18.07.2022
3 хвилин читання

Фронтенд-розробник: плюси і мінуси професії

Сергій Немчинський

Фронтенд-розробник займається «зовнішньою» частиною сайту, його призначеним для користувача інтерфейсом. Він відповідає за верстку сайту або сервісу, настройку форм, кнопок, слайдерів і іншого функціоналу сайту. Фронтенд знає, як краще реалізувати той чи інший функціонал сайту.

У чому відмінність верстальників від Front End розробників? Верстальники займаються виключно версткою макетів і володіють переважно тільки HTML + CSS. Фронтенди не тільки верстають за макетом, але програмують інтерактивні елементи.

Плюси сфери фронтенд:

  • Високі зарплати. Навіть у новачків вони стартують від 400-600 $, у кваліфікованих фахівців оклад може бути в діапазоні 2-3,5 тис $.
  • Висока затребуваність. Попит на фахівців даного напрямку був, є і буде ще в доступному для огляду майбутньому.
    Перспективи зростання. Можете бути впевнені, нудно вам не буде. Фронтенд динамічно розвивається, весь час є куди рости і що вивчати.
  • Широка сфера. Можна займатися веб або мобільними додатками, сайтами.

Мінуси роботи фронтенда:

  • Потрібно освоєння великої кількості технологій. Три основні з них: HTML – це мова розмітки веб, CSS – каскадні таблиці стилів, JavaScript – основна мова програмування для Front End. Це ще не все. Важливо знати як мінімум один з трьох фреймворків: Angular.js, React.js, Ember.js. Саме їх використовують більшість веб студій.
  • Необхідно весь час розвиватися і бути в курсі нових технологій (проте даний момент стосується всієї сфери IT).

Фронтенд спеціальність дозволяє працювати не тільки в офісі, а й віддалено, що є приємним бонусом.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів