Триває набір нової групи на курс Enterprise Patterns! Старт курсу 02.12.2024. Реєструйтеся зі знижкою 15% до 15.11.2024!
Дізнатися більше
07.08.2022
5 хвилин читання

Фільми на комп’ютерну тематику

Ми зробили вибірку з кількох фільмів на комп’ютерну тематику. Не всі вони точно описують можливості комп’ютерів, а деякі відверто фантастичні. З багатьох картин, знятих останнім часом, ми вибрали ті, в яких піднято цікаві теми, пов’язані з можливостями комп’ютерів і комп’ютерщиків.

«Матриця»

Не можна не згадати фільм тоді-ще братів Вачовські, особливо напередодні виходу сіквела. Як пам’ятаєте, головний герой вдень працює програмістом, а вночі хакером. Хакерство Neo полягає в тому, що він торгує ламаним софтом. Як зворушливо.

Переказувати сюжет ми, звичайно, не будемо, але нагадаємо про інше. По-перше, Матриця всьому світу повідомила, що є така професія програміст. Повірте, наприкінці 90-х це не всі розуміли.

По-друге, фільм змусив глядачів по-новому подивитись на штучний інтелект. Загалом за п’ять років до того «Термінатор: судний день» показав, що якщо машини прийдуть до влади, вони людей знищать. А «Матриця» запитала: а що, якщо ні?

«Міцний горішок-4»

Невтомний Джон МакКлейн виходить на новий рівень у боротьбі з терористами. Тепер він бореться із кібер-тероризмом. Головний лиходій – фахівець із кібербезпеки, ідеї якого недооцінили, і він вирішив усім помститися.

По-перше, це перший, і чи не єдиний фільм, який показує, що IT системи мають інфраструктуру. Скільки було знято фільмів про хакерів, які ламають будь-які системи з лаптопа! А в «Міцному горішку-4» у головного лиходія серверна таких розмірів, що його знаходять по аномальному споживанню електроенергії. Ось це переконливо, ось у це ми віримо.

По-друге, у фільмі є другорядний персонаж-комп’ютерщик на ім’я Уорлок. Його грає Кевін «Мовчазний Боб» Сміт, втілюючи всі негативні стереотипи про комп’ютерщиків-задротів: сорокарічний товстун з немитим головою і в светрі, який живе з мамою. На щастя, стереотип давно застарів (але це неточно).

«Перевага»

Копію свідомості вмираючого вченого завантажили на комп’ютер, щоб зберегти особистість. Особистість збереглася і почала правити світом. Довелося вбити. Під цей опис підійде два десятки фільмів, включаючи «Перевагу». Чому саме його ми додали в підбірку?

По-перше, через етичну дилему в центрі сюжету. Чи може людина вважатися живою, якщо тіло її живе, а свідомість мертва? А якщо навпаки, тіло померло, а особистість збереглася? І на відміну від голови професора Доуеля, вона не має фізичних обмежень? Чи можна судити кібер-особу за законами, придуманими для пересічних людей?

По-друге, у головній ролі Джонні Депп, а з ним усе стає кращим. 

“Першому гравцю приготуватися”

2045 рік, більшість людства живе в нетрях і проводить чималу частину життя в комп’ютерній грі OASIS. Власники гри регулярно влаштовують челленж у стилі «Голодних ігор», пропонуючи гравцям пройти серію квестів, щоб захопити владу в грі. Групі молодих бунтарів це вдається.

Підпишіться на наш Ютуб-канал! Корисні відео для програмістів чекають на вас! YouTube
Оберіть свій курс програмування! Шлях до кар’єри програміста починається тут! Подивитись

Все це ми так чи інакше вже бачили, і що тоді цікаво в черговій екранізації заїждженого сюжету?

По-перше, Стівен Спіллберг вже 45 років робить захоплююче кіно, і навіть якщо сюжет є примітивним і вторинним, відірватися від фільму неможливо.

По-друге, це інший погляд на ту саму «Матрицю». Це голос тих, хто віддасть перевагу віртуальному біфштексу реальній вівсянці. Що поганого у Матриці, якщо вона робить людей щасливими? Цікаво буде подивитись продовження: що ж юні бунтарі зроблять із OASIS, коли прийдуть до влади.

“Містер Робот”

Це не фільм, а серіал, але він вартий уваги не менше ніж голлівудські блокбастери. Еліот вдень працює інженером-розробником, а вночі він є хакером. Ой, здається, такий сюжет уже був у «Матриці»… Навіть прізвище Еліота – Олдерсен – співзвучне з Андерсен, прізвищем хакера Нео. Тим не менш, дивитись серіал варто.

По-перше, у головній ролі Рамі Малек, нова зірка. Він зіграв Фредді Мерк’юрі у байопіку, а ще він антагоніст у новій серії пригод агента 007.

По-друге, фільм дуже правдоподібно передає реалії сучасної IT-індустрії. Щоденна рутина, стосунки, навіть програми, які використовує герой – справжні чи максимально правдоподібні. Деякі навички можна навіть запозичити (зрозуміло, лише з навчальною метою!).

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів