СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
18.07.2022
4 хвилин читання

Що заважає вам досягти мети?

Сергій Немчинский

Згідно з дослідженнями, 92% людей не досягають поставлених цілей. Чому такий величезний відсоток невдач? Одна з причин – неправильна постановка цілей. Це актуально для будь-яких сфер, в тому числі і для ІТ.

❗️ЦІЛІ, ЗАСНОВАНІ НЕ НА БАЖАННІ❗️

Чому ви хочете в ІТ? Відповідайте собі максимально щиро.

Суспільство диктує свої норми, накладає на вас очікування. ІТ – це модно, це престижно, це хороші гроші. І ось ви вже біжите вчитися кодувати. Але тільки якщо вам не близько це по духу, то дуже великий шанс, що ви кинете цю затію, як тільки почнуться перший труднощі в процесі навчання. Може, навіть будете звинувачувати себе. А насправді, це просто спочатку було не ваше.

Всі цілі повинні плавно витікати з ваших інтересів. Заробити хороші гроші можна в будь-якій сфері, потрібно тільки зрозуміти, що вам дійсно подобається.

❗️ЧУЖІ ЦІЛІ❗️

Не ви хочете стати програмістом, цього хоче ваша мама, дружина або хтось інший. А вам це не сильно цікаво. Тут все аналогічно – якщо особисто у вас немає ентузіазму, шлях до мети буде занадто довгий.

Спробуйте зрозуміти, чого хочете саме ви. Якщо ви хочете зачепитися в ІТ сфері, це не обов’язково має бути програмування. Можливо, вам ближче дизайн, ілюстрація, може ви вмієте класно продавати або організовувати командну роботу. Подумайте про те, що вам дійсно до душі.

❗️НЕПРАВИЛЬНІ СТРОКИ❗️

Мета завжди має дедлайн. Якщо Делайн немає – це вже не мета, а бажання. І тут палиця з двома кінцями. З одного боку, не можна ставити занадто жорсткі терміни. Наприклад, стати програмістом за 3 місяці. Таке можливо, але зустрічається рідко. В середньому, якщо ви вчите з нуля, вам знадобиться півроку-рік і це буде тільки початкова ступінь. Ставлячи нереалістичні терміни, легко зламатися, бачачи, що ви не вкладаєте в них.

З іншого боку – поставите занадто великий проміжок часу (наприклад, два роки) і ви практично напевно відкладіть початок навчання. А потім відкладіть ще, і ще. Поки ентузіазм не вщухне зовсім. Терміни повинні бути реалістичними.

❗️ЗОЛОТА СЕРЕДИНА❗️

Наш мозок – цікава штука. Будете ставити дрібні цілі – мозок подумає, що це дуже просто, ви розслабитеся і незабаром просто перегорить ідеєю. Поставите занадто складну і високу мету – мозок вважатиме її нереалістичною і засуне в дальній кут, ви також швидко втратите мотивацію.

Розбивайте великі цілі на маленькі, а маленькі на крихітні. Ставте дедлайни кожні 3-4 місяці, таким чином буде легше контролювати і тримати себе в тонусі.

❗️НЕ ЗМІНЮЄТЕ ОТОЧЕННЯ❗️

Наші близькі та друзі повинні підтримувати нас, але на практиці наше оточення набагато частіше демотивує нас – не вірять, відмовляють … Вам і так буде складно – вчити щось нове, змінювати спеціальність не просто, і відсутність підтримки може стати останньою краплею.

Оточіть себе правильними людьми, додавайтеся в ІТ-групи і чати, ходите на ІТ-тусовки. Ці люди будуть вас мотивувати, можливо навіть допомагати на вашому шляху.

Досягати «правильні» цілі простіше, а результат точно буде вас надихати на нові успіхи. ☺️

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів