18.07.2022
4 хвилин читання

Чи варто гуманітаріям йти в IT?

Сергій Немчинський

Кожна людина має свої індивідуальні схильності до тих чи інших сфер, проявляються вони в основному у вигляді «подобається / не подобається». Кого-то більше пре вивчати іноземні мови, а кого-то суворі формули, тому що там все чітко і зрозуміло. Комусь подобається програмування, кому-то вирізати з дерева, а кому-то писати картини. Це все нормально і природно. Але з моєї точки зору немає чистих гуманітаріїв і чистих технарів.

Програмування – технічна або гуманітарна сфера?

Є технічна вимога, код повинен спрацювати і виконувати те, що від нього очікується. Відповідно, програмування – технічна сфера. Але задумайтеся – інформація, яку розробник пише в програмі – це ж теж мова. На машинному мовою фахівець доносите то, що потрібно завданням. Хіба це не гуманітарний? Дуже навіть гуманітарне. Тому з моєї точки зору програмування знаходиться десь на стику гуманітарної і технічної сфер.

Подібна ситуація буде і в багатьох інших спеціальностях. Наприклад, маркетинг. У цій сфері також сплетіння цифр із взаємодією з людьми. Когнітивні спеціальності – це зараз наше все. За великим рахунком все зводиться до того, наскільки вміло людина може оперувати своїми знаннями в обох напрямках – гуманітарному та технічному.

Якщо вас це пре – все вийде

Я впевнений, що в кожній людині є схильність до обох напрямках. Якщо взяти за приклад мене – в дитинстві мене перла математика, а коли підріс, став писати пісні для своєї групи. Зараз я програміст, але при цьому пишу пости і веду блоги.

Викиньте з голови все це сміття з приводу гуманітарного та технічного складу розуму. Це все дурниці. Якщо у вас є мозок – ви можете освоїти програмування. Точно також, як можете навчитися водити машину або готувати їсти.

Зовсім інше питання – вам може це не подобатися. Програмування – це важка робота і якщо вона не пре, то не потрібно цим займатися. Гроші можна заробити займаючись тим, що дійсно до душі. Якщо вам не подобається робота з кодом, можливо вам варто спробувати увійти в сферу ІТ НЕ через програмування, а через інші спеціальності, що вимагають відносин з людьми: HR, рекрутери, Project Manager, Sales.

Тому в загальному відповідь на питання можна звести до одного: якщо вас це пре – вийде, якщо не пре – не вийде.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів