06.08.2022
4 хвилин перегляду

Як програмісту/IT фахівцю оцінювати свій рівень працюючи НЕ в IT компанії?

Сергій Немчинський
Як програмісту/IT фахівцю оцінювати свій рівень працюючи НЕ в IT компанії?

Припустимо, ви програміст, або адміністратор, або DevOps або будь-який інший фахівець сфери ІТ, але працюєте не в ІТ компанії. Можливо, у вашій компанії просто є ІТ відділ, що складається з декількох або навіть однієї людини. може бути навіть так, що ви є провідним фахівцем в цьому відділі, вище вас немає нікого. Але те, що ви займаєте високу посаду ІТ відділу у вашій НЕ ІТ компанії, нічого не говорить про вашу реальну рівні знань. Як же дізнатися, який насправді ваш рівень?

Ходіть на співбесіди

У мене для вас погана новина: на просторах інтернету немає програмок або простих тестів, який ви пройдете і зможете об’єктивно оцінити свій рівень.

Практично 100% ймовірність, що ви не синьйор, навіть якщо ви добре розбираєтеся в процесах своєї компанії. Але з точки зору аутсорсингової або продуктової компанії, ви навряд чи дотягуєте до рівня синьйора. У вас немає досвіду управління командою саме в аутсорсингової / продуктової компанії. Немає досвіду спілкування із зовнішнім замовником (спілкування з внутрішніми замовниками всередині компанії і з зовнішнім істотно відрізняється). Якщо ви працювали на ринок СНД, то різниця в спілкуванні з іноземними замовниками буде ще більше.

Єдиний спосіб оцінити, скільки ви коштуєте і на яку позицію вам подаватися – походити по співбесідах. Більш того, я взагалі будь-якого фахівця (не обов’язково навіть ІТ), раз на півроку / рік рекомендую проходити співбесіди в декількох компаніях, щоб просто розуміти, на якому рівні ви зараз перебуваєте.

Так, це може бути боляче для нашого самолюбства. Може бути дискомфортно. Але це саме той дискомфорт, який дозволить вам рости далі як фахівець. Рости важливо в будь-якому випадку, але потрібно зрозуміти, в який бік і які додаткові знання отримувати – все це залежить від того, чого хоче від вас ринок. Походивши по співбесідах, ви зрозумієте ваші слабкі сторони і зможете визначитися з напрямком розвитку.

А буває і таке, що ви крутіше, ніж ви про себе думали. Що ви стоїте більше, ніж вам платять. Так що єдиний дієвий спосіб зрозуміти рівень своїх знань – пройти кілька співбесід.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів