🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
05.10.2022
8 хвилин читання

Сергій Немчинський: Топ-5 недоліків роботи програмістом. Розчарування

Сергій Немчинський
Сергій Немчинський: Топ-5 недоліків роботи програмістом. Розчарування

Про плюси роботи програмістом знають усі: високі зарплати, можливість роботи віддалено і з вільним графіком, та й усе таке. А ось про мінуси говорять не часто і не багато хто, хоча вони теж є.

  1. Зарплата обернено пропорційна цікавості роботи

Чим цікавіша робота, тим менша ймовірність, що там буде висока зарплата. А от якщо хочеш хороші гроші – робота, швидше за все, буде нудною. Поки вам 20 років, ви можете вибирати цікаві проекти та стрибати з однієї компанії до іншої. Але чим старше ви стаєте, тим більше матеріальних зобов’язань у вас з’являється, і тим вища зарплата вам потрібна. Та й від великих грошей відмовлятися дуже важко навіть якщо вам доведеться виконувати нудну роботу, від якої тупієш.

2. Програмування змінює мислення

Робота програмістом дуже залежить від вашого психічного стану, а також змінює ваш спосіб мислення. Наприклад, змінюється короткострокова пам’ять. Програмістові потрібно пропускати через себе великий потік інформації, яку не потрібно зберігати в голові, тому він її забуває. Як наслідок, у житті програміст теж забуватиме не принципово важливу інформацію: імена, дати свят та ін.

3. Короткий вік програмування

Приблизно в 40 років ви вже відчуватимете, що програєте новачкам. Причина в тому числі через зміни в швидкість запам’ятовування інформації, про що я написав вище. Так, ви ще можете змагатися за рахунок того, що краще розумієте business value та архітектуру. Але все одно з віком стає складніше. Над якоюсь проблемою ви можете думати тиждень, а потім приходить молодий програміст, у якого набагато менше досвіду, і вирішує завдання за 15 хвилин. Це дуже сильно демотивує. Хороший програміст у 60 років – це рідкісне явище. Тому до 40-45 років вам потрібно задуматися, в який бік ви зростатимете: технічну, організаційну, може хочете вчити чи зовсім змінити спеціальність. Так, у програмістів все не так складно як у спортсменів, які виходять на пенсію у 30 років, але й не як у вчених, які можуть працювати до 70-80 років.

4. Немає відчуття, що робите щось корисне

Особливо цей пункт стосується роботи в ентерпрайзі, коли ви не бачите реального результату своєї праці, не можете його помацати, показати іншим, отримати відгук. Це дуже неприємне відчуття. Особливо, коли приходить криза середнього віку і починаєш задаватися питаннями, чи зробив ти щось корисне — починаєш аналізувати роботу і нема за що зачепитися. У таких проектах ви не знаєте, де використовується програма, чи допомогла вона комусь. З іншого боку, 8 із десяти софтверних проектів взагалі провалюється, тобто, ваша робота пішла коту під хвіст. Навіть якщо сама ідея та проект були прекрасні, все може провалитися через поганий маркетинг, недостатнє фінансування або невмілий розподіл фінансів. Так, якщо ви робите сайти, замовник може дати фідбек про вашу роботу, але в цій сфері низькі зарплати.

5. Робота програміста дуже розбещує

Дуже важко змінити програмування на іншу професію. У міру того, як ви підвищуєте свою сеньйорність, ви все менше витрачаєте зусиль для того, щоб заробляти багато грошей. Тому коли настає момент поміняти професію, ви розумієте, що взагалі не звикли напружуватися. Ви такий собі ситий кіт, працюєте не перенапружуючись і отримуєте дофігища грошей у порівнянні із середніми зарплатами в країні.

Завжди ваш Сергій Немчинський

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів