💻 Підвищення цін на курси для початківців з 20.05.2024
Дізнатися більше
20.12.2022
15 хвилин перегляду

Новини ІТ від 20.12.22

Сергій Немчинський
Новини ІТ від 20.12.22

Вийшов Linux 6.1

 

У новому релізі прийнято 15 115 виправлень від більш ніж двох тисяч розробників.

 

Серед основних змін, оновлень та доопрацювань варто зазначити:

 

  • підтримку розробки драйверів та модулів на мові Rust;
  • модернізацію механізму визначення сторінок пам’яті, що використовуються;
  • спеціальний менеджер пам’яті BPF-програм;
  • систему діагностики проблем із пам’яттю KMSAN;
  • механізм захисту KCFI (Kernelk Control-Flow Integrity);
  • Використання структури Maple tree.

 

Зауважу, що нова версія вийшла із затримкою. У попередніх випусках розповідав, що Торвальдс відчитав розробників за зловживання дедлайнами. Щодо зриву термінів випуску версії 6.1, Торвальдс пояснив, що він задоволений поточним релізом, але жодних поблажок мейнтейнерам проекту щодо подальшої розробки ядра він не приймає.

 

iOS 16 встановлена майже на 70% сумісних пристроїв

 

При цьому з релізу операційної системи пройшло менше 100 днів.

 

Зараз на iOS 16 працює майже 70% гаджетів, на iOS 15 – приблизно 24%, а решта 6% – на попередніх версіях операційної системи. Apple випустила iOS 16 12 вересня цього року, а всього з дня релізу минуло 95 днів. Експерти вважають, що це добрий показник поширення операційної системи. При цьому важливо відзначити, що Apple не змушувала користувачів оновлюватись.

 

Також очікується, що цього місяця компанія випустить iOS 16.2 з функцією шифрування даних iCloud та підтримкою апаратних ключів двофакторної автентифікації.

 

Apple працює над системою наскрізного шифрування даних для захисту iCloud

 

Система Advanced Data Protection спрямована на додатковий захист даних у хмарному сховищі iCloud. Вона стане доступною в iOS 16.2.

 

Advanced Data Protection шифрує 23 категорії даних у iCloud. Сюди входять повідомлення, резервні копії пристроїв, нотатки, фотографії, нагадування, закладки Safari, голосові нотатки, команди Siri та збережені карти у Wallet.

 

Зазначу, що шифрування не буде доступним за умовчанням і функцію треба буде активувати в налаштуваннях. Після цього дані iCloud будуть зашифровані, доступ до них можна буде отримати тільки з тих пристроїв, які додав користувач до списку дозволених. Apple запевняє, що навіть якщо дані з хмари будуть вкрадені, зловмисники не зможуть розшифрувати їх без довірених пристроїв. Також, якщо користувач втратить доступ до пристроїв, можна буде відновити дані через контакт або ключ відновлення.

 

Apple анонсувала підтримку апаратних ключів автентифікації для Apple ID

 

Нагадаю, компанія представила двофакторну аутентифікацію ще 2015 року. За весь час підключили функцію 95% активних облікових записів. Тепер користувачі зможуть використовувати ключі безпеки для входу в Apple ID. Можна використовувати як USB-ключі, і NFC.

 

Також iMessage анонсували функцію перевірки користувача, яка допоможе переконатися, що зловмисник не перехоплює повідомлення. Зазначається, що обидва користувачі з активованою функцією отримають сповіщення, якщо хакеру вдасться зламати службу хмар і підключитися до діалогу.

DeepMind навчила нейромережа AlphaCode вирішувати будь-які завдання програмування

 

Інженери Google застосували новий підхід до навчання ІІ. Вони припустили, що опис завдання – це вираз того, що повинен робити алгоритм, а її рішення – те саме, але викладене іншою мовою. Спочатку нейромережу навчили розумінню описів завдання, а згодом — створенню програмного коду на основі свого внутрішнього уявлення.

 

Для навчання Alphabet використовували архів GitHub з більш ніж 700 Гбайт коду, а також коментарі до нього природною мовою. Потім у DeepMind організували внутрішній чемпіонат із програмування, і на його матеріалах навчили ІІ. Йому показали повний цикл: постановка завдання, працюючий та непрацюючий код, а також тестові приклади для його перевірки. Інженери наголосили, що цей підхід не новий, але цього разу для навчання виділили більше ресурсів.

 

Спочатку понад 40% запропонованих нейромережею рішень або вимагали надто великих апаратних ресурсів, або займали надто багато часу. Після аналізу коду інженери виявили, що під час вирішення різних завдань система часто використовувала схожі фрагменти коду, які видавали однакові відповіді за однакових вихідних даних.

 

У DeepMind відсіяли некоректні варіанти, і AlphaCode спромоглася вирішувати завдання на рівні програмістів з досвідом роботи від кількох місяців до року. У результаті нейромережа потрапила до числа 54% конкурсантів, що впоралися із завданнями на чемпіонаті.

 

Щоб покращити роботу нейромережі, інженери запровадили автоматизовану перевірку за 100 тисячами запропонованих системою рішень. Це призводило до пропорційного зростання частки правильних відповідей, але водночас зростала і ресурсомісткість обчислювальної системи. Спочатку для навчання був потрібний обсяг енергії, що в 16 разів перевищує річну потребу середньої американської сім’ї.

У результаті інженери прийшли до висновку, що система пропонує коректні рішення, але при ускладненні умов задачі зростає її ресурсомісткість. Таким чином, за їхніми словами, AlphaCode може виступати помічником програмістів, але не здатна замінити їх.

 

Опубліковано код початкової реалізації мови PostScript

 

Музей комп’ютерної історії отримав дозвіл від компанії Adobe на публікацію вихідних текстів однієї з перших реалізацій технології друку PostScript, випущеної 1984 року.

 

Суть технології полягає в тому, що сторінка, що виводиться в друк, описується спеціальною мовою програмування, і документ являє собою програму, що інтерпретується при виведенні.

 

Опублікований код написаний мовою Сі.

Реалізація включає код хінтингу шрифтів, який ліг в основу алгоритму, що забезпечує високу якість відтворення шрифтів у різних роздільних здатності. Довгий час він залишався комерційною таємницею Adobe.

 

Edge 109 стане останньою версією з підтримкою Windows 7 та 8.1

 

Про це заявила Microsoft. Після релізу нової версії браузера завершиться програма розширених оновлень безпеки для цих ОС.

 

Edge 109 і ранішні версії будуть продовжувати працювати на Windows 7 і 8.1, але вони не будуть отримувати нові функції, майбутні оновлення безпеки або виправлення помилок.

 

Edge 109 також буде останньою версією з підтримкою Windows Server 2008 R2, 2012 та 2012 R2.

 

Користувачам, які хочуть інсталювати нові версії Microsoft Edge або середовища WebView2 , рекомендується виконати оновлення до Windows 10 або пізнішої версії.

 

Microsoft також закликає розробників припинити підтримку Windows 7, 8 та 8.1.

 

Експерти під час перевірки утиліти ping у OpenBSD виявили баг, присутній у коді з 1998 року

 

Баг у ping призводить до нескінченного зациклення при обробці відповіді з нульовим розміром поля option в IP-пакеті. Проблема не сприймається як уразливість, оскільки мережевий стек в ядрі OpenBSD не пропускає подібні пакети у простір користувача. Помилка залишалася непоміченою протягом 24 років.

 

Розробники OpenBSD вже випустили виправлення цього бага. Як кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

 

Cтартап Prog.AI допоможе знайти розробників за допомогою аналізу коду на GitHub та GitLab

 

Стартап аналізуватиме технічні навички, бібліотеки та вкладки на платформах розробки. Prog.AI відзначає та індексує кожну участь у відкритому коді, а потім платформа створює профілі розробників з описами. З вибраним фахівцем можна буде зв’язатися електронною поштою за допомогою шаблонів платформи.

 

Перший місяць на платформі можна працювати безкоштовно, далі оплата становитиме $699 на місяць.

 

Стартап Prog.AI вже провів посівний раунд, але сума інвестицій та інші деталі не розкриваються.

Засновник Activeloop Давид Буніатян зазначив, що пошук фахівців від Prog.AI вищий на “5-10%, ніж у інших агентств”.

 

Google об’єднує команди Geo та Waze

 

Об’єднання команд, впевнені в Google, допоможе оптимізувати роботу та скоротити витрати. Вже понад 500 співробітників Waze приєдналися до організації Google Geo, яка контролює продукти Maps, Earth та Street View.

 

Генеральний директор Waze Неха Паріх залишить свою посаду після перехідного періоду. Google заявив, що хоче зберегти Waze як окремий сервіс та не планує проводити звільнення в рамках реорганізації. Також компанія очікує, що об’єднання зменшить «дублювання картографічної роботи» у продуктах Waze та Maps.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів