18.07.2022

Тімбилдінг на роботі. Навіщо він, і чи можна його уникнути?

Сергій Немчинський
3 хвилин перегляду
Тімбилдінг на роботі. Навіщо він, і чи можна його уникнути?

Серед програмістів багато інтровертів, для яких тімбилдінг – це випробування. Так що там, я і сам такий. Дуже не люблю, коли начальство організовує заходи з моторошними конкурсами, типу пробігти в мішках або зробити щось швидше іншої команди та ін. Тут я навіть не знаю, що сказати у виправдання таких заходів.

Але є і зворотна сторона медалі. Програмування – робота колективна і вам потрібно бути частиною команди. Тімбілдинги якраз і потрібні, щоб узагальнити її. Поговоріть з хлопцями з команди, що вам ближче до душі і запропонуйте це вашому HR. Можливо, вам цікавіше пограти в пейнт-бол, ніж пити горілку на природі або грати в боулінг – просто скажіть про це.

Зараз, коли я і сам став начальством, розумію, наскільки це складне завдання – придумати, як розважити колектив. Поки я був програмістом, я сам намагався дуже ретельно уникати всіх тімбілдінгу, ходив тільки тоді, коли відмовитися було неможливо. Зараз же, в ролі начальника, я бачу, що навіть рідкісні зустрічі командою дійсно ефективно позначаються на подальшій роботі. Люди краще пізнають один одного, спілкуються не про роботу, зближуються. І це важливо.

Ось що я раджу. Поставтеся до тімбілдингу як до заходу, де можна краще пізнати своїх колег, поспілкуватися, прокачати свої софт скіли. При цьому я категорично не рекомендую пити з колегами, якщо ви з кимось дружите і за межами роботи, то випити краще потім. Напиватися на тімбілдінгу – погана ідея, вам потім з цими людьми працювати. А ось поспілкуватися, розширити нетворкінг – відмінна мета. Причому бажано спілкуватися не тільки зі своєю командою, а й іншими «відділами». Наприклад, якщо ви програміст, можна познайомитися ближче з тестувальниками або навпаки. Це може бути вам дуже корисно для подальшої роботи.