05.08.2022
хвилин перегляду

Що таке SQL? Чи треба його знати Java розробнику?

Що таке SQL? Чи треба його знати Java розробнику?

На сьогоднішній день немає жодної програмісткою спеціальності, в якій би вам було досить знати тільки одну мову програмування. SQL дуже часто є другою додатковою мовою.

Що таке SQL?

Цей термін безпосередньо пов’язаний з базами даних. Роботою з базами даних займаються майже всі програми. Чому інформація повинна зберігатися саме в базі даних, чому її не можна зберігати просто в пам’яті програми? З дуже простої причини: в якийсь момент може пропасти електрику і з ним пропадуть і всі дані. Крім того, даних може бути занадто багато, гігабайти, терабайти. Зберігати їх в пам’яті просто не вийде.

Більшу частину систем управління баз даних (СУБД) становить реляційна база даних. Якщо спрощено, то реляційні бази — це дані види «таблиці» + «таблиці». Наприклад, в одній таблиці дані по співробітниках, в другій — по відділах. У таблиці по співробітниках стоїть цифра, до якого відділу людина належить. Цифра відповідає id відділу в іншій таблиці. Таким чином вони пов’язані. У базах даних зберігаються будь-які дані про фінанси, аналітика та ін.

Бази даних дуже легко знаходять розташовану в них інформацію. Мовою звернень до цієї бази є SQL (Structured Query Language – мова структурованих запитів). Це найпростіший спосіб отримати дані з бази і покласти їх туди. Тобто це мова роботи з базою. Ви не можете на Джаві або іншою мовою безпосередньо покласти щось в якусь комірку бази даних.

📢 Підпишись на наш Ютуб-канал! 💡Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе!

🔍 Обери свій курс програмування! 🚀 Шлях до кар’єри програміста починається тут!

Навчання SQL

Щоб вивчити основи SQL будь-якому розумній людині знадобиться день. Щоб почати з ним більш-менш нормально працювати — тиждень. Так, щоб стати гуру SQL будуть потрібні роки, але вам це і не треба. Вам потрібно знати основи та вміти зробити найпростіші речі: вибірку з таблиці, вибірку з декількох таблиць, видалення, вставка, оновлення. Мова SQL був побудований дуже логічно, його базові основи легко лягають на людське мислення. Спочатку ця мова писалася не для програмістів, а для бухгалтерів і користувачів систем.

Знання SQL для Java розробника абсолютно ультимативно. Без варіантів. Але я не зустрічав програміста, який зміг освоїти основи Java і вмирав би над SQL. Більш того, ви не можете бути нормальним тестувальником, не знаючи SQL. Тому що ви не можете перевірити, потрібні дані потрапляють в таблицю чи ні.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів