СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
08.07.2022
5 хвилин перегляду

Автоматизація тестування: чи перспективно?

Сергій Немчинський
Автоматизація тестування: чи перспективно?

Наскільки автоматизація тестування перспективна?
Жоден більш-менш пристойний промисловий софт не випускається без тестування. Це факт. Якщо говорити про ентерпрайз додатках з величезною кількістю полів, які якось один від одного залежать – це дуже великий обсяг роботи для тестувальника, причому вона досить копітка і нудна. Тому поступово від мануального тестування переходять до автоматичного.

Як працюють автоматизаторів? При першій появі софта (фичи, додатки) Автоматор тестує його вручну, тому що не можна написати автоматизований тест, якщо ти не пройшов це руками. Потім весь процес автоматизується, щоб в подальшому можна було виконувати регресійне тестування, можливо навіть навантажувальний для якихось складних кейсів, який потрібно перевірити саме на навантаження. Але основна робота впирається саме в регресійне тестування – поміняли буквально одну кнопочку і потрібно зробити тестування всього програми. Це дуже багато роботи і звичайно бізнесу вигідно, якщо все це буде виконуватися за допомогою скрипта.

Всі фірми, які вміють рахувати свої гроші, вже давно перейшли або переходять від мануальних тестувальникам до автоматизаторів. Природно, знання автоматизації – величезний плюс для тестувальника на ринку.

Перспективи у цій галузі величезні, оскільки тестувати потрібно будь-який софт. Тому робота буде і багато. І якраз вигідно вже зараз виділитися на тлі мануальних тестувальників, для яких була мета лише увійти в ІТ, але далі розвиватися вони не хочуть.

Зп у хороших автоматизаторів +/- аналогічна як у програмістів на відповідній мові. Найпопулярнішими мовами програмування для автоматизації тестування – Java і Python. Як правило для автоматизації беруть ту саму мову, який використовується для розробки. Наприклад, якщо компанія працює на Ruby, то і автоматизувати вони намагаються на Ruby. Це логічно, тому що knowledge base одне, адміни знають як все налаштовувати, все вже встановлено. Навіщо їм додатково вводити Python або Java

Чи легко з автоматизації тестування перейти в програмісти?
Якщо ви завжди хотіли бути розробником, а в тестування потрапили, тому що легше увійти в ІТ, то переключитися, звичайно, можна. Але тут така ситуація. Гарного автоматизатора відривають з руками, тому компанія точно не захоче втратити автоматизатора і отримати джуна програміста (якщо ми говоримо про перехід всередині компанії). Але звичайно ж освоїти програмування буде в рази легше, ніж людині з вулиці. Також варто пам’ятати, що при переході на більш низький рівень, звичайно ж буде втрата в зарплаті.

Коли переходити? Якщо вже ви вирішили стати розробником, то і переходити варто чим раніше, тим краще, ідеально з позиції мідла. Як мінімум з тієї причини, що переходити з позиції синьйор QA-автоматизаторів буде дуже болісно по зп. Так, у вас буде більше досвіду і ви швидше виростите, оскільки ви вмієте спілкуватися з замовником, ви розумієте цикл розробки софта, ви вмієте читати тест-кейси від тестувальників, але втратити в зарплаті в 2-3 і більше разів, готовий не кожен.

А якщо ви мануальний тестувальник, який вирішив стати автоматизаторів, то приходьте на курс Automation QA.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів