СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
11.10.2022
16 хвилин перегляду

Новини ІТ від 04.10.2022

Новини ІТ від 04.10.2022

Випущено нову Linux 6.0

Лінус Торвальдс випустив стабільну версію ядра Linux 6.0-rc7. Він оцінив версію 6.0 як «один із найбільших релізів за кількістю коммітів за останній час», багато в чому завдяки включенню «всього 15 тисяч коммітів без злиття».

Що нового?

  • Виявлення збоїв процесора – функція для адміністраторів великої кількості комп’ютерів із Linux;
  • Поліпшена обробка ACPI та управління живленням (що заощадить енергію процесорів Intel Sapphire Rapids);
  • Підтримка SMB3 у ядрі прискорить передачу файлів та підвищить безпеку;
  • Додаткові розширення платформи RISC-V;
  • Додано підтримку дискретної графіки Intel Arc;
  • Поліпшено підтримку деяких ноутбуків на базі Arm;

Також Торвальдс написав, що відкриє вікно злиття (merge window) для версії 6.1, до якої додано кілька важливих функцій, а саме:

  • Підтримка мови програмування Rust;
  • Можливість відключення механізму захисту від уразливостей Spectre, яка уповільнює роботу Linux у 1,6 раза;
  • Мінімізація зниження продуктивності від виправлень Retbleed.

JetBrains обрала Кіпр як новий хаб

Компанія заявила, що планує тепер базуватись на острові.

До речі, JetBrains вже релокувала 220 висококваліфікованих співробітників у Лімасолі та Пафосі. Крім того, у планах компанії створити ще 80 робочих місць у країні.

«Кіпр – привабливе місце для багатьох технологічних компаній. Політика уряду острівної держави щодо іноземних фірм та фахівців стала ключовим фактором при виборі нової штаб-квартири для JetBrains. Ми впевнені у подальшому розвитку нашої діяльності та розширенні клієнтської бази на острові», – заявив генеральний директор JetBrains Максим Шафіров.

Intel представила Unison – платформу спільної роботи пристроїв на Windows 11, Android та iOS

Новий програмний інструмент спрощує взаємне підключення телефону та ПК для спільної роботи з файлами, повідомленнями та дзвінками.

Intel Unison підключиться до вашого смартфону на Android/iOS через Wi-Fi або Bluetooth і працюватиме трохи по-різному, залежно від типу телефону. Деякі функції не підтримуються на iPhone, наприклад, багатосторонній обмін повідомленнями. Зовнішнє керування повідомленнями на пристроях Android та iOS залежить від поведінки конкретних програм.

Intel Unison з’явиться на вже випущених ПК Lenovo, Acer та HP цієї осені, а на платформі Intel 13-го покоління – на початку наступного року.

Новий оператор TypeScript знаходить помилки в коді

Це оновлення доступне у бета-версії TypeScript 4.9, представленій 23 вересня. З новим оператором satisfies розробники зможуть перевірити, чи тип виразу відповідає певному типу, не змінюючи результуючий тип виразу. Також завдяки оператору можна “зловити” деякі помилки. Наприклад, переконатися, що об’єкт має всі ключі певного типу.

Deno 1.26 покращує сумісність з Node.js та забезпечує підтримку npm

Оновлення з’явилося 26 вересня. У версії 1.26 набір тестів шару сумісності було оновлено для сумісності з Node.js v18.8.0. Це зроблено в рамках підготовки до того, що Node.js 18 набуде статусу довгострокової підтримки (LTS) наступного місяця.

Крім того, у Deno 1.26 оновлено реалізацію стриму Node.js, щоб використовувати модуль readable-stream@4.1.0 NPM. У даному шарі сумісності модулі stream та stream/promises тепер реалізовані через readable_stream. Такий рефактор також вводить нові API, включаючи Writable.toWeb() та Readable.toWeb(), які використовуються для перетворення стриму Node.js на веб-стрими. Крім того, fs.ReadStream і fs.WriteStream були оновлені для покращення сумісності з імплементаціями в Node.js.

З 2023 року Google почне повідомляти користувачів про появу у пошуку їх персональних даних

Компанія офіційно розпочала розгортання інструменту, який дозволить користувачам легко створювати запити на видалення результатів з їхньою особистою інформацією. Деяким користувачам він став доступний минулого тижня. Це нововведення стане частиною нещодавно анонсованої функції “Результати про вас”.

Google видаляє лише результати пошуку, а не сам контент в Інтернеті. Інформація, як і раніше, буде знаходитися на сайті, де вона розміщена, але зацікавленим особам буде важче знайти її через пошукову систему.

Користувачі Google вже мали можливість вимагати видалення результатів пошуку з їхньою особистою інформацією. Але тепер компанія працює над тим, щоб значно спростити доступ до цього процесу. Інструмент «Результати про вас» дозволяє позначати результати видачі особистої інформації за допомогою кількох кліків замість того, щоб шукати конкретну довідкову статтю Google з посиланням на форму.

Вийшов реліз Chrome 106

В оновленні усунули 20 уразливостей. З основних змін:

  • Включення за замовчуванням механізму Prerender2 для користувачів збірок для настільних систем;
  • Можливість пошуку в історії, закладках та вкладках безпосередньо з адресного рядка Omnibox. Для локалізації пошуку доступні теги @history, @bookmarks та @tabs;
  • Відключення за заовчанням підтримки технології Server Push;
  • Відключення можливості використання не-ASCII символів у доменах, що вказуються в заголовку cookie;
  • Припинення надання API chrome.runtime для всіх сайтів. Воно доступне лише за наявності браузерних доповнень, що підключаються до нього;
  • Додавання декількох нових API в режимі Origin Trials;
  • Можливість групування файлів за джерелом в панелі Sources. Поліпшено трасування стеку для асинхронних операцій.

Google впроваджує платформу розширень Chrome Manifest V3 — старіші розширення будуть видалені в січні 2024 року

Починаючи з Chrome 112 (реліз якої відбудеться) у січні 2023 року, компанія може приступити до відключення підтримки Manifest V2 в ранніх гілках Canary, Dev і Beta. Потім у червні, з версії Chrome 115, компанія почне експериментувати з відключенням сапорта та у стабільному каналі.

Хоча Manifest V3 включає масу змін, оновлення може порушити роботу блокувальників реклами. Воно здатне зробити їх цілком марними.

Більшість сучасних блокувальників реклами, таких як uBlock Origin та AdGuard, покладаються на API Chrome webRequest, щоб блокувати цілі категорії HTTP-запитів. Але цей метод може значно збільшити час завантаження та рендерингу сайтів, чого Google очевидно прагне уникнути. Натомість Manifest V3 вимагає від розробників використовувати declarativeNetRequest, що означає використання чорного списку URL-адрес. Проблема в тому, що такий перелік правил обмежений 30 000 записами. Альтернативні списки блокування реклами можуть містити понад 300 000 записів.

Корпоративні користувачі отримують відстрочку та зможуть продовжувати використовувати розширення Manifest V2 до січня 2024 року.

З 2023 року в Україні з’являться е-резиденти — іноземці зможуть реєструватися як ФОП 3-ї групи та вести бізнес у країні віддалено

Як зазначає міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, робота над проектом е-резидентства розпочалася ще до повномасштабної війни, а після вторгнення її значно прискорили. На його думку, впровадження е-резидентства дозволить залучати додаткові кошти до бюджету та підтримувати економіку України.

Для отримання статусу е-резидента потрібно буде зареєструватися в мобільному додатку «Дія», пройти фінансову перевірку та перевірку безпеки. Після цього іноземці отримають можливість відкрити бізнес та сплачувати податки на вигідних умовах. Все це можна буде робити навіть без присутності України. Така сама модель електронного резидентства вже використовується в Естонії.

Google Japan показала клавіатуру-тростину Gboard Bar

До списку оригінальних і в той же час безглуздих продуктів від Google Japan тепер можна додати нову багатофункціональну клавіатуру – всі клавіші розміщені в одному рядку.

Довжина нової Gboard – 165 сантиметрів. Клавіатура використовує розкладку QWERTY по прямій лінії, тому замість того, щоб використовувати роки м’язової пам’яті для миттєвого натискання правильної клавіші, користувачі можуть просто запам’ятати, якою є буква. “G”, наприклад, 16-а.

Компанія каже, що Gboard Bar легко чистити, а кішки, що люблять потоптатися клавіатурою, не зможуть на неї наступати. Також винахід корисний для здоров’я, оскільки дозволяє рукам і ногам природно розтягуватися при наборі тексту.

Крім того, компанія пропонує довгу Gboard використовувати як лінійку, щоб виміряти зростання кожного члена сім’ї, як сачка для комах, балансувальної жердини для канатоходців або інструменту, яким можна дістати предмети, що застрягли під меблями.

В 2021 році Google Japan представила Gboard Yunomi — клавіатуру, обгорнуту навколо чашки. Таким чином компанія пропонувала уникнути проблем із проливанням напоїв на техніку. Gboard Yunomi складалася з 12 довгих смуг, до яких прикріплюються справжні клавіші, та шестикутна основа, на якій знаходився мікроконтролер ATmega32U4-AU, завдяки якому все це працювало.

Звичайно, обидва винаходи жартівливі, проте компанія пропонує кожному взяти участь у їх створенні. На GitHub Google Japan ділиться інструкціями зі збирання та файлами з відкритим вихідним кодом, щоб іншим було простіше створити його для себе або навіть вибрати версію користувача з альтернативним макетом.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів