07.07.2022
5 хвилин перегляду

Перспективи розробників з маленьких міст

Сергій Немчинський
Перспективи розробників з маленьких міст

Чи варто йти в програмування, якщо можлива тільки віддалена робота? І чи є взагалі перспективи у розробників з маленьких міст? Які є варіанти?

Варіант 1: Робота на локальному ринку

Розробники веб-сайтів. Навіть в маленьких містах є фірми, яким потрібна розробка. Ми говоримо про міста, в яких менше 100 тисяч чоловік. Якщо це СМТ в 5-10 тисяч чоловік або село, то тут, звичайно, потрібних фірм може не знайтися. Такий варіант зараз розбирати не будемо. Але якщо це райцентр і вище, швидше за все, роботи розробнику веб-сайтів вистачить навіть на внутрішньому ринку. Але є нюанси: від вас, швидше за все, знадобиться і вміння робити дизайн, і вміння адмініструвати сайти, і вміння працювати з хостингами – тобто повне обслуговування сайтів. Тому що навряд чи локальна фірма буде здатна найняти відразу кілька фахівців для хостингу, дизайну та ін. Але і запити таких фірм будуть ймовірно простіші, ніж, наприклад, вимоги до розробника в Києві.

Програмісти 1С. Бухгалтерія часто ведеться саме на 1С, відповідно навіть в маленькому місті знайдуться підприємства, компанії і магазини, яким потрібен буде програміст 1С. Якщо вам подобається бухгалтерський облік, але ви хочете заробляти трохи більше бухгалтера, то 1С – відмінний варіант. Цікаво вам це чи ні – це вже інше питання і тема для іншого відео.

Варіант 2: Релокація в інше місто

На дворі XXI століття. Мене дуже дивують люди, які бояться зрушити з місця. Не обов’язково їхати на все життя, але чому б не спробувати пожити рік-два в іншому місті, країні або навіть континенті. Це ж цікаво. Можливості релокації для програмістів практично безмежні, на відміну від фахівців практично всіх інших областей. Програмування – універсальна спеціальність. Приїжджаючи в будь-яку іншу країну, ви залишаєтеся все тим же розробником. Винятки можуть бути для програмістів 1С, хоча і у них набагато ширші можливості, ніж, наприклад, у бухгалтерів. Тому що переїжджаючи між країнами СНД ви так і залишаєтеся розробником 1С. Тим часом як бухгалтеру з України в Казахстані доведеться сильно помучитися, розбираючись в особливостях місцевого бізнесу.

Варіант 3: Фріланс і ремоутна робота

Якщо ж з якихось причин ви не розглядаєте релокейт, то завжди є фріланс і віддалена робота. Що вибрати – залежить від ваших уподобань. Хтось може все життя працювати на фрілансі і відчувати себе відмінно. Особисто мені фріланс не до душі. Фрілансер повинен мати високі навички самоорганізації, вміти планувати свій робочий графік, працювати незалежно від настрою і «нагляду» з боку. Якщо ви все це вмієте, то фріланс – приголомшлива можливість. Ви можете працювати у зручний для вас час, можливо, рано вранці або вночі, йти у відпустку тоді, коли хочете ви, а не ваш начальник та ін.

Ким можна працювати віддалено / на фрілансі? Практично будь-які напрямки ІТ-галузі, за винятком серйозних ентерпрайз технологій, так як ремоунтні команди ентерпрайз зазвичай втрачають в продуктивності близько 30%. Але! Це не означає, що так не буває. Особисто я знаю декількох розробників, які працюють віддалено на Java і .NET. Найпростіше на ремоуте працювати з простими технологіями. Це веб-і мобільна розробка, підтримка, дизайн, рекрутинг і ін. Тобто всі речі, які можна робити поодинці. Відповідно навіть перебуваючи в маленькому місті можна отримувати зарплату середнього розробника великого міста.

На Джаві також є можливість працювати віддалено. Точніше це буде не зовсім джава, але є величезна кількість платформ, які використовують джавообразние мови. В першу чергу це, звичайно, Salesforce. Це ідеальний варіант, якщо ви з маленького містечка, хочете працювати віддалено і любите Джава.

Так що відповідаючи на початковий питання – так, йти в розробку варто, незалежно від величини міста. Перспективи для розробника ширші, ніж для багатьох інших спеціальностей. Ну, а далі вибір тільки за вами.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів