Триває набір нової групи на курс Enterprise Patterns! Старт курсу 02.12.2024. Реєструйтеся зі знижкою 15% до 15.11.2024!
Дізнатися більше
28.02.2023
10 хвилин перегляду

Новини ІТ від 28.02.2023

Новини ІТ від 28.02.2023

В Україні запрацював ChatGPT. Ось кілька рекомендацій про те, як використовувати його з максимальною користю

Економіст та президент Київської школи економіки Тимофій Мілованов на своїй сторінці у Facebook розповів як ефективно працювати з чат-ботом

  1. Насамперед багато хто запитує у ChatGPT про якусь людину. Після цього можна погратися та спробувати переписати цей текст так, як вам подобається. Наприклад, замінити чи прибрати якусь частину, зробити текст більш емоційним на 20% або ж попросити переписати вміст у стилі Тараса Шевченка.
  2. Важливо розуміти, що чат-бот – це помічник. Дуже ввічливий. По-американськи ввічливий. Тобто які ваші питання такі будуть і відповіді. Якщо сильні, то відповіді будуть цікаві. Якщо слабкі, то й у відповідь буде вода.
  3. Чат чудово розуміє структуру, але не контент. Зате він дуже добре вміє систематизувати текст, пропонувати фреймворки або використовувати фреймворки, які ви йому даєте. Наприклад, його можна попросити написати структуру резюме чи стратегічного плану розвитку ради директорів.
ChatGPT в Україні

Економіст радить використовувати три підходи для постановки завдань для чат-боту:

  • Перший – прямий підхід, коли ми просто просимо щось зробити. Але це найслабший варіант співробітництва.
  • Другий підхід – це коли потрібно написати досить докладний та великий запит. Він починається з контексту, де описано, що взагалі йдеться. Потім описується роль чату. Наприклад, потрібно,щоб бот був консультантом з маркетингу для вашої компанії. Потім дається завдання та формат бажаної відповіді.
  • Третій підхід схожий на попередній, але потрібно попросити ChatGPT ставити запитання, щоб він міг виконати своє завдання якісно. Потім дати відповіді, і після цього він виконує завдання.

Скільки можна заробляти в українському геймдеві? Аналітика зарплат від GameDev DOU

Спільнота опублікувала аналітику із зарплат і портрета геймдев-фахівця в Україні. Вона створена на основі опитування, проведеного у грудні 2022 року. З цікавих даних можна відзначити, що жінки складають 27% фахівців у GameDev, а найпопулярніша мова розробки – C#/.NET.

Медіанна зарплата розробників у GameDev зросла з $3290 до $3950. За 6 місяців підвищився рівень зарплат і у досвідчених Game Developers: до $2500 у Middle і до $3700 у Senior. Тестувальники також отримують більше ніж півроку тому: оклад джуна піднявся на $50, а мідла на $200. Тепер вони отримують $650 та $1500 відповідно.

Щодо дизайнерів, то медіанна зарплата Junior – $800, Middle – $1700. 3D Artist отримують $1750, а 2D Artist – $1200.

Медіанні зарплати за основними спеціалізаціями у GameDev майже не відрізняються від зарплат в інших сферах IT. Проте, зарплати HR та рекрутерів в ігровій індустрії вищі, $1500 та $1350 відповідно.

Microsoft обіцяє швидші оновлення .NET Framework

Компанія покращила роботу з апдейтами .NET Framework у Windows 11 версії 22H2. Наразі вони інтегровані в уніфіковану платформу оновлень (UUP). Це дозволяє мінімізувати кількість перезавантажень та дає більший контроль над необов’язковими оновленнями. Тепер апдейти автоматично відбуватимуться у фоновому режимі без окремого перезавантаження.

Нова платформа оновлень стане доступною вже наступного місяця. Обіцяють, що цей реліз знизить розмір апдейтів на 30%, а також прискорить їхнє завантаження та встановлення.

.NET Framework

Вийшов Laravel 10

Поговоримо про головні нововведення:

  • Laravel 10 не підтримує PHP 8.0. Мінімально необхідна версія – 8.1.
  • У новий реліз додали сервіс Laravel Process, який значно спрощує тестування та запуск процесів CLI.
  • У Laravel 10 код скелетону програми буде мати нативні оголошення типів. Це означає, що будь-який код, створений користувачем на основі цього каркаса, матиме підказки типів і значень, що повертаються.
  • Правила перевірки об’єктів, що викликаються (invokable validation rules) тепер є значенням за замовчуванням.
  • Нова опція – profile дозволить легко знайти повільні тести у додатку.
  • Новий помічник String Password може генерувати безпечні рандомні паролі заданої довжини.

Прогнозується, що ринок програмного забезпечення для веб-фреймворків PHP досягне середньорічного темпу зростання майже в 18% до 2029 року.

Такого висновку дійшла компанія Data Bridge Market Research в рамках свого дослідження.

У звіті компанії сказано, що ринок підтримується зростанням популярності IoT-пристроїв, використанням підводних акустичних модемів у військово-морській обороні та зміною фокусу страховиків із продакт-орієнтованих на споживчі стратегії. Іншими факторами є підвищення поінформованості страховиків у галузі цифрових каналів, технологічних удосконалень та цифрових рішень на основі хмарних технологій.

Серед стримувальних факторів у дослідженні згадали інтеграцію страхових платформ із застарілими системами та нестачу кваліфікованих працівників.

Apple випустила перші бета-версії iOS 16.4 та iPadOS 16.4 для розробників

Одним із найбільш значущих змін є додавання push-повідомлень для веб-застосунків. Це дозволить розробникам відправляти повідомлення користувачам, якщо користувач запитує дію через системне спливаюче вікно. Наприклад, натиснувши кнопку «Підписатися» у веб-застосунку.

Apple зазначає, що розробникам не потрібно бути учасником її програми для девелоперів, щоб використати Web Push. Достатньо лише дозволити URL-адресу з “.push.apple.com”.

Також оновлено програму Podcasts, яка отримала нову вкладку “Канали” у бібліотеці для всіх підписок. А ще додали розділ перегляду в CarPlay, який допоможе користувачам відновити прослуховування подкастів на ходу.

iOS 16.4 та iPadOS 16.4

HomeKit також отримав нову системну архітектуру, яка робить аксесуари більш надійними та покращує їхню взаємодію з пристроями Apple.

Нарешті, до цих версій операційних систем додали 31 новий смайлик. Тепер свої повідомлення можна розбавити зображення медузи, імбиру або гіацинту.

Canonical оголосила про доступність Ubuntu 22.04 LTS у режимі реального часу

У нової версії ОС є можливість обробки даних у часі. Це означає, що система може швидко реагувати зовнішні події в задані терміни. Нова версія ядра підходить для використання в компаніях, які потребують оперативної обробки даних. Наприклад, у телекомунікаціях, автомобільній та авіаційній промисловості, роздрібній торгівлі, державному секторі та інших областях. Тепер на цій ОС з відкритим вихідним кодом можна запускати найскладніші завдання та створювати програми, які потребують швидкої реакції на події.

OpenAI працює над оновленням ChatGPT, яке дозволить налаштовувати ІІ-бот під себе

Компанія оголосила про намір вирішити проблему упередженості та дати ChatGPT більше свободи у відповідях на різні запити. В OpenAI вважають, що штучний інтелект має бути корисним інструментом для кожної окремої людини, і кожен користувач може налаштовувати її відповідно до обмежень, визначених суспільством. Компанія також стверджує, що ChatGPT буде прагнути зберігати політичну нейтральність і об’єктивність по відношенню до спірних тем та особистостей, наприклад таких як Дональд Трамп.

Проте, це викликало побоювання у суспільстві, оскільки таке нововведення може призвести до просування чат-ботом спірних ідеологій. OpenAI заявляє, що вони готові до компромісів та відкриті для діалогу. У компанії планують ініціювати громадське обговорення того, як керувати розвитком ChatGPT. В результаті можуть бути створені кілька версій чат-бота, які співіснуватимуть одночасно.

GitHub зробив свій інструмент автодоповнення коду на основі ШІ загальнодоступним, але заблокував його в Україні

GitHub Copilot – розширення редактора, створене у партнерстві з OpenAI у 2021 році. Воно використовує контекст коду розробника для пропозиції нових рядків, функцій, тестів та алгоритмів. Понад 400 організацій вже використовують Copilot в режимі раннього доступу. Тепер він доступний для всіх через Copilot for Business.

Copilot for Business отримає нові переваги, включаючи потужнішу модель штучного інтелекту, фільтрацію вразливостей безпеки та підтримку VPN-проксі. Реєстрація буде спрощена для будь-якої компанії, а також додані функції управління ліцензіями та політикою, а також додаткові функції конфіденційності.

До виходу Copilot for Business сервіс цілком нормально працював на території України. Однак із релізом корпоративної версії українські користувачі почали масово скаржитися на втрату з’єднання з усіма плагінами Copilot.

Найімовірніше, причина блокування Copilot на території України справді криється в політиках OpenAI. Є список країн, що підтримують OpenAI, і Україна не входить до їх числа. Оскільки Copilot базується на OpenAI Codex, GitHub могла накласти відповідні обмеження.

Рейтинг мов програмування 2023 від DOU

DOU опублікував рейтинг мов програмування-2023. Згідно дослідженню найпопулярнішою мовою для комерційного використання є JavaScript, на якому пишуть проекти 19% розробників. Java та Python займають відповідно друге та третє місця. Причому останній увійшов до трійки лідерів уперше. TypeScript також помітно набирає популярності. Важливо відзначити, що вперше зменшилася частка Go та сповільнилося зростання популярності Dart.

У той же час на бекенді збільшилася частка TypeScript і JavaScript, але Java залишається основною мовою. PHP втрачає свою затребуваність, але все ще знаходиться у трійці найпопулярніших мов.

У фронтенді найпоширенішим залишається JavaScript, проте помітна частка фронтендів на C# (Blazor) та Dart (Flutter Web). Також простежується перехід із JavaScript на TypeScript.

Зростає частка Kotlin і знижується частка Swift у мобільній розробці, при цьому Flutter став популярнішим, ніж React Native у мультиплатформній розробці. Python залишається основною мовою для DevOps, а в embedded-розробці, як і раніше, переважають C і C++. Але зі зростанням потужності вбудованих систем з’явилося місце для Python. Java в embedded-розробці знаходиться на межі зникнення.

Третина респондентів планує вивчити нову мову програмування цього року. Лідером залишається Go, за ним – Python та Rust. Новачки частіше починають із JavaScript, але зростає роль Python.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів