СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
06.08.2022
3 хвилин перегляду

Що вибрати: start-up чи outsource?

Сергій Немчинський
Що вибрати: start-up чи outsource?

Питання вибору компанії між start-up і outsource не таке просте, як здається. Розглянемо поточну ситуацію на українському ринку (говорити буду виключно про Україну, так як в інших країнах не працював). Так ось, сьогодні на ринку більшість компаній як раз або outsource, або start-up. Є невелика кількість продуктових компаній, як правило там справи йдуть дуже добре. Але таких компаній небагато, відкритих посад практично немає і потрапити туди досить важко. А якщо говорити про джава, то продуктових компаній взагалі одиниці. Відповідно вибір саме між start-up або outsource.

Звідки компанії беруть гроші?

У outsource компанії гроші надходять від замовників. Схема роботи така: спочатку знаходять замовника, потім під його проект наймають людей. Тому робота в такій компанії з фінансової точки зору більш-менш стабільна. І поки ви задовольняєте замовника, ви будете потрібні в проекті. Зазвичай аутсорсингові компанії не прогорають, тільки в тому випадку, якщо втрачають клієнта. Але зазвичай у таких компаній декілька замовників і якщо навіть один пішов, команду з цього проекту розподіляють по іншим або садять на bench (лаву запасних). Компанії дешевше оплачувати співробітника, навіть якщо для нього зараз немає роботи, ніж звільнити, а потім при необхідності шукати нового. Тобто в більшості випадків робота в аутсорсингових компаніях набагато стабільніша, ніж в стартапах.

Стартапи бувають продуктові та сервісні. Гроші надходять від бізнес-ангелів, інвесторів та інвестиційних фондів, умовно кажучи – це позикові кошти. Тобто компанія ще нічого не випускає і не продає, але вже отримала велику суму грошей. Основна проблема стартапів – безглузде розподіл ресурсів: вкладення в дорогий ремонт офісу, техніку та інші плюшки. Тільки гроші мають властивість швидко закінчуватися. Саме тому понад 95% стартапів прогорають. Відповідно з точки зору стабільності стартап повністю непередбачуваний. З іншого ж боку, зазвичай це молодіжні проекти з цікавим колективом і новими технологіями. Атмосфера в таких командах творча і трохи розслаблена. У такій компанії цікаво попрацювати. Але гарантії, що цей проект протримається довго, вам ніхто дати не може.

Якщо у вас немає сім’ї і фінансових зобов’язань (наприклад, якихось кредитів), то спробувати працювати в стартапі дійсно цікаво. Якщо ви серйозний товариш з багажем досвіду і прагненням до стабільності, то стартап може здатися вам занадто розслабленим. Ну і, знову ж таки, без будь-яких гарантій на майбутнє.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів