07.07.2022

Чи підходить вам фріланс?

Сергій Немчинський
5 хвилин перегляду
Чи підходить вам фріланс?

Як показує практика, безліч початківців, точніше потенційних програмістів, які йдуть в цю сферу, хочуть працювати на фрілансі і ні від кого не залежати. Може бути, з дому або з якогось пляжу в Індонезії.

Деякі ІТ-професії найкраще пристосовані для роботи на фрілансі. Це Frontend-розробка, Android, iOS, веб-розробка, DevOps і ін. Тобто ті сфери, де один програміст може зробити щось осмислене, що можна в готовому вигляді віддати замовнику.

Але тут важливо розуміти одну річ. Фрілансер – це не тільки програміст, це набагато більше. В першу чергу фрілансер є продавцем своїх послуг. Він сам собі і Sales Manager, і Project Manager, і виконавець. Якщо замовник вирішить кинути, то з цим питанням теж доведеться розбиратися самому фрілансеру.

Якщо ви працюєте в офісі, у вас більш-менш нормований робочий день. Якщо ви фрілансер – робочого дня у вас взагалі немає, часто ви будете працювати набагато більше, ніж офісний співробітник. З іншого ж боку, якщо ви крутий фахівець, ви іноді можете просто забити на проект і планувати свій час більш вільно. Одну тиждень ви можете орати як віслюк і працювати цілодобово, а на наступному тижні у вас немає настрою і ви просто відпочиваєте на пляжі. Якщо у вас є така схильність, то в наймі ви дійсно не зможете зарекомендувати себе в якості гарного програміста, а ось на фрілансі цілком.

Є ще такий аспект, як комунікація з людьми. У фрілансерів зазвичай менше спілкування, дуже часто розвивається відчуття, що життя проходить повз. З іншого ж боку, якщо ви інтроверт – фріланс прям для вас. Крім того, якщо ви живете в маленькому містечку, у вас тільки два варіанти: або самому організовувати фірму, або йти у фріланс.

Є люди, які набагато ефективніше працюють в команді, а є ті, хто добре почувається в ролі фрілансера.