СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
16.11.2022
19 хвилин перегляду

Новини IT від 15.11.2022

Сергій Немчинський
<strong data-lazy-src=

Google Play святкує 10-річчя новими функціями для розробників

Зокрема, магазин додатків запроваджує два нові порогові значення якості.

Перше – це відсоток користувачів, у яких трапився хоча б один помітний збій програми.

Друге – частота ANR, що сприймається користувачем. Вказує на частку тих, хто хоч раз зіткнувся з помилкою «Додаток не відповідає».

Також, у планах Google порадувати розробників новим форматом рекламного контенту та можливістю нагадати про свій застосунок тим, хто з якоїсь причини його видалив.

Ну, і звісно, ​​оновлення безпеки. Компанія запустила нові функції у Play Integrity API. Це відповіді API, що налаштовуються, і нові можливості звітності. Найближчим часом також з’явиться можливість налагоджувати відповіді API з налаштувань розробника програми на будь-якому пристрої.

У NPM ввели обов’язкову двофакторну аутентифікацію для супровідних значущих пакетів

1 листопада GitHub оголосила про включення обов’язкової двофакторної автентифікації для мейнтейнерів найпопулярніших пакетів.

Популярність пакету визначається двома параметрами:

  • від 1 мільйона завантажень на тиждень;
  • перебування у залежностях у більш ніж 500 пакетів.

Користувачі подали до суду на GitHub Copilot за порушення ліцензій Open Source і вимагають компенсації у $9 млрд

Програміст-юрист Метью Баттерик очолив позов на Microsoft, GitHub та OpenAI. У заяві сказано, що нейромережевий помічник GitHub Copilot порушує умови ліцензій Open Source проектів та обмежує права програмістів.

В даний час GitHub Copilot при генерації коду використовує мільярди рядків коду загальнодоступних репозиторіїв GitHub. Також помічник може перетворювати природну мову на фрагменти коду на десятках мов програмування. Copilot виконує роботу автоматично без належного аналізу та відпрацювання правил у ліцензуванні Open Source проектів.

Причому Microsoft, GitHub та OpenAI підстрахувалися під час розробки Copilot. Нейросетьовий інструмент навчений видаляти будь-яку згадку ліцензій Open Source у коді, що видається. Це відбувається і в тому випадку, коли він копіює чужий код сніпетами довше 150 символів безпосередньо з певного репозиторію. Система спеціально не вказує на авторство вихідного фрагмента коду.

Деякі розробники називають такий спосіб роботи Copilot «відмиванням відкритого коду». Вони вважають, що юридичні наслідки такого підходу мають бути визначені та прийняті спільнотою, перш ніж використовувати Copilot у комерційних цілях на постійній основі. Наприкінці 2022 року, за заявою GitHub, з’являться спеціальні корпоративні тарифи для компаній на цей інструмент.

Баттерик дійшов висновку, що кожного разу, коли Copilot видає фактично незаконний результат, цей нейромережевий інструмент тричі порушує DMCA, оскільки поширює ліцензійні матеріали без вказівки авторства, повідомлення про авторські права та умов ліцензії.

На думку розробника, з початку використання Copilot та за п’ятнадцять місяців його роботи кожен користувач цього інструменту щонайменше один раз отримував відповідь від помічника. Це означає, що Microsoft, GitHub та OpenAI більше трьох мільйонів разів порушили закони США. За мінімальних встановлених законом збитків у розмірі двох з половиною тисяч доларів за кожне порушення в даному випадку, Copilot вже завдав шкоди спільноті Open Source на дев’ять мільярдів доларів.

Баттерик побоюється, що з часом Copilot приведе до занепаду спільноти Open Source. І, як наслідок, знизиться якість коду в навчальних даних самої системи, яка не створює код самостійно.

Завершено злиття Unity та IronSource вартістю $4,4 млрд

Для довідки: Unity відома своїм однойменним ігровим двигуном. А Iron Source спеціалізується на розробці технологій монетизації та розробки застосунків.

Про плани злиття стало відомо ще у липні цього року. Це сталося на тлі падіння акцій компаній – на 75 та 50 відсотків відповідно за перші шість місяців 2022 року. Рішення про злиття було пов’язане не лише з економічним спадом, а й із запуском у 2021 році Apple App Tracking Transparency, яка певною мірою обмежила можливості рекламодавців.

Результатом угоди Unity та IronSource, за словами гендиректора IronSource, має стати поява комплексної платформи та нових інструментів для розробників.

Вийшла Linux Lite 6.2

Новий дистрибутив орієнтований на користувачів, які звикли працювати з Windows. Його інтерфейс нагадує рішення Microsoft. Ще одна відмінна риса ОС – вкрай скромні системні вимоги.

Linux Lite 6.2 побудована на базі популярного дистрибутива Ubuntu 22.04.1 LTS (ядро Linux 5.15.0-52) з невибагливим до заліза середовищем оточення Xfce 4.16. Для роботи їй достатньо двоядерного процесора з тактовою частотою 1,0 ГГц, від 768 МБ ОЗУ, накопичувача об’ємом від 8 ГБ та графічного прискорювача, що має хоча б 256 МБ відеопам’яті.

У стандартному функціоналі користувачі отримують офісний пакет LibreOffice, браузер Chrome, медіаплеєр VLC, графічний редактор Gimp, відеоредактор Shotcut, що замінив Openshot, який раніше використовувався, та інший корисний софт. У новій версії ОС також були оновлені утиліти Lite Upgrade і Lite Tweaks для налаштування системи.

Між повідомленнями Telegram-каналів може з’явитися реклама

У вихідному коді Telegram Desktop помічено підтримку параметра posts_between для спонсорських повідомлень. Це може свідчити, що рекламу можна буде вбудовувати між постами на каналах.

При цьому в офіційному блозі Telegram про цю зміну згадано не було. У зв’язку з чим немає ясності, чи буде функція насправді реалізована.

Українська IT-армія отримала доступ до документів Центрального банку росії

У тому числі до даних про персонал, автоматизованих банківських систем, їх вихідних файлів та до іншої інформації.

Наголошується, що ці дані вже аналізуються фахівцями. Наразі IT-армія виставила у вільний доступ 27 тисяч файлів.

“Якщо Центральний Банк не може забезпечити власний кіберзахист, то як він зможе захистити стабільність рубля?” – йдеться у повідомленні на офіційному телеграм-каналі ІТ-армії.

Microsoft надасть технологічну допомогу Україні на 100 мільйонів доларів

Про це розповів віце-президент компанії Бред Сміт під час зустрічі з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

Завдяки технічній допомозі деякі установи зможуть продовжити безкоштовно користуватися цифровою інфраструктурою та хмарою Microsoft. Крім того, компанія допоможе з кураторством та реалізацією цифрових секторів нашої країни. До них відносяться освіта, судочинство, митниця, медицина та освіта.

Як зазначає міністерство, з початку повномасштабного вторгнення Microsoft надала понад 400 мільйонів доларів на підтримку України. Вона стала однією з перших компаній, які ще на початку березня перестали продавати свої товари та послуги на території росії.

Користувачі iPhone 13 та 14 скаржаться, що після оновлення операційної системи екрани смартфонів почали зеленіти

Помилка з’являється на айфонах із версією iOS 16.1. Її суть полягає в тому, що дисплей смартфона перестає реагувати на натискання та заливається зеленим кольором.

Один із користувачів розповів, що всі спроби самостійно вирішити проблему виявилися марними. Після діагностики в офіційному сервісному центрі Apple з’ясувалося, що екран несправний і його потрібно замінити. При цьому ремонт оцінили у 380 доларів, незважаючи на те, що поломка сталася не з вини користувача.

При цьому важливо відзначити, що якщо екран смартфона після оновлення перестав реагувати на натискання, це можна виправити без заміни дисплея. Користувачі повідомили, що у такому разі допомагає перезавантаження пристрою.

JetBrains пропонує знижки на Datalore 2022.3

Datalore – це потужне онлайн-середовище для Jupyter-ноутбуків, розроблене в JetBrains.

Компанія розробник випустила новий реліз своєї платформи і з цього приводу вирішила порадувати користувачів спеціальними пропозиціями.

Тепер Datalore буде безкоштовною для команд до чотирьох осіб, а також для перших чотирьох користувачів численніших колективів. З команд із 10 осіб тепер стягуватиметься плата у розмірі 75 доларів за користувача на місяць замість стандартних 125 доларів.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів