🎁 Новорічні знижки весь місяць!
Знижка 20% на всі курси менторингу!
Дізнатися більше
05.08.2022
хвилин перегляду

Що таке SQL? Чи треба його знати Java розробнику?

Сергій Немчинський
Що таке SQL? Чи треба його знати Java розробнику?

На сьогоднішній день немає жодної програмісткою спеціальності, в якій би вам було досить знати тільки одну мову програмування. SQL дуже часто є другим додатковим мовою.

Що таке SQL?

Цей термін безпосередньо пов’язаний з базами даних. Роботою з базами даних займаються майже всі програми. Чому інформація повинна зберігатися саме в базі даних, чому її не можна зберігати просто в пам’яті програми? З дуже простої причини: в якийсь момент може пропасти електрику і з ним пропадуть і всі дані. Крім того, даних може бути занадто багато, гігабайти, терабайти. Зберігати їх в пам’яті просто не вийде.

Більшу частину систем управління баз даних (СУБД) становить реляційна база даних. Якщо спрощено, то реляційні бази – це дані види «таблиці» + «таблиці». Наприклад, в одній таблиці дані по співробітниках, в другій – по відділах. У таблиці по співробітниках стоїть цифра, до якого відділу людина належить ,. Цифра відповідає id відділу в іншій таблиці. Таким чином вони пов’язані. У базах даних зберігаються будь-які дані про фінанси, аналітика та ін.

Бази даних дуже легко знаходять розташовану в них інформацію. Мовою звернень до цієї бази є SQL (Structured Query Language – мова структурованих запитів). Це найпростіший спосіб отримати дані з бази і покласти їх туди. Тобто це мова роботи з базою. Ви не можете на Джаві або іншою мовою безпосередньо покласти щось в якусь комірку бази даних.

Навчання SQL

Щоб вивчити основи SQL будь-якому розумній людині знадобиться день. Щоб почати з ним більш-менш нормально працювати – тиждень. Так, щоб стати гуру SQL будуть потрібні роки, але вам це і не треба. Вам потрібно знати основи і вміти зробити найпростіші речі: вибірку з таблиці, вибірку з декількох таблиць, видалення, вставка, оновлення. Мова SQL був побудований дуже логічно, його базові основи легко лягають на людське мислення. Спочатку ця мова писався не для програмістів, а для бухгалтерів і користувачів систем.

Знання SQL для Java розробника абсолютно ультимативно. Без варіантів. Але я не зустрічав програміста, який зміг освоїти основи Java і вмирав би над SQL. Більш того, ви не можете бути нормальним тестувальником, не знаючи SQL. Тому що ви не можете перевірити, потрібні дані потрапляють в таблицю чи ні.

Сергей Немчинский
CEO FOXMINDED
Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів