💻 Activation Code: -30% на Start -30% на Start -30% на Start
Дізнатися більше
10.03.2023
10 хвилин перегляду

Сергій Немчинський: Яку IDE для Java вибрати?

Сергій Немчинський: Яку IDE для Java вибрати?

Є три аспекти, які потрібно враховувати при виборі IDE: для яких завдань потрібна IDE, хто їй користуватиметься і які обмеження проєкту.

IntelliJ IDEA – відмінно для досвідчених, погано для початківців

На мою думку (і думку ряду інших досвідчених розробників) на сьогоднішній день найзручнішою, найкрасивішою IDE для Java, що легко використовується, є IntelliJ IDEA. Але вона має кілька нюансів, які ви повинні розуміти.

IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA багато робить за вас

Ця IDE економить дуже багато часу, ви просто натискаєте одну кнопку і все працює, оскільки багато процесів приховані під капотом. Це класно для досвідчених розробників. Але якщо ви новачок, така IDE робить ведмежу послугу. Тому що вам здається, що ви зрозуміли, як це працює, але насправді без дій, які програма робить замість вас, у вас нічого не вийшло б. Це стане особливо критичним, якщо пізніше ви потрапите на проєкт, де не можна використовувати IDE (а таке зустрічається часто), або компанія не купує своїм розробникам IDE (теж поширена ситуація), або на проєкт прийнято використовувати одну IDE і це не IntelliJ IDEA.

Як показує моя практика, більшість новачків, які навчалися на IntelliJ IDEA, потім насилу освоюють інші IDE. Якщо ж вони вчилися, наприклад, на Eclipse або NetBeans, де автоматизації мінімум, освоєння інших IDE проходить досить просто. Тут можна порівняти з водінням машини на автоматичній та механічній коробках передач. Водити простіше на автоматі, але вчитися потрібно на механіці, щоб розуміти, як це все працює.

IntelliJ IDEA платна

Причому відчутно платна. Особливо це важливий фактор, якщо ви новачок і ще не маєте гідної з/п. Є урізана версія intellij idea community edition, проте для ентерпрайз розробників вона категорично не підходить. Там бракує більшості інструментів, які потрібні для професійної розробки.

Можна ставити trial, намагатися їх продовжувати, шукати якісь ключі тощо. Але якщо вам потрібно написати щось терміново, наприклад тестове завдання на роботу, ви сідаєте, а IDE не запускається — неприємна ситуація. Ставити crack – дуже погана ідея. По-перше, це неправильно, по-друге, у критичний момент, коли вам дуже потрібно щось написати, програма може перестати працювати.

Висновок: якщо ви досвідчений розробник – без сумніву, вибирайте IntelliJ IDEA. Проплатіть її, при цьому сильно спростіть життя. Якщо ви тільки навчаєтеся – краще вибрати іншу IDE.

Ідеальна IDE для новачків – Eclipse

Якщо ви новачок, рекомендую вчитися на Eclipse. Так, вона не така гарна як IntelliJ IDEA. Але хтось бачив минулі версії Eclipse точно визнають, що сьогоднішня версія виглядає досить симпатично. Чим вона гарна:

  1. Eclipse нічого не робить за вас. Все що ви хочете там зробити, ви повинні зробити самостійно своїми руками. Тобто, ви повинні розуміти, що ви робите, відповідно, у вас формується правильне розуміння, як саме відбувається процес розробки.
  2. Eclipse безкоштовна у повному обсязі. Вся та функціональність, яка є у платній версії IntelliJ IDEA, є і в Eclipse безкоштовно. Проблем зробити будь-що на Eclipse немає. Крім того, Eclipse активно розвивається.
  3. З Eclipse легко перейти на будь-яку іншу IDE. Відповідно, ви стаєте універсальним java-розробником.

Eclipse також набагато краще, ніж IntelliJ IDEA підходить для розробки величезних програм. У ній є багато інструментів для підтримки тонн legacy-коду.

Можна навчатись і на NetBeans. Вона має свої дива, але в принципі вона теж підходить, оскільки безкоштовна і нічого за вас не робить.

Обмеження проєкту

Є такі речі, як proprietary soft — патентоване програмне забезпечення, яке є приватною власністю авторів або правовласників і не відповідає критеріям вільного ПЗ. Наприклад, legacy-проєкти зазвичай робляться на дуже пропроієтарному софті від IBM і Oracle.

IBM – американська компанія, один з найбільших у світі виробників та постачальників апаратного та програмного забезпечення, IT-сервісів та консалтингових послуг. Протягом усієї своєї роботи IBM намагається зробити весь свій софт керованим виключно з Eclipse. Тобто, у вас особливо не буде вибору, програма керується тільки з Eclipse.

Oracle ж написали свою IDE – дуже криву та дуже незручну річ під назвою JDeveloper. Ви будете плакати від радості, коли повернетесь до будь-якої іншої IDE для Java після JDeveloper.

Якщо на вашому проєкті працюють з IntelliJ IDEA – чудово, працюйте на ній. Якщо ви працюєте з Oracle SOA Suite, IBM Enterprise Service Bus – з усім цим працює лише Eclipse. А з багатьма програмами Oracle працює тільки JDeveloper. Тому вибору у вас просто не лишиться.

Я б сказав, що Java-розробникам дуже щастить, оскільки рівень IDE для Java на кілька голів вищий за IDE всіх інших мов.

Завжди ваш Сергій Немчинський

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів