29.11.2022
19 хвилин перегляду

Новини ІТ від 29.11.2022

Сергій Немчинський
<strong>Новини ІТ від 29.11.2022</strong>

Meta звільнила десятки співробітників за злом акаунтів користувачів Facebook та Instagram

 

Як повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, які побажали зберегти анонімність, лише торік Meta звільнила або притягла до дисциплінарної відповідальності понад два десятки співробітників та підрядників. Причиною цього є несанкціоноване надання доступу до облікових записів користувачів або їх відновлення. У деяких випадках це робилося за матеріальну винагороду. Більше того, з’ясувалося, що деякі колишні співробітники та підрядники зберігали доступ до спеціального програмного забезпечення Meta навіть після припинення співпраці з компанією.

 

У центрі уваги у зв’язку з цим виявився інструмент Online Operations. Він вважається в компанії останнім засобом для відновлення облікових записів і не призначений для звичайних користувачів Facebook і Instagram. Передбачалося, що він використовуватиметься виключно для допомоги публічним фігурам, знаменитостям, бізнес-партнерам компанії, а також друзям та родичам співробітників.

 

Для подання заявки співробітник вказує електронну адресу, прив’язану до облікового запису, який потрібно відновити, після чого повинен відповісти на серію питань, зокрема, кому саме належить профіль: членам команди Цукерберга, знаменитості, члену сім’ї або партнеру Meta. Після цього запит надсилається до команди підтримки, де розглядається на індивідуальній основі. Проблема в тому, що кількість таких запитів стрімко зросла через зростання штату Meta. З 2017-го по 2020 рік їхня кількість збільшилася більш ніж удвічі. Втім, компанія вже оголосила про масові звільнення, тому кількість запитів, ймовірно, скоротиться.

 

Користувачі iCloud для Windows поскаржилися на додавання пошкоджених відео та чужих фотографій

 

Так, при додаванні відеовиклика в хмару з iPhone 13 Pro та 14 Pro ролики стають чорними, і їх неможливо переглянути.

 

Крім того, деякі користувачі бачать чужі фото- та відеофайли у своїх бібліотеках. Причому цей ефект виникає при спробі переглянути власний контент.

 

Один із користувачів написав: «Мені показували фотографії сімей, які я ніколи в житті не бачив, футбольних матчів та інших випадкових знімків».

 

Поки не зрозуміло, чи це зображення інших користувачів ‌iCloud‌.

 

Видалення хмарної програми для Windows не вирішує проблему. Ймовірно, вона може бути на стороні сервера.

 

У жовтні Microsoft оголосила, що програма “Фотографії” у Windows отримає інтеграцію з хмарним сервісом iCloud. Користувачі зможуть отримати прямий доступ до фотографій та відео.

 

Михайло Федоров розповів, які технології Україна експортуватиме після війни

 

Глава Мінцифри виділив чотири напрямки, що мають великий експортний потенціал:

  1. Послуги – взаємодія між реєстрами дозволила за допомогою «Дії» запустити виплату допомоги «єПідтримка», а також подати заявку на відновлення пошкодженої нерухомості.
  2. Кібербезпека – за словами Федорова, повномасштабне вторгнення почалося ще до 24 лютого. У листопаді трапилися багатовекторні кібератаки, завдання яких було зламати всі інформаційні системи, але жодного витоку з реєстрів не сталося.
  3. Сфера телекомунікацій та супутникового інтернет-зв’язку.
  4. Мілітарі напрямок — зокрема, продукт «Дельта», який забезпечує військових різноманітними відомостями про супротивника та дозволяє координувати сили на полі бою. А також продукти, що належать до сфери БПЛА / безпілотників та інше.

 

Харківські розробники випустять на Steam гру про гетьмана Скоропадського та полководця Івана Сірка

 

Команда студії Brenntkopf Studio Kharkiv вже 6 грудня випустить інді-гру «Мольфар: Клич серця» (The Molfar: Call of Heart). Її розробили аспірант історії та магістр соціології з Харкова Віталій Чиж, а також Ілля Худокормов. Про це повідомляє видання DOU.

 

Сюжет гри розповідає про альтернативну історію України. Павло Скоропадський залишився, а Україна стала монархією у центрі Європи. Події розгортаються у 1978 році. Через 60 років із моменту проголошення Скоропадського гетьманом.

 

Вийшов Firefox 107

 

Одночасно сформовано оновлення гілки 102.5.0 із тривалим терміном підтримки.

 

Оновлення Firefox 107 включають:

 

– можливість аналізу енергоспоживання на системах Linux та macOS із процесорами Intel в інтерфейсі профілювання;

– підтримка кольорових векторних шрифтів у форматі COLRv1;

– нові CSS-властивості;

– спрощення налагодження доповнень на базі технології WebExtension у інструментах для розробників;

– збільшення продуктивності збірок у Windows 11 22H2 при обробці переходу за посиланнями в підсистемах IME та Microsoft Defender;

– поліпшення для роботи з Android та інші.

 

Також у Firefox 107 усунули 21 вразливість. З них десять були позначені як небезпечні.

 

Тепер на стадію бета-тестування переведуть гілку Firefox 108, а її реліз заплановано на 13 грудня.

 

Огляд новин Java

 

JDK 20

 

Білд 24 з early-access білдів JDK 20 став доступним минулого тижня разом з оновленнями білду 23, які включають виправлення різних проблем.

 

Spring Framework

 

Більше року очікування та, нарешті, довгоочікуваний випуск GA Spring Framework 6.0 став доступним спільноті Java. У мінімальних вимогах значиться JDK 17 і Jakarta EE 9.

 

Eclipse Vert.x

 

У відповідь на численні повідомлення про помилки, виявлені у версії 4.3.4, було випущено Eclipse Vert.x 4.3.5 з новими функціями. Зокрема додали Vert.x Oracle Client у vertx-rx та надали нові параметри конфігурації InfluxDb 2.0.

 

Java Community Process

 

Опубліковано результати виборів виконавчого комітету:

 

Ratified Seats: Alibaba, BellSoft, BNY Mellon, JetBrains, MicroDoc та SAP SE

 

Elected Seats: Eclipse Foundation та Microsoft

 

Associate Seat: Кен Фогель, Java Champion та Java Champion Conference Organizer

 

Intel випустила плагін XeSS для ігрового движка Unreal Engine

 

Корпорація Intel випустила плагін для ігрового двигуна Unreal Engine, який спростить процес інтеграції технології масштабування зображення Xe Super Sampling (скорочено XeSS). На сторінці GitHub доступний весь набір інструментів для Unreal Engine версій 4.0, 4.26 та 5.0. Завдяки такому кроку Intel розраховує суттєво збільшити кількість ігор з підтримкою XeSS.

 

Технологія масштабування Xe Super Sampling дебютувала порівняно недавно. Першою грою за її підтримкою став пригодницький екшен Shadow of the Tomb Raider, для якого у вересні вийшов відповідний патч.

 

За принципом роботи Intel XeSS близька до Nvidia DLSS. Вона також базується на алгоритмах машинного навчання, але при цьому може працювати на всіх більш-менш сучасних відеокартах. У разі графічних процесорів Intel її ефективність виявиться вищою завдяки наявності в їх складі спеціальних матричних двигунів.

 

VMware випустила Fusion 13 із вбудованою підтримкою M1 та М2

 

Тепер на комп’ютерах із цими чіпами можна запускати ARM-версію Windows 11. Підтримується лише 64-бітна ОС. Користувачі, яким необхідно запускати традиційні програми Win32 та x64, можуть зробити це за допомогою вбудованої емуляції.

 

Гіпервізор Fusion призначений для того, щоб власники Mac могли керувати віртуальними машинами для запуску операційних систем, відмінних від MacOS.

 

Fusion 13 також включає віртуальний пристрій TPM 2.0. Його можна додати до будь-якого віртуального комп’ютера,зберігаючи вміст у зашифрованому розділі файлів та забезпечуючи паритет апаратних та функціональних можливостей tpm. Для підтримки цієї функції Fusion 13 використовує тип швидкого шифрування.

 

Програмне забезпечення підтримує OpenGL 4.3.

 

Fusion 13 Player безкоштовний для особистого використання, а комерційні ліцензії на обидві версії доступні з 30-відсотковою знижкою на честь запуску. VMware Fusion 13 Player коштує $104, а VMware Fusion Pro – $139. Оновлення попередніх версій також доступні за нижчою ціною.

 

Microsoft представила ігрову платформу для Teams

 

Користувачі можуть грати в різні ігри під час зустрічей, що, на думку компанії, допоможе відволіктися, добре провести час та покращити командний дух у колективі.

 

Представлена ​​Games for work дозволить користувачам запрошувати учасників конференцій Teams до онлайн-ігор, які проходять усередині дзвінка. У бібліотеці вже є Microsoft IceBreakers, Wordament, Minesweeper та Solitaire. Ігри підтримують від 2 до 250 користувачів. Також компанія розповіла, що на платформі немає реклами, а всі ігри відповідають рейтингу E (For Everyone).

 

У майбутньому компанія пообіцяла розвивати Games for work. Очікується, що Microsoft розширить бібліотеку ігор та представить нові соціальні програми для Teams.

 

GitHub опублікував щорічний статистичний звіт за 2022 рік

 

Аудиторія веб-сервісу за рік зросла на 21 млн. користувачів і досягла 94 млн. Це, до речі, більше, ніж населення Німеччини.

 

У 2022 році користувачі створили 87,5 млн нових репозиторіїв, відправили понад 227 млн ​​pull-запитів і додали понад 3,5 млрд змін. Загальна кількість репозиторіїв на платформі становить понад 340 мільйонів.

 

Найпопулярнішою мовою програмування GitHub залишається JavaScript. Друге місце у Python, третє – займає Java. На четвертому місці TypeScript. А п’яте у С#. Потім йдуть C++, PHP, Shell, C та Ruby.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів