Триває набір нової групи на курс Enterprise Patterns! Старт курсу 02.12.2024. Реєструйтеся зі знижкою 30% до 31.10.2024!
Дізнатися більше
16.10.2023
4 хвилин читання

Як виник навчальний центр FoxmindEd

Наш навчальний центр FoxmindEd з’явився на українському ІТ-ринку у 2016 році. В той час нові ІТ-компанії з’являлися майже кожен день. Але ми одразу оголосили про свою особливу нішу. По-перше, ми одразу заявили, що ми є навчальним центром – тобто наш головний бізнес був в освіті, а не в написанні коду. По-друге, ми наголосили на тому, що навчатимемо саме програмістів. По третє, ми запропонували незвичний формат навчання – менторинг. Таких компаній на той час на ринку не було.

Заснував FoxmindEd Сергій Немчинський, який на той момент вже 20 років як працював розробником та обіймав менеджерські позиції в різних ІТ-компаніях. Ось як йому в голову прийшла ідея про створення такого центру.

ВИБІР ПРОФЕСІЇ

Кажуть, що деякі люди більше орієнтовані на роботу з іншими людьми, а інші краще взаємодіють з програмним кодом. Але що робити, коли тобі легко дається і те, і інше?

Сергей Немчинский лектор

Сергію Немчинському змалку подобалось викладати: щось розповідати, пояснювати, допомагати іншим знайти рішення.

Коли прийшов час вступати в виш, Сергій пішов на програміста – тому, що той інститут був ближчий до дому. Але в студентські роки він не писав код добами. Навпаки, знайшов товариша, який допомагав йому з домашніми завданнями. За це веселий та балакучий Сергій допомагав сором’язливому товаришу знайомитись з дівчатами.

Власне, думки йти викладати в Сергія час від часу з’являлися. Але порівняння зарплат було не на користь освіти. Тому Сергій занурився у програмування.

СТИХІЙНЕ ВИКЛАДАННЯ

Як ми згадували на початку, на момент заснування FoxmindEd в Сергія було вже 20 років стажу роботи програмістом. Але це не означає, що всі ці роки він уникав викладання. Навпаки. Сергій каже, що використовував різні можливості, щоб попрактикуватись як викладач.

Мабуть, вам відомо, що головна проблема викладачів інформатики у вишах – недостатня кількість практики. Навіть якщо викладач тримає руку на пульсі подій і сам пише код, він не може працювати розробником фул-тайм. Тому викладання часто зосереджене на теорії, і дуже мало має справу з практикою. Принаймні така ситуація існувала років з десять тому.

Тому і вузи, і школи намагалися запрошувати працюючих програмістів в якості викладачів, хоча б на тимчасовій основі. Сергій регулярно отримував такі запрошення, і часто погоджувався. Таким чином він збагачував свій досвід, інколи в несподіваний спосіб. Наприклад, коли викладав основи програмування учням четвертого класу, з’ясувалося, що якщо періодично вживати слово «дупа», слухають вони уважніше. До речі, з дорослими це теж працює.

І звісно, талант Сергія пояснити так, щоб всі зрозуміли, був дуже корисний на роботі. Він розповідає про такий випадок:

–          Приходять до мене тестувальники й кажуть – Сергію! От ти кажеш, щоб ми всі переходили  на автоматичне тестування. А там треба Джава. А ми ту твою Джаву ну взагалі не розуміємо!

–          Та що ж там розуміти, — кажу я. – Давайте я вам поясню!

Мабуть, в багатьох з вас є такий товариш або колега, якому можна задати будь-яке питання і отримати притомну відповідь, незалежно від теми. Таким є і Сергій Немчинський. Це передбачає, по-перше, чималу ерудицію, а по-друге, вміння пояснити так, щоб інша людина зрозуміла. Ось завдяки цьому таланту Сергій став для колег таким собі knowledge center, а згодом і офіційним лектором на тодішній роботі.

YOUTUBE КАНАЛ ТА ВЛАСНА КОМПАНІЯ

Згодом Сергій помітив, що люди дуже часто звертаються з однаковими питаннями. Звісно, у викладача така робота – сто раз повторювати одне й те саме. Але його раціональний розум вимагав якось цей процес оптимізувати.

Якраз тоді YouTube запропонував всім бажаючим опцію створення власних каналів та публікації власних відео. Тоді Сергій вирішив записувати відео з відповідями на самі популярні питання і давати посилання. Зараз це важко уявити, а ще років десять тому люди дивувалися пропозиції послухати відповідь у відео на каналі.

📢 Підпишись на наш Ютуб-канал! 💡Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе!

🔍 Обери свій курс програмування! 🚀 Шлях до кар’єри програміста починається тут!

Канал, що називається, зайшов. Спочатку відео були слабкуваті, з досвідом стали краще. А далі повстало питання монетизації. Можна було, звісно, давати на каналі рекламу, але це був би дуже невеликий прибуток, невідповідний зусиллям на створення контенту.

На той час Сергій разом із партнером запустив власну компанію, але за півроку з’ясувалося, що партнери мають різне бачення подальшого розвитку. Компанію розділили на дві частини, і Сергію треба було терміново визначитись з подальшим напрямком роботи, а заодно й з назвою.

Саме тоді і було прийняте рішення – об’єднати те, що Сергій любить і робить краще за все. А саме – розповідає про різні IT-технології. У 2016 році Сергій став першим викладачем навчального центру з новим іменем FoxmindEd. YouTube-канал трансформувався в повноцінний робочий інструмент. 

Навчальний центр  FoxmindEd працює вже шість років. До нас влаштовувалися та звільнялися різні люди, тестувалися різні формати та бізнес-моделі. Але весь цей час місією нашого центру було покращення якостi освіти українських програмістів, а директором залишався Сергій Немчинський.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів