СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
04.10.2022
19 хвилин перегляду

Новини ІТ від 04.10.2022

Новини ІТ від 04.10.2022

В Україні найчастіше шукають Frontend-фахівців та тестувальників, у Польщі більш затребувані Backend-фахівці

Сайт з IT-вакансіями No Fluff Jobs проаналізував зміни, що відбулися у цій сфері в Україні та Польщі у першій половині 2022 року, та поділився результатами своєї експертизи.

Найпопулярніша спеціалізація в Україні — це Frontend. Далі йдуть Testing, Backend, UX та Project Management. Найчастіше у вимогах до володіння технологіями відзначають React, потім JavaScript, Python, Java і PHP.

У Польщі зросла кількість вакансій для початківців. У першому півріччі 2021 року таких вакансій було 6,7%, а в аналогічному періоді 2022-го їхня кількість зросла майже в 2,5 раза і становила вже 15,03% усіх вакансій.

Медіана нижнього та верхнього рівнів зарплати в Україні для Frontend-фахівців, які працюють за трудовим договором, коливається від 2 800 до 4 200 доларів брутто, у Польщі — від 2 320 до 3 430 доларів брутто. Медіана у разі роботи з B2B-контракту (аналог українського ФОП) — від 3 230 до 4 520 доларів нетто в Україні та від 3 025 до 4 400 доларів нетто + ПДВ у Польщі.

Компанії, які наймають у Польщі, готові більше платити Backend-фахівцям — таким пропонують від 2 420 до 3 630 доларів брутто за трудовим договором і від 3 230 до 4 640 доларів нетто + ПДВ за В2В-контрактом. В Україні — від 2 140 до 3 730 доларів брутто за трудовим договором та від 2 780 до 4 130 доларів нетто за B2B-контрактом.

Tesla планує використовувати тисячі роботів-гуманоїдів Optimus на своїх заводах

Компанія Tesla представила список вакансій для своєї програми Tesla Bot, з якого випливає, що керівництво планує задіяти армію роботів для виконання повторюваних та монотонних завдань.

На початку 2022 року Ілон Маск заявив, що компанія цього року зосередиться на розробці Optimus, а не на запуску нових продуктів, реліз яких перенесли на 2023 рік.

На думку Маска, громадськість не побачила цінність, якою Tesla Bot є для світу. Він зазначив, що програма, ймовірно, повністю змінить світову економіку.

Google розповіла, які оновлення чекають на Angular

Інженер зі зв’язків із розробниками Емма Тверскі поділилася подробицями оновлення. Серед найцікавіших:

  1. Зрозумілі стек трейси.
  2. Новий спосіб оптимізації компонентів зображення.

ДСНС завершило тестування нової системи оповіщення Cell Broadcast (так, тієї самої)

Перехід на Cell Broadcast був анонсований ще наприкінці квітня, а 7 вересня розпочався бета-тест по всій Україні. Своєрідний звуковий сигнал (пронизливий писк), який завжди заставав зненацька, обговорювали частіше, ніж загрози путіна застосувати ядерну зброю. А сама система стала однією з культових мемів воєнного часу. У ДСНС подякували українцям за терпіння та вибачилися за незручності, пов’язані з тестуванням.

Надалі система оповіщення перейде в дослідну експлуатацію та використовуватиметься для передачі реальних сигналів щодо загроз для українців.

На Meta подали до суду за ухилення від правил конфіденційності Apple

Відкриття Фелікса Краузе про те, що програми Meta Facebook та Instagram можуть відстежувати власників iPhone на веб-сайтах, сподобалося не всім. Користувачі подали два позови, звинувачуючи Meta у відхиленні від політики конфіденційності Apple і, як наслідок, порушення федеральних законів і законів штату. Нагадаю, що Meta, ймовірно, створила обхідний шлях, впроваджуючи код відстеження на веб-сайти за допомогою вбудованого браузера — що дозволяє обійти незгоду користувача.

Meta відкинула звинувачення і заявила, що обидва позови були необґрунтованими і що компанія «рішуче захищатиметься». У Meta також повідомили, що її браузери у додатках дотримуються рішень про конфіденційність, у тому числі щодо реклами.

Незалежно від того, чи будуть позови успішними, вони ілюструють напруженість між Meta, Apple та захисниками конфіденційності. Meta сповнена рішучості зберегти цільову рекламу, яка підживлює її бізнес, навіть незважаючи на те, що критики та конкуруючі компанії висувають дедалі більше заперечень.

З 2023 року нові пристрої Fitbit будуть вимагати прив’язки до облікового запису Google

У той же час вже створені профілі Fitbit будуть підтримуватися лише до 2025 року, після чого для використання фітнес-пристроїв та смарт-годинників компанії знадобиться обліковий запис Google.

Fitbit обіцяє повну прозорість — точну дату деактивації облікових записів обіцяють повідомити через повідомлення у додатку, електронній пошті та у довідкових статтях. Можливість перенести дані з облікового запису Fitbit в обліковий запис Google має з’явитися вже на початку року. Тобто у користувачів Fitbit будуть приблизно два роки для переїзду. Також розробники обіцяють можливість внесення змін під час перенесення особистих даних. Після підключення пристрою Fitbit до облікового запису Google користувачі зможуть керувати своїми даними як за фірмовим додатком бренду, так і безпосередньо за налаштуваннями Google.

Вийшла Jakarta EE 10, нова версія корпоративної Java-платформи Eclipse Foundation

Спільнота Eclipse представила платформу Jakarta EE 10. Jakarta EE прийшла на зміну Java EE (Java Platform, Enterprise Edition) після передачі процесів розробки специфікацій, TCK та еталонної реалізації до рук некомерційної організації Eclipse Foundation. Платформа продовжила розвиток під новим ім’ям, оскільки компанія Oracle передала лише технології та управління проектом, але не передала спільноті Eclipse права на використання торгової марки Java.

Основними нововведеннями Jakarta EE 10 є включення можливостей для створення Java-програм, що відповідають парадигмі Cloud native. Запропоновано новий профіль Core, що пропонує підмножину специфікацій Jakarta EE для створення легких Java-додатків та мікросервісів, а також CDI-Lite, урізаний варіант компонента CDI (Contexts and Dependency Injection). Оновлено специфікації понад 20 компонентів Jakarta EE, включаючи CDI 4.0, RESTful Web Services 3.1, Security 3.0, Servlet 6.0, Faces (JSF) 4.0, JSON Binding (JSON-B) 3.0 та Persistence.

. NET MAUI Framework вийшов разом з Visual Studio 2022

У серпні Microsoft оголосила, що її мультиплатформний фреймворк інтерфейсу користувача MAUI був офіційно випущений із запуском Visual Studio 2022 для Windows.

Visual Studio 2022 для Windows версії 17.3 включає ворклоад MAUI в якості додаткової інсталяції під назвою .NET Multi-platform App UI development. На даний момент для розробки MAUI підтримується тільки .NET 6 і Microsoft прямо заявляє, що попередня версія NET. 7 не підходить для створення програм MAUI. Крім того, Microsoft анонсувала Visual Studio 2022 Mac Preview, яка забезпечує підтримку MAUI для розробників, що використовують комп’ютери Mac.

Вийшов Laravel 9.31

У реліз додали обробника тривалості життєвого циклу запиту, функцію оновлення моделі без зміни часових міток, фейк батчі для тестування та інше.

Європейські мобільні оператори розробляють голографічні дзвінки – за допомогою 5G, смартфонів та окулярів віртуальної реальності

Для цього Deutsche Telekom, Orange, Telefónica та Vodafone об’єдналися з розробником 3D-голограм для віддаленого зв’язку Matsuko.

Компанії, які брали участь у пілотному проекті, заявили, що технологія дозволила їм забезпечити іммерсивний досвід віртуальної присутності та відобразити голограми учасників у віртуальному середовищі. Голограми при цьому можна було накласти на реальну обстановку за допомогою окулярів віртуальної та доповненої реальності, а завдяки технологіям 5G та граничних обчислень їх рухи були плавними та природними.

Успішно завершивши перший етап співробітництва, компанії дійшли висновку, що продовжать удосконалювати базову технологію, приділяючи особливу увагу якості послуги. На даний момент учасники проекту вивчають можливості широкомовного зв’язку для віртуального проведення масових заходів. Майбутні програми можуть включати більше форм взаємодії між людьми в користувальницькому або діловому середовищі.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів