Java Month: беріть участь в подіях та отримайте можливість виграти суперприз! 🎁
Дізнатися більше
07.07.2022
5 хвилин читання

З Middle в Senior або Team Lead. Як отримати підвищення?

Сергій Немчинський
З Middle в Senior або Team Lead. Як отримати підвищення?

Отримати підвищення, а саме, посаду Senior не проблема. Трохи проявіть проактивность, покажіть, що ви хороший програміст і все. Якщо керівництво не помічає саме, поговоріть зі своїм проджект менеджером безпосередньо. Мені не зустрічалися випадки, коли людині відмовляли в переході з Middle в Senior при наявність досвіду. А ось стати керівником (Team Lead або Рroject Manager) – вже зовсім інша історія.

Як стати Team Lead?

Мені часто ставлять запитання, як з підлеглого перерости в керівника. Тут все робиться навпаки – спочатку ви стаєте керівником, а потім вас їм призначають. Що це означає? На всіх мітингах, де ви берете участь, потрібно показувати хороші результати і займати проактивний позицію – НЕ відмовчуватися в сторонці, а пропонувати щось, брати участь в обговореннях.

Стати керівником – це значить виховати в собі лідерські якості, бути людиною, за яким можна йти. Це не означає, що потрібно бути скалкою в одному місці для тим ліда або проджект менеджера. Навпаки, ви повинні максимально їм допомагати, пропонувати якісь ефективні рішення. Чи не сперечатися, а пропонувати! І не заради підвищення посади, а заради результату в проекті. Ваш роботодавець повинен бачити, що ви зацікавлені в успішній роботі проекту.

Важливо! Більше роботи брати не потрібно. Працюйте свій робочий день, але будьте максимально ефективні. Людина, що бере на себе всю роботу, яку на нього повісять, не стане керівником ніколи. Немає сенсу – нехай він і далі оре, а керувати буде хтось інший. Запам’ятайте: керівником роблять не того, хто багато працює, а того, хто намагається домогтися кращого результату.

Перейти з Middle в Рroject Manager зовсім не важко.

Менеджерів з технічним бекграундом відривають з руками. Почитайте книги з управління проектами, пройдіть курси, походіть на конференції PM. А потім напишіть знайомим рекрутерам, розкажіть про свій технічний бекграунд, наявності курсів або іншого керівного досвіду. Ніякої супер складної проблеми в цьому немає. Так що пробуйте і все вийде!

Сергій Немчинський
CEO FOXMINDED
Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів