01.10.2024 старт набору нової групи на курс Enterprise Patterns! Реєструйтеся зараз зі знижкою 30%!
Дізнатися більше
06.08.2022
5 хвилин читання

Як вести себе джуну на першій роботі?

Сергій Немчинський

Перше і найважче для джуніор розробника – знайти перше місце роботи. А коли це вийшло, потрібно по-щеняча радіти, бігати навколо, виляти хвостиком, заглядати в очі, випромінювати позитив і бажання працювати. Звичайно, я трохи утрирую. Якщо ви стали Джуном в 30-35, грати роль цуценятко буде трохи важкувато і дивно. Основний посил – ви повинні випромінювати зацікавленість в роботі, кожен в команді повинен розуміти, що вам дійсно цікаво, що ви хочете вчитися. Ви повинні заражати своїм оптимізмом. Насправді психологічний настрой – це 80% результату. Якщо всі будуть бачити, що вам цікаво і хочеться розвиватися, то дуже велика ймовірність, що ви пройдете випробувальний термін.

Якщо ж ви будете зображувати втомленого фахівця, вічно невдоволеного завданнями – це точно зіграє проти вас. Так можуть себе вести тільки синьйори і вище. Джун таке не дозволено, якщо будете себе так вести, вас швидко звільнять.

Які будуть завдання у джуна (java)

Завдання швидше за все будуть або самі фонові, або високопріоритетні, але досить прості. Джуну точно не доручать прикручувати якийсь новий фреймворк. А якщо таке все ж дадуть, значить завдання дуже фонової і за вами все одно все переробить синьйор. Як би там не було, яка б завдання не було, головне підходити до неї з оптимізмом і з бажанням працювати.

Може бути таке, що з вашої точки зору завдання — повне занудство, наприклад, потрібно у всіх конфиг файлах поміняти один каталог на інший каталог. Ви можете бути розчаровані – вчилися стільки часу, щоб виконувати такі завдання? Але задумайтеся, це все одно це доведеться комусь зробити і кому, як не Джуну? Крім того, в більшості випадків автоматизувати таку роботу не варто. Якщо ви почнете писати програму, щоб поправити всі ці конфиг файли, то є дуже велика ймовірність, що це займе більше часу, ніж поправити вручну. У багатьох новачків виникає бажання все автоматизувати: мені дали завдання, я ж програміст, я зараз напишу автоматизацію і все зроблю. Ні, автоматизацію потрібно робити, тільки якщо ви будете робити одну й ту ж саму задачу більше ніж 3 рази. Так, бувають ситуації, коли вам потрібно, наприклад, змінити якісь елементи в тисячі місць, тоді автоматизація потрібна. Але в цьому випадку вам, швидше за все, і завдання поставлять іншим чином, з серії: напиши скрипт, який буде робити те і те. Тому, що сказали те і робимо, і не забуваємо про ентузіазм.

📢 Підпишись на наш Ютуб-канал! 💡Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе!

🔍 Обери свій курс програмування! 🚀 Шлях до кар’єри програміста починається тут!

Якщо всі побачать, що ви молодець і намагаєтеся на простих завданнях, вам дадуть і більш складні завдання. Якщо ви починаєте нити на простих ТАСК, скаржитися, що вам нудно і нецікаво, то складну задачу вам не дадуть. Складні завдання все люблять робити, а вас взяли Джуном якраз для того, щоб затикати дірки і віддавати саме не цікаве.

Позбавтеся від синдрому самозванця

І ще момент. Дуже ймовірно, що вас буде відвідувати синдром самозванця. Часом вам буде здаватися, що вас взяли сюди даремно і що можуть в будь-який момент вигнати. Загострюється ситуація тим, що вас дійсно можуть вигнати. Тут важливо пам’ятати, що: 1) всіх розумних людей рано чи пізно відвідує цей синдром; 2) він пройде через кілька місяців / років; 3) перекладіть внутрішню відповідальність на інших — на тих, хто вас провадив співбесіди (вони професіонали, вони ж мене взяли, значить не просто так). Потрібно позбутися комплексу самозванця, але пам’ятати, що якщо ви не будете намагатися, вас дійсно можуть легко вигнати. Намагатися — це ставитися відповідально, з ентузіазмом навіть до простих завдань. Якщо легкі завдання ви будете робити «на відчепися», то складні вам не доручать, тому що будуть вважати, що і до складних ви поставитеся аналогічно.

Максимум впевненості в собі, максимум любові до роботи, максимум бажання допомогти і максимум відповідальності. Це те, що від вас вимагається.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів