07.08.2022
10 хвилин читання

Сергій Немчинський: Чому варто навчатися у FoxmindEd? Курси програмування FoxmindEd

Сергій Немчинський

Сьогодні хочу розповісти, як відбувається навчання у нашому навчальному центрі FoxmindEd, чим ми відрізняємось від інших навчальних курсів та відповісти на організаційні питання, які часто ставлять наші студенти. Ну і загалом підсумувати, чому у нас варто вчитися.

Наша місія

Із цього важливо почати. Навіщо я створював цей навчальний центр, адже зараз і так існує безліч компаній, які навчають програмуванню.

Я довгий час був технічним інтерв’юером у різних компаніях (у всіх, де працював). Через мене пройшло багато новачків, котрі шукали роботу після навчальних курсів. І більшість із них взагалі не розуміли, як і що влаштовано у програмуванні. Я слухав, що вони кажуть, і весь час ставив собі питання, чому на курсах не вчити по-нормальному? І колись я просто почав навчати людей сам.

Спочатку я не думав про жодний навчальний центр, збирався просто сам потихеньку вчити і передавати свої знання. Але бажаючих виявилось більше, ніж я міг потягнути. Тоді я покликав своїх друзів. Потім знадобилася людина на телефоні, яка б відповідала новим охочим навчатися тощо. На початку навчання було безкоштовним. Але наша практика показала, що безкоштовно люди вчитися не хочуть. Люди взагалі не цінують, що дають їм безкоштовно. У результаті ми потихеньку дійшли того, що маємо зараз — справжній навчальний центр. Але основна наша місія, якою вона була на початку і якою залишається зараз – це win to win. Від нашої співпраці виграють і студенти, і ми. Така співпраця вигідна обом сторонам.

Навіщо потрібні наші курси?

Винятково для того, щоб здобути професію. Наше навчання розраховане лише на те, щоб максимально швидко та якісно дати вам професію. У нас серйозний відбір менторів, і далеко не кожен, хто приходить і хоче вчити, потрапляє до нас у команду. Тому ментори у нас дуже сильні.

Ми вчимо саме тому, що потребує ринок. Ми не додаємо в програму інформацію, яка не знадобиться під час роботи просто заради того, щоб зробити курс більш об’ємним. У нас немає такого, що ментор пропускає далі невиконане завдання. Відповідно весь матеріал, який ви у нас проходите, ви засвоюєте на 100%. Це не просто, у когось навчання може затягнутися. Проте ми працюємо без компромісів. Саме завдяки цьому закінчивши наші курси, у вас будуть реальні знання і ви будете готові до реальної роботи.

На виході виходить стренг джуніор розробник. Так, він не має досвіду, але є хороша база. Йому дають завдання, він сідає і починає його робити. Таких розробників дуже люблять у компаніях: фахівець дешево коштує, тому що ще початківець, при цьому він здатний працювати самостійно, йому не потрібна нянька.

Кому не підійде наше навчання?

Тим, хто за вдачею вічний студент і хоче просто вивчити ще щось.

Також не підійде тим, хто досі не визначився, чого хоче, які є професії в ІТ і куди йти. Це також не до нас. Дивіться безкоштовні відео на ютубі, про те, які бувають професії та як вибрати свою.

Однак якщо ви вже знаєте, ким хочете стати, то в цьому випадку ми вам допоможемо краще за інших.

Формат навчання у FoxmindEd

Ми навчаємо виключно онлайн. Це важлива позиція. Навчання онлайн дає можливість вчитися людям незалежно від локації та обставин. 

В нас немає теорії. Зовсім. Всю теорію ви знаходите самостійно в тому форматі, в якому вам подобається: статті, книги, відео, підкасти та ін. Зверніть на це, будь ласка, увагу. Ми даємо лише завдання та його перевірку, тобто лише практику. Власне, саме тому ми кардинально відрізняємось від усіх інших курсів.

Етапи навчання

  • Етап 0. Старт

Існує програма Java Start, Java Tools, C# Start, а віднедавна і Python Start тобто цим напрямам можна вчитися з нуля. Це пре-курс, тому ми не вносимо його до загальної програми навчання.

  • Етап 1. Менторинг

Ви отримуєте завдання. Гуглите, збираєте інформацію для виконання. Виконане завдання надсилаєте ментору через Git. Ментор пише вам коментарі, що де неправильно і що потрібно поправити. Він вкаже всі моменти, за які лають на роботі та які видають у вас поганого програміста. Ви вносите редагування, після чого ментор перевіряє завдання ще раз, і знову пише вам коментарі, якщо йому щось не подобається. Звичайно, ментор намагається вказати всі помилки відразу, але ми всі живі люди і він може щось пропустити. Якщо помилок занадто багато, то спочатку вказуються основні, і потім інші. Коли якість виконаної роботи ментора влаштовує, він приймає завдання, а у вашій навчальній системі відкривається наступне завдання. Ментор не прийме завдання, поки воно справді не буде виконане так, як це потрібно на роботі.

Перескакувати між завданнями не можна. Раніше ми намагалися навчати з можливістю перескакувати завдання – це не працює. Скільки часу вам знадобиться на виконання завдання залежить тільки від вас.

Важливо розуміти, що ми видаємо завдання без пояснень. На інших курсах видають розжовані завдання, розписані мало не кроками, що і як вам робити. Ми ж постаралися сформулювати завдання так, як вони зазвичай видаються на реальній роботі. Тому коли наші випускники приходять на роботу, вони потрапляють у знайоме середовище, вони розуміють, як працювати із завданнями та що робити. Випускники інших курсів, які звикли, що завдання максимально деталізовані, найчастіше взагалі не можуть працювати, бо не розуміють, що від них хочуть.

У завданні будуть дані посилання та рекомендації, що почитати та погуглити. Як ви знаєте, вміння гуглити для будь-якого ІТ-фахівця – найважливіша навичка. Саме її ви і тренуватимете в першу чергу. У моїй 20-ти річній практиці програмування жодного разу не було такого, щоб я прийшов на новий проект і знав усі технології, які там використовуються. Завжди було щось, що треба погуглити і з чим розбиратися. Тому, якщо ви не навчитеся навички гуглити, то програмістом ви так і не станете.

Наше завдання – навчити вас знаходити потрібну інформацію самостійно. Так, ви витратите більше часу та сил, але однозначно засвоїте цю інформацію краще.

З погляду інфраструктури, наше навчання також максимально наближене до реальності. Виконані завдання ментору ви здаєте через Git. Ментор з вами працює так само, як він працює зі своїми стажерами на роботі: перевіряє ваш код, пише, що і чому неправильно. Так, іноді ментор може допомогти вам, якщо щось не виходить. Але основне завдання – перевірити ваш код на відповідність до промислових стандартів. Крім нас, цього ніхто не вчить.

Ми намагаємося мотивувати студента, щоб він як слід перевірив завдання перед тим як здавати його. Так само, як він робитиме це на роботі. Це не студентство, коли ви написали щось лівою задньою і професор не дивлячись це прийняв. У реальному житті якщо тестувальники раптом не помітять якусь нісенітницю у вашому коді і це піде в продакшен, то клієнт втратить багато грошей, ваша фірма може втратити контракт, а ви роботу. Тому ми намагаємося виробляти у вас серйозне ставлення до того, що ви робите на всіх етапах навчання.

Хто такий ментор?

Ментор — це практикуючий спеціаліст вашого напряму навчання, який прямо зараз, паралельно з навчанням, працює у цій же сфері. Це не теоретик з інституту, який не знайомий із реаліями ІТ ринку. Тому ви можете запитати про реальну ситуацію на ринку, на які аспекти звернути увагу та й взагалі ставити будь-які питання по роботі.

Всі ментори мають рівень middle та вище. Кожен із них пройшов нашу співбесіду, а відбір у нас дуже жорсткий.

Часто трапляються випадки, коли ментори беруть своїх підопічних до себе на роботу, бо точно впевнені в їхніх знаннях.

Тривалість навчання

Скільки часу займе навчання залежить тільки від вас і від того, як багато часу ви можете виділяти. Якщо ви швидко схоплюєте інформацію, швидко робите завдання та виправляєте помилки (і не допускаєте їх повторно), то можна навчитися швидко. Були випадки, коли люди закінчували курс менш як за 2 місяці. Але треба розуміти, що це виняток. У середньому якщо людина мала якийсь програмістський бекграунд, то навчання займає 3-6 місяців. Якщо у вас немає бекграунду у програмуванні, то в середньому 12-15 місяців.

  • Етап 2. Навчання на проекті

Це наша ексклюзивна послуга. Одна з головних проблем фахівців-початківців — важко знайти роботу, тому що немає досвіду. А досвід можна отримати лише на роботі. Замкнуте коло. Ми пропонуємо отримати справжній бойовий досвід у реальному проекті. Ви платите гроші за участь у нашому проекті та продовжуєте навчатися вже безпосередньо на справжній роботі, лише під нашим наглядом. Відповідно записуєте цей досвід собі в резюме, після чого вам набагато простіше знайти роботу. Тепер ви вже не просто випускник курсів, а маєте хоч і маленький, але досвід роботи.

Що це за проект? Це один із пет-проектів, розроблених одним з наших менторів. Усі вони не мають комерційної основи, тому, за фактом, це робота заради роботи. Але ще не було жодного прецеденту, щоб досвід роботи на наших проектах вважали не валідним.

Ви вчитеся працювати в колективі, вчитеся працювати з тасками, естімейтами, з вирішенням конфліктів та ще багато інших аспектів, які ви не зрозумієте без роботи в колективі.

На виході ви стаєте розробником junior з досвідом, який вписаний у вашому резюме. Більше того, деякі з наших учнів після навчання на проекті отримували одразу посаду middle. Було навіть кілька випадків, коли ставали senior, проте це вже виняток і такі люди мали програмістський бекграунд іншою мовою.

Випускники

Деяких найкращих студентів ми беремо до своєї команди. Є ще кілька партнерів, яким ми пропонуємо співпрацю із нашими студентами. Також ми регулярно постимо пропозиції про роботу в нашому чаті. Як показує практика, наші випускники ніколи не мали проблем, щоб влаштуватися.

Чому наші курси такі ефективні?

Наше головне завдання – максимально швидко дати вам знання для роботи. Ваше завдання – вчитися. Скільки ви докладете зусиль, стільки й отримаєте в результаті. Ми даємо вам найкраще з того, що можемо дати, ви вкладаєте у навчання максимум себе і все це дає чудовий результат. Якщо ви не вкладаєте себе у навчання, ви не отримуєте результату. Тобто все залежить лише від вас.

А ефективний наш курс тим, що навчання максимально наближене до роботи. Так, вам буде важко та боляче в нас вчитися. Проте потім буде легко, просто і зрозуміло працювати.

Завжди ваш Сергій Немчинський

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів