СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
19.07.2022
5 хвилин читання

4 типові помилки в резюме програміста

Сергій Немчинський

Мета резюме програміста (як, власне, і будь-який інший спеціальності :-)) – продати вас як фахівця. Найчастіше на співбесіду звуть не тих, хто найкраще вміє щось робити, а тих, хто вміє грамотно представити себе. Оцінювати вас будуть по тому, що ви написали. І тільки якщо це зацікавить, можуть знайти про вас додаткову інформацію. Основні помилки типові.

Недолік дійсно потрібної інформації в резюме програміста

Що найголовніше для роботи? Ваші навички. Тому дуже дивно, коли в резюме немає взагалі розділу ськиллов або інформація дуже розмита. «Базові знання SQL», «середні знання HTML» – це не дає ніякої інформації. Що таке «базові» і «середні»? Це дуже суб’єктивна міра, для кожного вона своя. Тому в резюме потрібно чітко розписати, що ж дійсно ви вмієте. Причому, писати потрібно найскладніші навички, якими ви володієте, а не все підряд.

Багато зайвої інформації в резюме
Інша крайність кандидатів – супер детальне резюме. Всі компанії, де довелося працювати (навіть не за фахом), ваші обов’язки на всіх місцях роботи, всі ваші навички (навіть елементарні, які зазвичай потрібно знати постскриптум). Логіка така – я напишу все, а з цього нехай виберуть, що їм потрібно. Але немає, в резюме повинно бути максимально стислий і лаконічний виклад найважливішого. Час на перегляд резюме у рекрутера / HR не так багато (зазвичай від 20 секунд до кількох хвилин), подивляться першу сторінку, максимум другу.

Не потрібно писати домашню адресу (навіщо?). Не потрібно писати все соцмережі і месенджери, в яких вас можна знайти. Цілком достатньо вказати 2-3 каналу зв’язку: імеіл, номер телефону, телеграм або скайп. Можна також дати посилання на Лінкедін.

Не потрібно писати про якісь курси або навички, не пов’язані з програмуванням. Так, ви закінчили кулінарні курси, але як це відноситься до вакансії програміста?

Не потрібно писати мета. При подачі резюме на конкретну вакансію всім зрозуміла мета – отримати роботу. Або бувають інші цілі? Просто видаліть все це і не забирайте час у людини, що читає ваше резюме.

Відсутність портфоліо / пет проектів
Більшість новачків (та й не тільки новачків) не чинить портфоліо / пет проекти, але ж це наочна демонстрація ваших навичок. Те, що ставить вас на голову вище інших кандидатів. Якщо ви ще ніде не працювали, це потрібно тим більше.

Відсутність супровідного листа
Люди вважають це зайвим, незначним, але саме з супровідного листа починає формуватися думка про кандидата. Крім того, саме тому що більшість не заморочуються над супровідним листом, воно допомагає легше виділитися. АЛЕ! Тут палиця з двома кінцями – гарний супровідний створює заздалегідь гарне враження про вас, погане супровідний – погане враження. Написати потрібно, ніж вам подобається ця вакансія або компанія (конкретні речі, які не лестощі), які ваші скіли підходять для неї і як ви уявляєте подальшу співпрацю. Досить кількох абзаців.

Для кожної вакансії повинно бути окреме, конкретизоване супровідний лист. Ніколи не пишіть загальне супровідний для всіх компаній. Краще тоді не писати нічого.

До речі, якщо ви вже почали проходити співбесіду на джуновскіе вакансії, але стикаєтеся з труднощами, або вас і не кличуть на співбесіду, то ви можете скористатися послугою пробна співбесіда від Foxminded.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів