідбек і, знову ж таки, записати в резюме перший досвід роботи.

Курси і практика в ІТ-компаніях

Найпоширеніший і найпростіший спосіб працевлаштування на першу роботу. Багато компаній проводять курси, в кінці відбирають кращих і залишають в штаті. Є компанії, які пропонують роботу на проекті. Це можна розглядати як наступний рівень навчання – ви оплачуєте проходження практики і відразу потрапляєте в реальний проект, працюєте в команді під менторством досвідчених колег. Це одночасно і практика, і запис першої роботи в ваше резюме.

Співбесіда

І ось ви виконали всі ці кроки, вас помітили і покликали на співбесіду. Тут теж свої нюанси. Найголовніше – будьте впевнені в собі. Яка людина викличе більше довіри і поваги при співбесіді: той, хто сидить з сутулою спиною, тремтячими колінами і тремтячим голосом або той, хто говорить спокійно і впевнено, може визнати, що чогось не знає, але показати свої сильні сторони? Не бійтеся задавати питання на співбесіді – з приводу проекту, команди, перспектив, цінностей компанії, робочого місця тощо. Це покаже вашу зацікавленість і теж виділить в позитивного боку.

Так, знайти першу роботу зовсім не просто, але все ж увійти в ІТ не так складно. Вам не потрібно профільну освіту, тут немає кумівства, все залежить виключно від ваших знань. Так що дерзайте і все вийде!

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів