💻 Activation Code: -30% на Start -30% на Start -30% на Start
Дізнатися більше
28.12.2022
17 хвилин перегляду

Новини ІТ від 27.12.2022

Сергій Немчинський
Новини ІТ від 27.12.2022

Огляд новин Java

 

OpenJDK

 

Даг Саймон, директор з досліджень у Oracle, запропонував створити новий проєкт під назвою Galahan. Основна його мета – впровадження технології GraalVM, пов’язаної з Java, у спільноту OpenJDK та підготовка до її можливої ​​інкубації в основному випуску JDK.

 

JDK 20

 

Білд 28 з early-access білдів став доступний минулого тижня з оновленнями від білда 26, які включають виправлення різних проблем

 

Spring Framework

 

Випущено Spring Framework 6.0.3 з виправленнями помилок, покращеннями в документації та новими функціями.

 

Project Reactor

 

Перший мейнтененс-реліз Project Reactor 2022.0.1 передбачає модернізацію залежностей до reactor-core 3.5.1, reactor-netty 1.1.1, reactor-kafka 1.3.15 та reactor-kotlin-extensions 1.2.1.

 

JetBrains

 

JetBrains опублікувала роадмеп 2023 для Ktor.

 

Розробники можуть очікувати:

  • версію 3.0;
  • новий спрощений API маршрутизації;
  • міграцію на Tomcat 11, Jetty 11 та оновлення до Apache HttpClient 5;
  • вилучення IO-функціональності в окрему бібліотеку.

 

86% українських ІТ-компаній готові наймати джунів та світчерів

 

Освітній проект IT Generation спільно з рекрутинговою платформою BazaIT провели дослідження та запитали українські ІТ-компанії, чи готові вони брати на роботу світчерів і джунів. Крім того, поцікавилися факторами, що впливають на рішення наймати чи не наймати нового працівника.

 

У ході дослідження опитали 80 компаній, серед яких – Luxoft, SocialTech, MacPaw, Ciklum, Competera. Майже 54% компаній – продуктові, трохи більше ніж 23% – аутсорсингові. Інші займаються іншими видами ІТ-діяльності.

 

На запитання «Чи наймає ваша компанія кандидатів із мінімальним досвідом?» більше 86% відповіли «загалом ми не проти», а ось майже 14% проголосували проти джунів та світчерів у своїй команді. Важливим показником є ​​те, що понад 60% компаній, які готові брати на роботу людей з мінімальним досвідом, уже зараз мають для них вакансії або матимуть їх найближчим часом, йдеться у дослідженні.

 

Тепер про портрет світчера чи джуна, якого хочуть наймати:

 

Дослідники надали компаніям список характеристик, серед яких можна було вибрати декілька. Найважливішим є мотивація кандидата. Варіант “у людини горять очі” відзначили майже 93% компаній. Серед основних характеристик також адекватність кандидатів. Пункт «людина мене чує» набрав понад 75%. А ось релевантний досвід в іншій сфері отримав майже менше відгуків серед респондентів — менше 16%.

 

 

Крім того, роботодавці відзначили такі критерії: вміння ставити питання, гнучкість та адаптивність, чесність та вміння працювати в команді, проактивну позицію та талант. А ось знання англійської виявилися важливими лише для 32 респондентів.

 

Google працює над системою розпізнавання почерку лікарів 

 

Представники компанії розповіли, що лікарі по всьому світу поспіхом виписують рецепти та висновки. Через це буває складно розібрати написане. У майбутньому це завдання допоможе впоратися камера Google Lens.

 

Для розпізнавання написаного тексту користувачам потрібно буде навести камеру на текст або завантажити з пам’яті пристрою. Після цього система проаналізує текст, виявить назви ліків та надасть користувачеві список найменувань.

 

Поки Google не розповіла, коли саме випустить функцію на ринок. Також, найімовірніше, система розпізнавання почерку лікарів дебютує в Індії, оскільки саме в цій країні найбільше зосереджено користувачів Google Lens.

 

GitHub запускає безкоштовне сканування репозиторіїв на наявність секретів

 

Раніше ця функція була доступна лише корпоративним клієнтам, які оформили підписку GitHub Advanced Security. Наразі сервіс повідомив про те, що сканування репозиторіїв на наявність секретних даних у коді стане загальнодоступним для всіх користувачів.

 

GitHub дозволить безкоштовно відстежувати будь-які випадкові витоки секретних даних у всіх загальнодоступних репозиторіях. Наприклад, інформацію про облікові записи або токени аутентифікації. Сервіс скануватиме репозиторії на наявність більше двохсот форматів токенів, а потім попередить користувача про витік секретних даних у його вихідному коді. Наразі ця функція запущена у беті, повноцінна версія запрацює до кінця січня 2023 року.

 

 Лютневе оновлення Edge відключить Internet Explorer 11 на ПК із Windows 10

 

У Microsoft порадили перейти на Edge з режимом IE, а також видалити ярлики та інші покажчики Internet Explorer 11 з «Пуску», панелі завдань та інших місць. Це потрібно зробити за допомогою системної політики “Вимкнути IE” ще до 14 лютого, щоб не виникало помилок.

 

Для корпоративних клієнтів, які користуються Windows 7 з розширеними оновленнями безпеки, старий браузер залишиться. Також він буде доступний на Windows 8.1, а також на корпоративних версіях Windows 10 LTSC, Windows 10 IoT і серверних редакціях.

 

Поки не ясно, скільки буде підтримуватись Internet Explorer 11 на старих системах. Можливо, це закінчиться вже незабаром, адже 12 січня 2023 року завершиться розширена підтримка Windows 7, 8 та 8.1. Тоді ж перестануть виходити і поновлення безпеки.

 

Apple, Google та Mozilla спільно розробляють тест Speedometer 3 для вимірювання швидкості відгуку веб-додатків

 

Компанії мають намір «добитися спільного розуміння роботи веб-додатків та підвищити продуктивність браузера так, щоб допомогти користувачам».

 

Перша версія Speedometer вимірювала швидкість відгуку програм на базі фреймворків Ember, Backbone, AngularJS, jQuery, Flight та однієї з перших версій React. У Speedometer 2.0 з’явилася можливість оцінки Preact та Inferno, а також повноцінної версії React та Redux.

 

Google хоче, щоб третя версія тесту “включала всі репрезентативні сучасні робочі навантаження”. Mozilla заявила, що “настав час оновити сервіс, оскільки Інтернет сильно змінився з моменту останнього великого випуску”.

 

Компанії обіцяють опублікувати більше подробиць про Speedometer 3 протягом найближчих місяців. За розвитком проєкту можна стежити на Github.

 

У Google Docs з’явився зручний режим відображення коду – але звичайні облікові записи доступу до нього не отримають

 

Компанія оголосила, що додає блоки коду до своєї системи «розумного полотна». Тепер система зможе автоматично додавати правильні інтервали та колірне оформлення для різних мов програмування, таких як Python, C або Javascript.

 

Раніше для того, щоб код виглядав красиво в Google Docs, були потрібні обхідні шляхи або використання не найзручніших плагінів. Хоча це не було кінцем світла, правильне відображення коду є важливим для документування. А виділення різних частин кольором значно полегшує читання, якщо в ньому більше кількох рядків.

 

Функція буде доступна лише людям із певними рівнями передплати. Відповідно до прес-релізу компанії, якщо ви використовуєте особистий обліковий запис Google, застарілий обліковий запис G Suite або різні рівні Essential та Starter Workspace доступу до оновлення у вас не буде.

 

Apple працює над оновленою лінійкою моніторів

 

Як стверджує інсайдер Bloomberg, нова модель Pro Display XDR вже перебуває в розробці і буде представлена ​​незабаром після релізу нового Mac Pro. За наявними даними, всі майбутні монітори компанії будуть оснащені «домашніми» процесорами, наявність яких дозволить їм менше покладатися на ресурси підключеного комп’ютера.

 

Нагадаємо, раніше Apple оснастила модель Studio Display чіпом A13 Bionic, що відповідає за роботу технологій об’ємного звучання, голосового помічника Siri та деякі інші функції.

 

Характеристики та ціну майбутньої новинки джерело не повідомляє. Актуальна модель Pro Display XDR за 5 тисяч доларів оснащена 32-дюймовою матрицею з роздільною здатністю 6K та максимальною яскравістю 1600 ниток.

 

Якщо вірити галузевому аналітику Россу Янгу, компанія також готує до випуску 27-дюймовий монітор із панеллю mini-LED та підтримкою технології ProMotion на початку 2023 року. Сама Apple чутки про свою продукцію не прокоментувала.

 

Microsoft випустила касетний плеєр у стилі Xbox Series S

 

Новинку розіграли під час конкурсу, а у відкритому продажі її не буде.

 

У конкурсі брали участь мешканці Німеччини, Австрії чи Швейцарії. Для цього потрібно було поставити лайк і прокоментувати пости з анонсами конкурсу в соцмережах.

 

Крім плеєра, переможець отримав доступ до музики з ігор Xbox.

 

Нагадаємо, раніше Microsoft випустила у продаж міні-холодильник Mini-Me Xbox Series X. Він продається в Walmart за ціною $79.

 

Microsoft планує купити Netflix за $190 млрд

 

За даними видання Reuters, корпорація Microsoft задумала впровадити послугу потокової передачі відеоігор на своїх пристроях. Для цього їй міг би стати в нагоді Netflix, який зараз переживає кризу, пов’язану зі втратою передплатників.

 

На цьому тлі сервіс взявся вивчати можливості запуску дешевшого тарифу з рекламними вставками, щоб залучити нових користувачів та не розгубити існуючих клієнтів. Для цього він уклав партнерство із Microsoft. Компанії об’єднує і президент Microsoft Бред Сміт, який також входить до ради директорів Netflix.

 

На думку аналітиків, угода може відбутися вже наступного року і становити 190 млрд доларів.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів