💻 Підвищення цін на курси для початківців з 20.05.2024
Дізнатися більше
04.01.2023
14 хвилин перегляду

Новини ІТ від 03.01.2023

Сергій Немчинській
<strong>Новини ІТ від 03.01.2023</strong>

Вийшов Ruby 3.2

 

Головні зміни у релізі:

  • початковий порт інтерпретатора CRuby, що компілюється в проміжний код WebAssembly. Його використовують для запуску в браузері або під керуванням відокремлених runtime, таких як wasmtime.
  • з’явилася VFS обв’язка поверх WASI, що дозволяє упаковувати весь додаток на мові Ruby у вигляді одного wasm-файлу.
  • стабільний внутрішньопроцесний JIT-компілятор YJIT від розробників Shopify
  • додатковий захист від атак, що викликають відмову в обслуговуванні при обробці зовнішніх даних у неефективних і тривалих регулярних виразах.
  • режим syntax_suggest, що допомагає діагностувати причини помилок, пов’язаних із відсутнім або зайвим закриваючим виразом “end”.
  • новий синтаксис для перенаправлення на інші методи наборів аргументів.
  • оновлену версію вбудованих та входячих до стандартної бібліотеки gem-модулів.

 

Microsoft зробить Windows 11 швидше шляхом виключення процесів та функцій з explorer.exe

 

Компанія робить кроки, щоб відокремити такі функції, як панель завдань, центр повідомлень та інші від explorer.exe. Інтеграція між робочим столом та «провідником» є одним із вузьких місць в операційній системі. Так, збій у explorer.exe також призводить до збою робочого столу.

 

У найближчому майбутньому функції Windows 11 житимуть в іншому програмному процесі. Це спростить їх запуск і позбавить необхідності покладатися на провідник. Відповідно, очікується зменшення кількості збоїв та прискорення роботи ОС. Що, своєю чергою, призведе до спрощення процесу розробки.

 

Вийшов Laravel 9.45

 

З оновлень варто зазначити:

 

  • підтримку маршруту “whereUlid()”
  • додавання правила десяткової перевірки
  • оновлення шляхів пошуку компонентів користувача. Тейлор Отуелл зробив свій внесок у реєстрацію шляхів пошуку анонімних компонентів кореневого рівня. Це зручно для проектів, які мають компоненти у різних місцях.

 

Користувачі повідомили про помилку календаря Google, що створює випадкові фейкові події

 

Дивний збій зафіксовано у мобільному додатку Google Calendar. Схоже, що програма створює випадкові, неіснуючі події протягом усього дня на основі вмісту повідомлень користувачів у поштовому сервісі Gmail.

 

Різні види електронних листів, включаючи повідомлення про доставку, квитанції про покупки та інформаційні бюлетені, відображаються випадково як події календаря на весь день. Проблема виявилася масовою. Google не відповіла ЗМІ на запит щодо цього інциденту.

 

Якщо ви зіткнулися з цією проблемою і хочете, щоб вона припинилася, то найпростіше рішення на даний момент – зайти в налаштування “Календаря Google” і в опції “Показувати події з Gmail” відключити чекбокс “Автоматично додавати події з Gmail до мого календаря”.

 

Чат-бот від OpenAI змушує керівництво Google нервувати

 

Генеральний директор Google Сундар Пічаї організував низку зустрічей із співробітниками та доручив їм створити АI-продукти, які зможуть конкурувати з чат-ботом ChatGPT та технологією DALL-E від компанії OpenAI. Про це пише The New York Times, посилаючись на аудіозаписи цих зустрічей.

 

За словами журналістів, керівництво Google перепланує роботу багатьох груп усередині компанії для створення продуктів на основі штучного інтелекту. Технологію від OpenAI користувачі вже називають «вбивцею Google», адже якість її відповідей на запити буває набагато кращою, ніж видає найпопулярніший у світі пошуковик. Хоча іноді система пропонує невдалі жарти чи дискримінаційні висловлювання, тому її ще належить удосконалювати.

 

Microsoft Teams Premium стане доступна у вигляді безкоштовної 30-денної версії

 

Користувачі можуть випробувати синхронний переклад 40 мов у субтитри, шаблони зборів, що настроюються, і розширені можливості веб-семінарів. Попередня версія також включає функції захисту конфіденційного вмісту, такі як ватермарки і мітки, а також – наскрізне шифрування.

 

Після закінчення 30-денної безкоштовної пробної версії користувачі втратять доступ до функцій Teams Premium. Загальнодоступний реліз продукту заплановано на початку лютого 23 року, і наразі очікується, що його вартість становитиме $10 на місяць.

 

Google відкриє доступ до двох нових технологій підвищення конфіденційності

 

Компанія оголосила, що дві з її новітніх технологій підвищення конфіденційності (PET) надаватимуться всім безкоштовно через відкритий вихідний код. У тому числі та, що розмиває об’єкти на відео.

 

Нові інструменти є частиною ініціативи Google Protected Computing. Вона спрямована на перетворення, цитую: «того, як, коли і де обробляються дані, щоб технічно забезпечити їхню конфіденційність і безпеку».

 

Проект під назвою Magritte тепер доступний на Github. Він використовує машинне навчання для виявлення об’єктів та застосування розмиття, як тільки вони з’являються на екрані. Він може маскувати номерні знаки, татуювання та інше.

 

Назва другої технології – Fully Homomorphic Encryption Transpiler. Вона дозволяє розробникам здійснювати обчислення із зашифрованими даними без доступу до інформації, що ідентифікує користувачів. У компанії заявили, що система здатна допомогти в урядовій та фінансовій сферах, а також у галузі охорони здоров’я.

 

В Україні пропонують запровадити санкції проти російських ІТ-компаній

 

Як повідомляє прес-служба Мінекономіки, ця пропозиція надійшла від Міжвідомчої робочої групи щодо реалізації санкційної політики.

 

«Рекомендовано направити до РНБО пропозиції санкцій проти понад 500 юридичних та фізичних осіб ІТ-сфери росії. Це виробники програмного забезпечення чи обладнання, компанії та особи, пов’язані з соцмережами, різними платформами, які використовуються режимом путіна для пропаганди», – зазначила перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

 

Про кого із представників ІТ-сфери росії йдеться поки що невідомо. Але видання DOU вже займається пошуком детальнішої інформації.

 

Boston Dynamics опублікувала новорічне відеопривітання – у ньому роботи намагаються прикрасити ялинку

 

Американська компанія Boston Dynamics, що працює в галузі робототехніки, опублікувала новорічне відеопривітання. На ньому мобільні роботи Spot намагаються об’єднати зусилля та повісити новорічну прикрасу на ялинку.

 

«Сподіваємось, у вас буде бадьорий святковий сезон! Роботами Spot дистанційно керували професійні оператори. Не повторюйте цього вдома», – так підписали своє відео на офіційному YouTube-каналі компанії.

 

Apple заборонила росії адаптувати iPhone 14 під мережі, що покращують зв’язок. У великих містах ними користується 60% населення

 

Російські оператори не змогли домовитися з Apple про підтримку функцій VoLTE та VoWiFi на своїх мережах для iPhone 14.

 

Ці функції покращують якість зв’язку, і на дзвінки через VoLTE у великих містах Росії припадає понад 60% голосового трафіку. Також для росіян, які використовують iPhone 14, недоступна високоякісна передача голосу, а роздача інтернету з телефону потребує ручного налаштування.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів