05.08.2022
4 хвилин читання

IT курси “з нуля до профі” за місяць. Це реально?

Думаю, ви знаєте відповідь — це не реально. Один з найшвидших і ефективних способів вивчення програмування — це менторинг. Ви не застряєте на тих моментах, які вже знаєте (як, наприклад, це відбувається на курсах, де один і той же матеріал може повторюватися по кілька разів). Займаючись з ментором, ви витрачаєте час дійсно тільки на те, чого не знаєте. Саме тому найшвидша система навчання — це менторинг. Інше питання — як грамотно написана програма, як часто відповідає ментор, скільки саме ви можете виділити час і яка у вас самих мотивація вчитися.

За скільки можна навчитися програмувати з нуля?

У моїй практиці був випадок, коли всю нашу навчальну програму менторинг людина пройшла за 1,5 місяці. І то це було навчання не з нуля, людина до вступу на курси програмування працював адміністратором, писав сценарії, розумів пристрої комп’ютерів, працював в ІТ і в загальному орієнтувався, як працюють проекти. Тобто якісь початкові знання у нього вже були. Крім того, людина вчилася з ранку до ночі, без відриву на роботу. І його ментор працював з ним в такій же швидкості, що теж можливо далеко не завжди. Повторюся — це найшвидший студент, який мені зустрічався, звичайно потрібно набагато більше часу.

Підпишіться на наш Ютуб-канал! Корисні відео для програмістів чекають на вас! YouTube
Оберіть свій курс програмування! Шлях до кар’єри програміста починається тут! Подивитись

Відповідно ви розумієте, що за місяць навчитися програмуванню з нуля просто неможливо. Як можна освоїти нову професію за місяць? Дати всі потрібні знання вам можуть, але скільки з них у вас залишиться в голові? А для того щоб знання залишилися, на кожен з блоків інформації ви повинні зробити практичні завдання. Якщо ви не перевели знання в практику, вони просто збираються умовним garbage колектором у вашій голові і видаляються. Ви можете прослухати все необхідне по якійсь мові програмування за тиждень, і толку то? Поки не буде практики (багато практики), ви не можете вважати, що отримали знання.

Є таке розхожа думка, що щоб стати професіоналом в якійсь справі, потрібно витратити на нього +/- 10 тисяч годин. Природно, ми не можемо витратити на курси стільки, але все одно нам потрібен час, щоб отримати знання і спробувати їх руками. На мій погляд, при переході з професії, пов’язаної з ІТ, вам буде потрібно мінімум 3 місяці. Якщо ваша попередня професія не пов’язана з ІТ – ще більше.

Вам потрібно витратити час на виконання практичних завдань і отримати свій власний досвід. А це вимагає часу.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів