🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
02.11.2022
10 хвилин перегляду

Сергій Немчинський: Чому люди йдуть із програмування?

Сергій Немчинський
Сергій Немчинський: Чому люди йдуть із програмування?

Крім поширеного запитання: “Як стати програмістом?”, фахівці, які працюють, стали дедалі частіше гуглити: “Куди піти з IT?”. З чим пов’язане раптове усвідомлення ненависті до програмування і бажання покинути прибуткову професію? 5 причин, які змушують досвідчених фахівців змінювати сферу діяльності.

Причина 1. Підвищення

Програміст дійшов до тимліда і пізніше його підвищують до менеджера. На цьому етапі він перестає бути програмістом і переходить у керування. Часто й у ролі тимліда людина не приділяє стільки часу програмуванню як раніше, оскільки виникає багато організаційних питань. Але все ж таки передбачається, що тимлід приділяє програмуванню приблизно половину робочого дня. Проджект менеджер не програмує взагалі, вся його робоча активність складається із зустрічей, переговорів, роботи з документами, збирання статистик та ін.

від менеджера до програміста

До цього пункту я віднесу і відкриття власної компанії. Фактично, це теж підвищення та перехід в управління. Коли стаєш директором, немає ані часу на програмування, ані сенсу.

Причина 2. Вигорання

Поширена причина, через яку сфера ІТ втрачає багатьох програмістів. Якщо людина працює без відпустки та якісного відпочинку кілька років, вона може вигоріти настільки, що потім не може дивитися на програмування взагалі. Вона готова займатися чим завгодно, аби не кодити. Майте на увазі, якщо ви тривалий час працює без вихідних та відпустки, рано чи пізно ви вигорите. Втома накопичується, якщо ви не можете впоратися з нею, то вигорання неминуче.

вигорання як причина звільнення з айті

Причина 3. Синдром самозванця

Хтось кидає програмування через розчарування у своєму прогресі. Людині може здаватися, що вона недостатньо швидко розвивається або застрягла на одному місці, може здаватися, що все, що вона робить – недостатньо добре або відверто погано. Синдром самозванця – дуже підступна штука. Я сам багато разів стикався з ним, навіть маючи за плечима величезний досвід. Ми завжди порівнюємо себе з найкращими. Але треба пам’ятати, що людина може бути кращою за вас у чомусь одному, а ви будете кращою за неї в чомусь іншому. Порівнюючи себе з джуніором, ви можете знайти області, в яких вона краща за вас. І порівнюючи себе з супер-крутим фахівцем вашої області ви можете знайти щось, у чому вона слабша за вас.

Синдром самозванця

Особливо сумно, коли люди кидають програмування, вважаючи себе недостатньо розумними, тоді як найчастіше вони просто упереджено ставляться до себе. Особливо таке спостерігається у новачків у перші 1-3 роки. Хоча бувають різні ситуації. Дехто кидає і після 10 років роботи зі словами: “ніколи з мене не вийде нормальний програміст”.

Причина 4. Нещасливі у роботі

Пам’ятайте, що немає однієї якоїсь кращої професії у світі, є найкраща професія особисто для вас у певний час. І це не обов’язково має бути програмування. Знайшовши таку професію, ви будете отримувати задоволення. Але буває так, що професія була обрана без урахування своїх справжніх бажань, а лише тому, що у програмуванні стабільність та добрі зарплати. Або якийсь час програмування вас «перло», але зараз ця сфера вам більше не цікава. Просто не хочеться цим займатись. І змушуючи себе працювати там, де не подобається – ви стаєте нещасним.

Заставляя себя работать там, где не нравится — вы становитесь несчастным.

Сергій Немчинський

Причина 5. Застарілі навички

Програмування – динамічна область, вона потребує постійного розвитку. Якоїсь миті ви можете виявити, що ваші навички застаріли. Деякі з тих, хто зіткнувся з такою ситуацією, вирішують, що легше змінити область, ніж відновити та оновити знання. Наприклад, людина застрягла на Pascal. Працювала багато років на одному проекті, а коли вона вийшла на ринок, то бачить, що вакансій з цієї мови більше немає.

Якщо ви знайшли нову спеціальність, яка вам дійсно подобається – немає нічого страшного, щоб піти з програмування. Працюйте за тією професією, в тій компанії та країні, де ви хочете, навіть якщо всі навколо будуть розповідати вам, що ви робите дурість. Потрібно займатись тим, що подобається.

Якщо ви все ж хочете залишатися програмістом, але навички застаріли – пройдіть якісь нормальні курси. Оскільки ви і так програміст, навчання буде йти набагато простіше. Навчання на менторингу допоможе вам швидко освоїти нову мову програмування. Не смішіть йти з програмування. Існує величезна кількість напрямків і ви можете вибрати те, що зараз до душі.

Завжди ваш Сергій Немчинський

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів