🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
19.07.2022
5 хвилин перегляду

Щоденний status meeting. Що говорити, як себе поводити? Чи справді він потрібен?

Сергій Немчинський
Щоденний status meeting. Що говорити, як себе поводити? Чи справді він потрібен?

Чи потрібен щоденний status meeting?
Він не те що потрібен, він обов’язковий! Це найголовніший інструмент проджект менеджера або тім ліда в управлінні проектом. Відмовляючись від статус мітингу, ви позбавляєте себе можливості впливати на свою команду. З мого досвіду, в командах, де не проводиться статус мітинг, ефективність роботи мінімум на 30% нижче.

Чому status meeting такий важливий?
Як проджект менеджер або тімліда у вас немає можливості впливати на програмістів в команді будь-якої мотивацією. Ви можете проводити one-to-one, можете хвалити, але це все не ефективно. Ви не можете мотивувати грошима, тому що, будемо відверті, мотивувати програміста премією майже неможливо. Призначити велику премію вам не дозволить проект, а на маленьку людина взагалі може образитися. Звільнити людину ви теж не можете, оскільки це не в вашій компетенції. Змусити працювати, а не прокрастініровать ви теж не можете. Чи не стояти ж поруч з батогом.

Так ось, єдиний дійсно ефективний спосіб впливу на програміста – це його гордість перед іншими колегами. На status meeting кожен розповідає, що він вчора зробив і що у нього не вийшло. Програмісти дуже пишаються своєю роботою і великий мотивуючий фактор для них – розповісти перед усією командою, що крутого або як швидко він щось зробив.

Як проводити status meeting?
Статус мітинг – це не нарада. Не потрібно його розтягувати на дві години. Запам’ятайте, якщо ваш статус мітинг більше 15 хвилин, він не буде працювати. Програмісти будуть знаходити будь-який спосіб, щоб його відкосити, вимагатимуть скасувати це все. Якщо ви чітко дотримуєтеся таймінгу і не перевищуєте 15 хвилин, команда буде ставитися до статус мітингу терпимо.

Так, бувають ситуації, коли на мітинг потрапляє замовник і зупинити його розмови важко. Але все одно потрібно намагатися укластися в 15 хвилин, тому що якщо зустріч займає більше часу – це гарантована веде до втрати мотивації.

Отже, на статус мітингу кожен учасник повинен сказати:

  • що було зроблено протягом учорашнього дня (якщо мітинг вранці) або сьогодні (якщо мітинг ввечері);
  • що людина збирається робити протягом наступного дня;
  • до якого часу планує закінчити цю задачу (це дуже важливо – обов’язково вимагайте від будь-якого співробітника сказати,
  • коли він планує зробити вказану частину роботи);
  • які є проблеми, які людина хоче обговорити і з ким саме обговорити.

Важливо! Питання і проблеми обговорюються не прямо зараз на мітингу. Це називається Action items. Ви фіксуєте собі, що Вася хоче обговорити таке питання. Дізнаєтеся, хто йому потрібен для вирішення проблеми. Йому потрібен Петя. Ок, нехай Вася і Петя домовляються на зручне для них час і вирішують питання. Оскільки всім не потрібно брати участь в цьому процесі, відповідно не варто це робити на загальному мітингу.

Буває так, що для вирішення якогось питання потрібна вся команда. Домовляєтеся, коли саме провести мітинг і обговорюєте конкретне питання. Але це повинно бути за межами статус мітингу.

Звіт кожного учасника повинен бути в районі 1-2 хвилин. Всі пояснення без технічних подробиць, тільки суть. Розмір команди повинен бути не більше 7 чоловік. Якщо в команді більше людей, вона ставати просто некерованою. В цьому випадку команду потрібно доробити, призначати sub тім лидов.

Статус мітинги підходять для будь-якої сфери діяльності, де люди працюю в команді. Це можуть бути адміни, тестувальники, відділ підтримки та ін.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів