🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
01.11.2022
23 хвилин перегляду

Новини IT від 25.10.2022

Новини IT від 25.10.2022

Ubuntu знову розлютила користувачів рекламою в командному рядку

Компанія Canonical, розробник Linux-дистрибутива, вивела багатьох користувачів з рівноваги. З її легкої руки в Ubuntu з’явилася реклама.

Спам в Ubuntu на цьому етапі вбудовано в командний рядок і з’являється лише під час введення команди на встановлення оновлень. Canonical рекламує себе, вірніше, свій сервіс розширених оновлень Ubuntu Pro.

Також повідомлення містить посилання на розділ Canonical, присвячений Ubuntu Pro. Саме наявність подібного повідомлення там, де його ніхто не очікував побачити, викликала користувачів лють.

Вони завалили інтернет гнівними повідомленнями. Пости з’являються у всіх великих спільнотах, у тому числі Mastodon та Reddit. Наприклад, на Reddit є повідомлення користувача Diligent_Equipment59, яке зібрало майже 1000 коментарів та понад 6400 «лайків».

Повідомлення також з’являються на порталі AskUbuntu. Але тут користувачі не проявляють емоції, хоча не виключено, що всі «неугодні» повідомлення вже видалено.

Oracle VirtualBox тепер працює на Mac з Apple Silicon

Донедавна користувачі комп’ютерів та ноутбуків Mac на базі пропрієтарних процесорів Apple не могли запускати віртуальні машини за допомогою програмного забезпечення від Oracle. У Virtual Box 7 розробники додали підтримку процесорів M1 та M2.

Зазначається, що поки що Virtual Box на чіпах Apple Silicon працює в експериментальному режимі. Через це користувачі можуть спостерігати помилки, низьку продуктивність та нестандартну поведінку.

Крім цього, Virtual Box 7 включає підтримку шифрування віртуальних машин, роботу з DirectX 11 на Windows і перехід до нових API на macOS.

Оновлений Virtual Box можна скачати на сайті проекту. Користувачам комп’ютерів на базі процесорів Apple Silicon слід вибрати пункт Developer preview for macOS.

Apple випустила iOS 16.0.3 з виправленням помилок у iPhone 14 Pro

Оновлення доступне для iPhone 8 та новіших моделей. Розробники виправили переважно помилки iPhone 14 Pro, про що повідомили користувачі базових моделей iPhone 14, які не помітили суттєвих змін.

В iOS 16.0.3:

  • виправили затримку повідомлень та телефонних дзвінків на iPhone 14 Pro та Pro Max;
  • виправили помилку в роботі мікрофона при підключенні iPhone 14 Pro та Pro Max до CarPlay;
  • камера у вищезгаданих моделях тепер запускається із нормальною швидкістю, а режими не перемикаються довільно;
  • програма електронної пошти не закривається після відкриття листа з помилкою.

Наприкінці минулого місяця Apple випустила версію iOS 16.0.2, в якій виправила помилку з камерою, що тремтить, і попередженнями про копіювання тексту. Важливо відзначити, що компанія досі не вирішила проблему з автономністю, яка простежується на всіх смартфонах під керуванням iOS 16.

Apple запустила програму для технічної підтримки розробників

Перша серія програми під назвою Ask Apple проходила з 17 до 21 жовтня 2022 року. Для участі необхідно було пройти реєстрацію на сторінці заходу. Важливо, що участь безкоштовна, але зареєструватися мали змогу лише члени програми Apple Developer Program та Apple Developer Enterprise Program.

Під час Ask Apple розробники мали можливість поставити запитання співробітникам компанії. Спілкування планувалось реалізувати у месенджері Slack. Також було анонсовано окремі чати японською, корейською та спрощеною китайською. Apple підготувала список тем для запитань.

Серед них:

  • доступність та інклюзивність;
  • App Store;
  • доповнена реальність;
  • дизайн;
  • інструменти розробника;
  • графіка та ігри;
  • машинне навчання та комп’ютерний зір;
  • камера та фотографії;
  • приватність та безпека;
  • SwiftUI;
  • системні послуги.

Крім цього, розробники мали можливість запросити 25-хвилинну особисту консультацію. Співробітники допомагали порадами щодо роботи з новими технологіями, включаючи Dynamic Island. Також можливо було запитати поради щодо написання коду та отримати консультації щодо публікації додатків.

Microsoft готує DirectStorage 1.1 – очікується розпакування ресурсів безпосередньо відеокартою

Раніше цього року Microsoft представила технологію DirectStorage 1.0, довгоочікуване рішення для прискорення завантаження ігрових ресурсів. Це була важлива віха, що відкрила новий розділ у комп’ютерних іграх.

Однак у DirectStorage 1.0 поки немає найважливішої функції. У цій версії покращився лише час завантаження із високошвидкісного сховища NVMe. Ассети, як і раніше, відправляються на центральний процесор для розпакування і тільки потім – до пам’яті відеокарти.

DirectStorage 1.1 виводить CPU із процесу розпакування. Це має значно підвищити швидкість операції, оскільки графічні процесори краще оптимізовані для паралельних операцій. Не кажучи вже про більш швидкий обмін даними, який відбувається між GPU та відеопам’яттю.

Компанія підтверджує, що DirectStorage 1.1 працюватиме з усіма відеокартами, що підтримують Shader Model 6.0, але найкращих результатів слід очікувати від графічних процесорів із підтримкою DirectX12 Ultimate.

Microsoft підтверджує, що SDK скоро буде доступний розробникам ігор, але дату поки що не вказує. Це означає, що на перші ігри з підтримкою технології чекати ще довго – якщо тільки Microsoft не поділилася нею з деякими розробниками заздалегідь.

Microsoft замінить стандартний пакет Office у Windows новим варіантом Microsoft 365

Нова програма буде доступна не тільки комерційним клієнтам Microsoft, але й звичайним користувачам. Програма буде включати доступ до програм Office, стрічку останніх документів і файлів, можливість перегляду зустрічей, а також персональні рекомендації з мережі Microsoft Graph.

Спочатку Microsoft запустила підписки на Microsoft 365 два роки тому, пропонуючи доступ до Office, Teams та багато до чого іншого в пакеті щомісячної підписки. Запуск був успішним – кількість підписок на Microsoft 365 Consumer продовжує зростати і зараз становить 59,7 мільйона.

Огляд новин Java

Сьогодні поговоримо про новини від OpenJDK, Spring Framework 6.0-RC1 та Project Reactor 2022.0-RC1.

OpenJDK

JEP 431, Sequenced Collections, було підвищено до статусу кандидата минулого тижня. Цей JEP пропонує ввести: “нове сімейство інтерфейсів, які представляють концепцію колекції, елементи якої розташовані в чітко визначеній послідовності або порядку, в якості структурної властивості колекції”. Це зробили через відсутність чітко визначеного порядку та одноманітного набору операцій у межах колекцій.

Spring Framework

На шляху до Spring Framework 6.0, 12 жовтня став доступним перший реліз-кандидат. Він поставляється з базовими рівнями для JDK 17+ та Jakarta EE 9+ та ширшою ревізією інфраструктури Spring.

Цей реліз-кандидат завершує основу для перетворення Ahead-of-Time (AOT) та відповідної підтримки обробки AOT для контекстів додатків Spring. Інші нові функції та вдосконалення включають:

  • клієнта HTTP-інтерфейсу з урахуванням інтерфейсів служби @HttpExchange;
  • підтримку деталей проблеми RFC 7807;
  • та можливість спостережень на основі мікрометра для HTTP-клієнтів.

Project Reactor

Перший реліз-кандидат на шляху до Project Reactor 2022.0.0 включає модернізацію залежностей до артефактів реактор-кора 3.5.0-RC1, реактора-пула 1.0.0-RC1, реактор-netty 1.1.0-RC1, реактор-netty5 2.0 .0-M2 та реактор-кафки 1.3.13. Відбулася також реорганізація RC1 з артефактами реактор-аддонів 3.5.0-RC1 та реактор-kotlin-extensions 1.2.0-RC1, які залишаються незмінними.

Google почала впроваджувати вхід без пароля в Chrome та Android

У травні Microsoft, Google та Apple зобов’язалися працювати з Альянсом FIDO над новими методами входу в систему, які дозволяють обійти недоліки паролів та працювати на різних платформах. Починаючи з 12 жовтня, користувачі пристроїв Android можуть входити до служб на комп’ютерах з macOS або Windows за допомогою ключів входу.

Після створення пароля користувач може розблокувати смартфон або планшет за допомогою біометрії та використовувати його для входу на сумісні веб-сайти та додатки на комп’ютерах. Сервери не зберігають паролі, тому вони залишаються виключно на пристроях користувачів і синхронізуються між пристроями через хмару. Вимога локальної автентифікації також знижує ризик фішингу.

Apple зробила свій внесок в ініціативу у червні. iPhone під керуванням iOS 16 може використовувати Touch ID або Face ID для входу користувачів на веб-сайти Safari або додатки на macOS Ventura. Ключі доступу можуть синхронізуватися між пристроями за допомогою ланцюжка ключів iCloud із наскрізним шифруванням. iPhone також може входити до служб Windows, скануючи QR-коди.

Користувачі можуть створювати паролі з біометричними даними на пристрої Android для входу в служби в Chrome, Windows, macOS, iOS і ChromeOS. Подібно до того, як Apple зберігає ключі доступу у зв’язці ключів iCloud, Google зберігає їх у Google Password Manager.

Веб-розробники також можуть настроїти підтримку ключів доступу через Chrome за допомогою WebAuthn API. Ця функція пройшла бета-тестування через сервіси Google Play та Chrome Canary, а у стабільних каналах з’явиться пізніше цього року. Також протягом року Google хоче додати власні програми для Android в екосистему ключів доступу.

Meta робить ноги(аватарам) та інтегрує Zoom c Microsoft Teams у Horizon Worlds

Нагадаю, що у минулому випуску я говорив про те, що навіть співробітники Meta уникають використання цієї програми. Проте критика все ж таки вплинула сприятливо на зовнішній вигляд мережі віртуальної реальності Horizon Worlds. Аватари відвідувачів, які раніше були плаваючими тулубами з руками та головами, тепер еволюціонували, відростивши нижні кінцівки. Це дуже схвилювало аватар Цукерберга, який стрибав від радості під час доповіді щодо віртуального середовища.

Поряд з анонсом про зовнішній вигляд та рухи аватарів, Meta також оголосила, що скоро в Horizon Worlds з’явиться магазин, де люди зможуть витрачати реальні гроші на покупку аксесуарів для аватара.

Марк Цукерберг також розповів про нову функцію під назвою «магічні кімнати», яка дозволить командам працювати разом у змішаній реальності, а не лише у робочих просторах VR. Він сказав, що ця функція підійде для гібридних команд, де є люди, які працюють віддалено та ті, хто перебуває в одному фізичному просторі. Зараз «магічні кімнати» проходять внутрішнє тестування та можуть бути запущені у 2023 році.

Було зроблено оголошення про інтеграцію у мережу сервісів віддаленого спілкування – Zoom і Microsoft Teams. Задум полягає в тому, щоб люди могли дзвонити на зустрічі, що відбуваються у віртуальній реальності. З цією зміною люди зможуть приєднуватися до колег, які зустрічаються в Horizon Workrooms, зі своїх пристроїв, які не підтримують VR.

Інтеграція з Microsoft Teams дозволить учасникам спілкування приєднуватися до «імерсивніших» зборів у Teams з Horizon Workrooms. Компанія не повідомила, коли буде доступна прив’язка до Teams, але ця функція є частиною ширшого партнерства з Microsoft щодо впровадження її програм для підвищення ефективності в VR.

Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла приєднався до Цукерберга, щоб оголосити, що компанія також працює над Windows 365 для Quest Pro та Quest 2, і що контент із Word, Excel, Powerpoint та Outlook буде доступний для перегляду через гарнітури. Нещодавно покращені аватари Meta також будуть доступні в Teams.

“Це наступна Каліфорнія”. У Португалії запускають візи для «цифрових кочівників»

З такою візою можна жити і працювати в Португалії протягом року або оформити дозвіл на проживання, який можна буде продовжити на строк до 5 років.

Щоб отримати візу, потрібно заробляти понад $2750 на місяць — це в 4 рази вище за мінімальну зарплату в країні.

Подати заявку на візу можна через консульство Португалії у своїй країні або в імміграційну агенцію Португалії. Крім підтвердження доходів за останні 3 місяці заявники повинні надати документи про податкове резидентство та трудовий договір (або підтвердження про самозайнятість).

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів