Фронтенд-розробник займається «зовнішньою» частиною сайту, його призначеним для користувача інтерфейсом. Він відповідає за верстку сайту або сервісу, настройку форм, кнопок, слайдерів і іншого функціоналу сайту. Фронтенд знає, як краще реалізувати той чи інший функціонал сайту.
У чому відмінність верстальників від Front End розробників? Верстальники займаються виключно версткою макетів і володіють переважно тільки HTML + CSS. Фронтенди не тільки верстають за макетом, але програмують інтерактивні елементи.
Плюси сфери фронтенд:
- Високі зарплати. Навіть у новачків вони стартують від 400-600 $, у кваліфікованих фахівців оклад може бути в діапазоні 2-3,5 тис $.
- Висока затребуваність. Попит на фахівців даного напрямку був, є і буде ще в доступному для огляду майбутньому.
Перспективи зростання. Можете бути впевнені, нудно вам не буде. Фронтенд динамічно розвивається, весь час є куди рости і що вивчати. - Широка сфера. Можна займатися веб або мобільними додатками, сайтами.
Мінуси роботи фронтенда:
- Потрібно освоєння великої кількості технологій. Три основні з них: HTML – це мова розмітки веб, CSS – каскадні таблиці стилів, JavaScript – основна мова програмування для Front End. Це ще не все. Важливо знати як мінімум один з трьох фреймворків: Angular.js, React.js, Ember.js. Саме їх використовують більшість веб студій.
- Необхідно весь час розвиватися і бути в курсі нових технологій (проте даний момент стосується всієї сфери IT).
Фронтенд спеціальність дозволяє працювати не тільки в офісі, а й віддалено, що є приємним бонусом.