06.08.2022
5 хвилин читання

5 звичок, що заважають писати хороший код

Сергій Немчинський
  • Використовувати незрозумілі назви змінних і функцій

Найчастіше саме новачки не бачать необхідності морочитися над найменуваннями – «Навіщо, адже я і так все розумію і пам’ятаю?». І як довго ви будете все це тримати в голові? А головне, навіщо? Код повинен бути простим і зрозумілим всім програмістам, які будуть працювати з ним пізніше. Перший крок до цього – давати осмислені імена змінним, функціям і класам.

  • Недотримання Code style компанії

«Я так звик, мені так зручніше» – звичка писати код як зручно вам, але не як заведено в компанії, може знизити ефективність роботи всієї команди. При переході в нову компанію, правила оформлення коду в конкретному проекті можуть відрізнятися від звичного вам. Стандарт оформлення дозволяє уніфікувати код всіх розробників команди, зробити його більш простим до сприйняття.

  • Не писати документацію

Возитися з документацією не любить більшість програмістів. Часте виправдання – код і є найкраща документація. Але якщо до коду потрібно повернутися через кілька років і/або якщо розробник, який працював з кодом не доступний, починаються проблеми. Нові програмісти можуть витратити зайві дні, а то й тижні, щоб розібратися, що, як і навіщо зроблено.

  • Швидкі рішення

Почути завдання і відразу побігти робити, не розібравшись в нюансах / не прочитавши повністю вимоги. Іноді (завжди) треба дізнатися, яку саме проблему хоче вирішити клієнт, часто є більш прості рішення задачі.

Швидкі рішення як правило більш громіздкі, менш ефективні і часто ведуть до подальших виправлень. Основна робота програміста – не настрочити якомога більше рядків, а зробити так, щоб код працював максимально ефективно. А для цього потрібно спочатку продумати все в голові і тільки потім писати.

  • Робити більше, ніж потрібно

Деякі розробники не тільки реалізовують поставлену задачу, а й «на всякий випадок» додають щось зверху. Зазвичай програміст дописує додатковий шматок коду з припущення, що він може знадобитися в майбутньому. «Оверінжінірінг» – начебто і не сильно страшна звичка, але забирає час (а значить і гроші клієнта) і веде до непотрібного ускладнення коду. Крім того, доданий шматок коду може так ніколи і не знадобитися, відповідно це недоцільна трата часу.

  • Працювати без вихідних і відпочинку

Ви можете працювати 7 днів на тиждень по 20 годин на добу, але тільки чи варто воно того? Як довго ви зможете підтримувати високу ефективність в такому темпі? 6-8 робочих годин на добу з обов’язковими перервами дадуть вам більше результатів. А ще не забувайте про спорт – коли тіло в тонусі і мозок працює краще. Але це вже з очевидного.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів