🎁 Новорічні знижки весь місяць!
Знижка 20% на всі курси менторингу!
Дізнатися більше
07.07.2022

Перші кроки в програмуванні: як чи не послати все до біса

Сергій Немчинський

Ви чули про принади ІТ-сфери та хочете стати частиною цього світу. Але шлях навчання програмуванню зовсім не простий і не у кожного вистачає терпіння дійти до кінця. Всі починають вчитися на піку своєї мотивації, але на шляху чекатимуть безліч перешкод, і біля кожної такої стіни мотивації буде ставати все менше.

Стіна 1: Перші складності

Коли ви закінчуєте курси густо більше немає викладача, який допоможе при будь-яких труднощах, ви немов опиняєтеся один в дрімучому лісі. Ви не розумієте, в якому напрямку рухатися, де шукати відповіді, та й взагалі будь задавати питання. В цей стан потрапляють всі новачки. Як тільки ви залишаєтеся одні, здається, виникають самі нерешабельние проблеми.
«Найбільше ви дізнаєтеся, коли стикаєтесь з найважчими проблемами»
Просто продовжуйте йти. Читати, гуглити. Можна (і бажано) скористатися допомогою кураторів. Вони точно вкажуть вірний шлях.

Стіна 2: Ілюзія знань

У якийсь момент виникає відчуття, що все стало простіше. Ваш код працює. Так, він на милицях і зовсім не так гарний, як вам хотілося б, але він працює. Створюється хибне відчуття, що ви вже освоїлися, залишилося просто шліфувати знання. Але ні, це тільки початок і коли ви розумієте, як багато витрачено сил і часу, а ви все ще нічого не знаєте – це сильно демотивує.
«Кожен день ви будете почувати себе ідіотом – і це нормально»
І знову-таки – просто продовжуйте йти. Пишіть-пишіть-пишіть. Помиляйтеся, виправляйте і знову пишіть. Частіше згадуйте, для чого почали цей шлях.

Стіна 3: Брак часу ні на що

Зазвичай при вивченні програмування є два варіанти. Перший – продовжувати працювати на своїй роботі і паралельно вчитися. Зазвичай вечорами. Кожен день. День за днем. Це дуже вимотує. Другий варіант – звільнитися і присвятити весь свій час навчанню. Це теж не просто, бо ви не можете піти в такий «відпустку» надовго, будь-яка фінансова подушка має властивість закінчуватися. А значить потрібно приділити максимум свого часу. Жертвуючи звичними захопленнями, а часто і часом з родиною. Обговоріть цей момент з близькими заздалегідь, оскільки ваш процес переходу в іншу сферу позначиться на всій родині.

Стіна 4: Невідповідність очікувань

Кожен йде в ІТ зі своїми очікуваннями і далеко не завжди вони збігаються з реальність. Все не так райдужно, як вам здавалося. Можливо, вибрана мова не ваш, можливо не ваше взагалі програмування. Якщо вам нудно і тільки сідайте за навчання, як уже хилить в сон, – може це дійсно не ваше? Якщо ж вам цікаво, але поки все складається не зовсім так, як ви хочете – просто продовжуйте йти.
«Робота над кодом не завжди повинна приносити задоволення»

Ніхто не обіцяв, що буде просто. Програмування – це навик. Такий же, як водіння машини, приготування їжі, спілкування іноземною мовою. Навчитися кодіть може будь-хто, різниця тільки в тому, скільки на це потрібно часу.

Власне, всі наші поради зводиться до одного – не зупиняйтеся. Кинути можна тільки в тому випадку, якщо ви на 100% впевнені, що це не ваше. В інших випадках – просто ПРОДОВЖУЙТЕ.

Сергей Немчинский
CEO FOXMINDED
Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів