💻 Activation Code: -30% на Start -30% на Start -30% на Start
Дізнатися більше
06.08.2022
6 хвилин читання

Історія успіху. Від junior до middle backend developer за шість місяців

Сергій Немчинський

Ми хочемо поділитися з вами історією успіху нашого колишнього студента. Як багато програмістів, він досить скромний і не любить публічності, тому імені його ми вам не назвемо (вибачте). Але обіцяємо вам цікавий і мотивуючий текст)

Трохи передісторії

Здобувши вищу освіту за спеціальністю інженер-технолог фармацевтичного виробництва і пропрацювавши в цій галузі 10 років, 32-річний майбутній програміст вирішив, що настав час йти за мрією (яка формувалася і зріла у свідомості протягом майже трьох років). Поштовхом діяти послужила пандемія, точніше, викликаний пандемією локдаун, який звільнив час для вивчення нової професії.

Чи було страшно міняти сферу діяльності? О так! У розробці потрібно було починати з чистого аркуша, були побоювання щодо пошуку першої роботи, без комерційного досвіду це складно. Але герой цієї історії вирішив ризикнути, благо у нього завжди була можливість повернутися в фарму, а от якби не спробував, швидше за все шкодував би все життя.

Вибір мови програмування

Вибір припав на Java і був визначений двома факторами: 

  1. Кількість вакансій на ринку
  2. Галузь застосування мови (в основному це великі enterprise-проекти) 

Другий фактор став вирішальним, так як майбутнього програмісту здалося логічним мати можливість застосувати в новій сфері навички роботи з великою кількістю інформації, зі складними процесами.

Курси FoxmindEd

Вибрати курси програмування герою історії допоміг YouTube канал Сергія Немчінского. Багато корисної інформації, харизма Сергія і розуміння, що з таким лідером, курси FoxmindEd точно будуть відмінної якості (А ви вже підписані на канал Сергія Немчінского? Якщо ще ні, не зволікайте). Крім того підхід до навчання (менторство) здався майбутньому студенту FoxmindEd особливо привабливим.

Java менторинг

З курсу менторинг по Java і почалася ця історія успіху. Перший час було складно, але в результаті підхід себе виправдав. Плюси – велика кількість самостійної роботи (пошук інформації, адаптація знайдених рішень під своє завдання), що добре готує до реальної роботи. Мінуси – важко починати, тому що навик самостійного пошуку інформації у багатьох початківців ще дуже слабо розвинений. Щоб не залишити навчання на цьому етапі, потрібно чітко розуміти, що такий підхід в підсумку себе виправдає і далі буде легше (і в навчанні, і в кінцевому підсумку на роботі).

Перша робота програмістом, або Досвід роботи Java джуном

Першу роботу герою нашої історії запропонували в FoxmindEd Software, ще до повного закінчення курсу навчання. Тут починаючому програмісту в якійсь мірі пощастило, як він вважає сам, адже він налаштовувався на довгий пошук роботи, а успішною виявилася перша ж співбесіда.

На момент отримання першого оффера, крім шести місяців менторингу, в арсеналі новачка IT-сфери була пара місяців серйозного самостійного вивчення Java і кілька років “пустощів” з іншими мовами програмування, онлайн-курсами і книгами.

Про свій перший досвід наш герой говорить наступне: «Цікавий проект, відмінний тімлід, який в якійсь мірі виступав і ментором, ставив дуже детальні завдання, підказував де шукати інформацію, які підходи краще застосовувати. Проект при цьому був невеликий і писався з нуля, тому не було легасі-коду, в якому потрібно було б розбиратися. Була можливість познайомитися з новими для себе технологіями». І, як підсумок, шість місяців роботи на позиції джуна і відмінний досвід.

І, власне, успіх

Вже за півроку роботи на позиції джуна нашого героя взяли на позицію middle backend developer в одну з продуктових компаній України. І тепер це вже людина, що відбулася як програміст, що працює над цікавим проектом, розробка якого почалася недавно – мікросервісная архітектура, сучасні технології. У компанії відносно невелика backend-команда (до 10 осіб), але є чому і у кого вчитися, і куди рости.

При цьому зарплата на рівні ринку (в даному випадку, це медіанна ЗП Java Software Engineer в Києві для фахівців з 2-4 роками досвіду).

Якщо порівнювати з останнім, “до-карантинним” роком у фармацевтичній галузі, зростання не дуже велике, близько 15%. Але рівень ЗП і не був основною причиною для зміни професії у нашого героя, та й фарм. сфера за рівнем зарплат задніх не пасе)

Порада від героя історії

«Для тих, хто має сумніви чи підійде йому ця спеціальність або сумнівається в своїх силах – порада проста: спробуйте:-) Наприклад, курс менторинг – тут навчання наближене до реальної роботи, і якщо не сподобається або не потягнете – можливо це не ваше. Але не кидайте відразу, на самому початку завжди важко, це нормально. Позаймайтеся серйозно хоча б кілька місяців, якщо відчуєте прогрес і інтерес не буде згасати, а тільки посилюватися, швидше за все ця професія вам підходить. А якщо ні, завжди можна повернутися до того, чим займався до цього або вибрати інший шлях».

Крім того ми задали герою, напевно, найважливіше питання:

– Чи задоволені ви зміною сфери діяльності?

– На даний момент однозначно задоволений.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів