08.07.2022
3 хвилин читання

5 способів підвищити ефективність мозку

Сергій Немчинський

ІТ – сфера інтелектуальної праці і без ясності мислення тут нікуди. Але що робити, якщо вам все важче концентруватися і відчуваєте, що мозок працює вже не так ефективно? Як підвищити ефективність мозку?

Спосіб 1: Обмежити інформаційний потік

Занадто багато інформації в сучасному світі, велика частина з якої вам просто не потрібна. Фільтр то, що надходить в вашу голову. Вимикайте новини, відписуйтеся від непотрібних паблік, обмежуйте час в соц мережах. Це пожирає не лише час і енергію, але і захаращує голову, створює відчуття туману в голову. А якщо в голові немає ясності, про яку ефективність мова?

Спосіб підвищити ефективність мозку 2: Викинути мотлох з голови

В нашій голові мотлоху не менше, аніж у деяких на робочому столі. Ми постійно обертаємо в розумі одні і ті ж думки, проблеми, сумніви. Технік чистки багато, одна з найпростіших – виписувати всі думки і емоції на папір / електронний блокнот. Спробуйте щоранку або вечір писати на листку все, про що думаєте зараз. Ефект помітите відразу, але особливо класно техніка працює, якщо робити це регулярно.

Другий момент – вивантажити всі завдання з голови в блокнот або додаток. Ваш мозок витрачає сили, щоб постійно пам’ятати весь ваш список завдань – кому зателефонувати, кого привітати, що купити. Просто перенесіть це з голови в планер.

Спосіб 3: Асиметрична гімнастика

Найпростіший і швидкий спосіб включити обидві півкулі мозку і допомогти собі краще фокусуватися на ділі. Ви точно чули про подібну гімнастики, наприклад, однією рукою тримаєтеся за ніс, другий за вухо, а з бавовни міняєте руки. Або крутите руками в різні боки. Або однією показуєте клас, а другий дулю і швидко змінюєте. Таких вправ десятки. Для зарядки достатньо вибрати 3-5 і повторити кожне 30-60 секунд. Як мінімум – це забавно, як максимум – ви дійсно відчуєте, що туман з голови пішов і зосередитися легше.

Спосіб підвищити ефективність мозку 4: Нейролептики

Дуже і дуже спірний пункт, але ми не можемо його опустити, бо тема хайпова. Вони продовжують час неспання, покращують концентрацію і в загальному підвищують ефективність роботи мозку. Є нейролептики синтетичні і на натуральній основі. Більшість препаратів досліджені і вважаються безпечними, але! Немає ніяких даних про вплив таких стимуляторів мозку на здоров’я в довгостроковій перспективі. Приймати нейролептики чи ні – виключно ваш вибір, але це повинно бути дійсно зважене і усвідомлене рішення, а для цього знайдіть додаткову інформацію з даного питання.

Спосіб 5: Якісний відпочинок

З цього потрібно було починати, ну, а ми закінчимо. Відпочинок – найважливіше в збереженні продуктивності. Якщо ви постійно про щось думаєте, то створюється ефект «замилений очі» – мозок просто починає ігнорувати частина інформації, стає складніше генерувати ідеї. Ідеально допомагає медитація, але повинні попередити – вийде не з першого разу. І так, висипатися – також дуже важливо для вашої ж продуктивності.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів