СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
07.07.2022

Перші кроки в програмуванні: як не послати все до біса

Ви чули про принади ІТ-сфери та хочете стати частиною цього світу. Але шлях навчання програмуванню зовсім не простий і не у кожного вистачає терпіння дійти до кінця. Всі починають вчитися на піку своєї мотивації, але на шляху чекатимуть безліч перешкод, і біля кожної такої стіни мотивації буде ставати все менше.

Стіна 1: Перші складності

Коли ви закінчуєте курси поряд більше немає викладача, який допоможе при будь-яких труднощах, ви немов опиняєтеся один в дрімучому лісі. Ви не розумієте, в якому напрямку рухатися, де шукати відповіді, та й взагалі як задавати питання. В цей стан потрапляють всі новачки. Як тільки ви залишаєтеся одні, здається, виникають самі не вирішувальні проблеми.
«Найбільше ви дізнаєтеся, коли стикаєтесь з найважчими проблемами»
Просто продовжуйте йти. Читати, гуглити. Можна (і бажано) скористатися допомогою кураторів. Вони точно вкажуть вірний шлях.

Стіна 2: Ілюзія знань

У якийсь момент виникає відчуття, що все стало простіше. Ваш код працює. Так, він на милицях і зовсім не такий гарний, як вам хотілося б, але він працює. Створюється хибне відчуття, що ви вже освоїлися, залишилося просто шліфувати знання. Але ні, це тільки початок і коли ви розумієте, як багато витрачено сил і часу, а ви все ще нічого не знаєте — це сильно демотивує.
«Кожен день ви будете почувати себе ідіотом — і це нормально»
І знову-таки — просто продовжуйте йти. Пишіть-пишіть-пишіть. Помиляйтеся, виправляйте і знову пишіть. Частіше згадуйте, для чого почали цей шлях.

📢 Підпишись на наш Ютуб-канал! 💡Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе!

🔍 Обери свій курс програмування! 🚀 Шлях до кар’єри програміста починається тут!

Стіна 3: Брак часу ні на що

Зазвичай при вивченні програмування є два варіанти. Перший — продовжувати працювати на своїй роботі й паралельно вчитися. Зазвичай вечорами. Кожен день. День за днем. Це дуже вимотує. Другий варіант — звільнитися і присвятити весь свій час навчанню. Це теж не просто, бо ви не можете піти в таку «відпустку» надовго, будь-яка фінансова подушка має властивість закінчуватися. А значить потрібно приділити максимум свого часу. Жертвуючи звичними захопленнями, а часто і часом з родиною. Обговоріть цей момент з близькими заздалегідь, оскільки ваш процес переходу в іншу сферу позначиться на всій родині.

Стіна 4: Невідповідність очікувань

Кожен йде в ІТ зі своїми очікуваннями й далеко не завжди вони збігаються з реальність. Все не так райдужно, як вам здавалося. Можливо, вибрана мова не ваша, можливо не ваше взагалі програмування. Якщо вам нудно, і тільки сідаєте за навчання, як уже хилить в сон, — може це дійсно не ваше? Якщо ж вам цікаво, але поки все складається не зовсім так, як ви хочете — просто продовжуйте йти.
«Робота над кодом не завжди повинна приносити задоволення»

Ніхто не обіцяв, що буде просто. Програмування — це навичка. Така ж, як водіння машини, приготування їжі, спілкування іноземною мовою. Навчитися кодить може будь-хто, різниця тільки в тому, скільки на це потрібно часу.

Власне, всі наші поради зводяться до одного — не зупиняйтеся. Кинути можна тільки в тому випадку, якщо ви на 100% впевнені, що це не ваше. В інших випадках — просто ПРОДОВЖУЙТЕ.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів