06.08.2022
7 хвилин читання

Сергій Немчинський: Як програмісту швидко переїхати за кордон?

На кар’єрних консультаціях часто задають питання: «Як людині швидко виїхати в іншу країну?». Поговоримо, як це зробити різними способами.

На ринку ходить багато розповідей про те, як хтось весь з себе крутий зібрався, отримав грін-карту, переїхав в США, прямо в Silicon Valley, і там заробляє мільйони доларів. Це часто правда, але таких людей одиниці. З усіх можливих шляхів цей — один з найскладніших. Ви точно шанувальник того, щоб йти по самому складному шляху? Якщо ні, поговоримо про варіанти простіше.

Найпростіший спосіб переїхати в іншу країну

Найпростіший спосіб переїхати в іншу країну — це знайти роботу у вітчизняній компанії, яка має офіси за кордоном. Релокація за допомогою місцевої компанії в країну Східної Європи – найпростіший шлях. Польща, Угорщина, Болгарія, Румунія, інші. Йдете в будь-яку велику компанію, говорите — хлопці, я хочу змінити країну проживання, можна я буду у вас працювати? Найчастіше вони без проблем на це погоджуються.

Переміщенням фахівців займаються сотні компаній, і їм вигідно забезпечити вам максимально легкий і простий переїзд. Швидше за все, вони візьмуть на себе витрати з оформлення документів і переїзду, допоможуть зняти квартиру, допоможуть переїхати вашій родині, підшукають школи і садки, словом, повний сервіс.

Я розумію, багато хто думає, що якщо їхати з рідної країни, то мінімум до Німеччини, а краще в США. Але розумніше почати з Східної Європи, спробувати там пожити. Там істотно ближчий менталітет. Якщо ви знаєте український чи білоруський, розуміти поляків не проблема. Та й ситуація в Польщі і Німеччині не так вже і відрізняється. Різниця в основному в швидкості життя. Але це в будь-якому випадку Євросоюз, відкриті кордони. Вам набагато простіше буде влаштуватися в Німеччині або Америці, проживаючи в країні Євросоюзу. Більшість моїх знайомих саме так і їхало.

Переїзд для навчання

Звичайно, якщо у вас є запрошення на роботу в США, то збирайтеся і їдьте. Але у більшості його немає, і значить, варто спробувати простіший варіант.

Якщо ви молоді, вам в районі 20 років, є ще один спосіб виїхати в іншу країну. Запишіться на навчання в один з європейських вузів. У Будапешті, Празі, Варшаві є маса університетів, де можна вчитися навіть безкоштовно. Так, це університети не з топ-5 кращих в світі, але там теж непогано вчать, краще, ніж у нас.

Це теж чудовий спосіб виїхати, тому що ще під час навчання ви можете почати працювати. Коли ви закінчите, ви будете знати мову, у вас буде диплом Євросоюзу, який цінується куди більше за наш.

Чи варто одночасно з виїздом за кордон міняти професію?

Що робити, якщо одночасно з переїздом ви хочете змінити професію, наприклад, розробник PHP на Java? Моя порада така: спочатку змініть професію. Щоб надати робоче місце іноземцю, багато компаній вимагають від людини рік-два стажу. Джунів, які тільки-тільки влаштувалися на роботу, приймати на роботу за кордоном не поспішають — принаймні, я не чув. У будь-якому випадку це буде складніше, ніж мідлу і вище.

Тому, якщо у вас є професія, наприклад, PHР-розробник, а ви хочете в Java-розробники, є два варіанти. Або ви спочатку їдете, а потім в новій країні міняєте роботу — це буде складніше. Або ви спочатку міняєте професію, а потім вже з новою професією переїжджаєте.

Підпишись на наш Ютуб-канал! Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе! YouTube
Обери свій курс програмування! Шлях до кар’єри програміста починається тут! Подивитись

Був один кейс, коли людина не мала взагалі ніякої айтішной професії, але хотіла переїхати в іншу країну через IT. Вийшла досить болюча ситуація. Але ми, як математики, зведемо її до попередньої задачі. Або освоїмо нову IT-професію, або спробуємо переїжджати з поточної професією.

Якщо ж у вас є свій бізнес, який приносить вам дохід, ви можете просто взяти і переїхати. Жити на доходи від свого бізнесу на батьківщині, або ж відкрити новий. Досить просто це зробити в такій країні як Кіпр.

Висновок

Хотілося б підкреслити наступне. Які б зміни у своєму житті ви не планували, переїзд або зміна професії, головне — ви повинні розуміти, заради чого ви це робите, яка мета вами рухає. Поки ви не бачите кінцеву мету, будь-яка дія неправильна. Ефективність дії залежить від того, наближає вона до мети чи ні.

Визначтеся, що для вас важливіше, виїхати або змінити професію. Якщо ви розглядаєте IT-професію як спосіб виїхати, краще не треба так робити. Це все одно, що йти в IT тільки заради грошей. Програмування — це важка робота. Для тих, кому ця робота не подобається, вона буде неприємною. Ви будете мучитися. Займайтеся улюбленою справою і думайте, як з її допомогою можна переїхати.

Завжди ваш Сергій Немчинський

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів