💻 Activation Code: -30% на Start до 31.03.2024
Дізнатися більше
01.11.2022
24 хвилин перегляду

Новини ІТ від 18.10.2022

Новини ІТ від 18.10.2022

Лінус Торвальдс поскаржився, що на його робочому ПК через 2 з половиною роки безперервної роботи вийшла з ладу планка пам’яті

Торвальдс розповів, що кілька днів тому звернув увагу на нестабільну роботу свого ПК. Там почали виникати помилки у роботі з оперативною пам’яттю. Його тестові збірки ‘allmodconfig’ випадково завершувалися помилкою через внутрішні баги компілятора або з інших причин.

Торвальдс перевірив працездатність ПК двома способами: завантаженням старого ядра та перевіркою появи помилок у ньому, а потім виконав тестування пам’яті за допомогою memtest86+, причому утиліта відпрацювала ніч у режимі перевірки. У результаті Торвальдс з’ясував, що є проблеми із одним модулем пам’яті.

За його словами, в результаті виходу з ладу оперативної пам’яті, очікується зниження темпів розробки. У перспективі це може призвести до перенесення найближчих релізів ядра Linux 6.1 на пізніші терміни.

Розробник пояснив, що зіткнувся з відсутністю потрібних компонентів у магазинах електроніки, через що змушений був пересісти за ноутбук. Торвальдс додав, що чекає на доставку необхідних йому модулів оперативної пам’яті з протоколом корекції помилок (ЕСС).

Ядро Linux версії 5.19.12 може пошкоджувати дисплеї ноутбуків із вбудованою графікою Intel

На дивну поведінку своїх пристроїв скаржаться багато користувачів, включаючи власників ноутбуків Framework. Вони повідомляють про проблеми з Arch та Fedora після оновлення ядра Linux до версії 5.19.2. Екрани їх пристроїв мерехтять яскравим білим світлом, яке самі постраждалі порівнюють із стробоскопами ретро-рейвів.

Як розповідає інженер Intel та розробник ядра Вілле Сірьял, цей баг не тільки дратує і не дає нормально працювати, але також може призвести до пошкодження дисплея пристрою. Вивчивши логи постраждалих користувачів, дослідник дійшов висновку, що проблема пов’язана з графічним драйвером та багом, який спричиняє небажані затримки подачі живлення дисплея. У результаті Сирьял категорично не рекомендує використовувати ноутбуки з Intel GPU разом із ядром Linux версії 5.19.12.

В даний час вже підготовлений патч для цієї проблеми, і в ядрі версії 5.19.13 помилку було усунуто.

У додатку для метасвіту Horizon Worlds так багато помилок, що навіть співробітники Meta уникають його використання

Horizon Worlds — це платформа, що дозволяє людям взаємодіяти у віртуальному світі в якості “безногих аватарів” — щось схоже на Roblox і Minecraft. Нині це один із головних напрямків компанії.

Видання The Verge поділилося подробицями внутрішнього листа, який у середині вересня співробітникам Meta розіслав віце-президент Вішал Шах. Він написав, що до кінця року команда займатиметься переважно виправленнями, щоб покращити якість метавсесвіту Horizon Worlds.

Шах підкреслив, що розробники мають гарну основу для метавсесвіту, але багато тестерів, користувачів і самі співробітники Meta вважають, що поки в Horizon Worlds занадто багато багів і проблем зі стабільністю.

Однією з головних проблем він назвав те, що самі співробітники надто мало часу проводять у Horizon Worlds. Шах заявив, що насамперед вони самі мають любити свій продукт, а вже потім чекати на це від інших.

В іншому листі Шах знову висловив невдоволення тим, що в Horizon Worlds усередині компанії майже ніхто не грає. Він повідомив, що співробітники повинні заходити в Horizon Worlds як мінімум раз на тиждень, інакше старших менеджерів притягатимуть до відповідальності.

Віражі на американських гірках призводять до хибного спрацювання Crash Detection в iPhone 14 та виклику служби порятунку

За даними The Wall Street Journal, правоохоронці неодноразово відправляли своїх співробітників у парки розваг після того, як смартфони помилково приймали різкі повороти, перевороти та прискорення за справжню надзвичайну ситуацію.

Функція Crash Detection доступна з минулого місяця в Apple iPhone 14, Watch Series 8, SE та Ultra.

Пристрої виявляють дії та поведінки, властиві аваріям. Якщо iPhone виявить попадання в аварію, він відобразить попередження та викличе екстрені служби, якщо не вимкнути його протягом 20 секунд. Коли смартфон дзвонить до правоохоронних органів, він відтворює звукове повідомлення, що інформує про аварію, а також повідомляє поточне місцезнаходження.

Саме так і вчинили деякі пристрої користувачів, але зовсім у невідповідний момент. Наприклад, сприйнявши віражі американських гірок у парку розваг Kings Island у Цинциннаті за аварію, смартфон здійснив дзвінок до служби екстреної допомоги. А коли відтворювалося автоматизоване повідомлення, можна було чути приглушені крики на задньому плані, доки атракціон рухається своїм курсом. Зазначається, що влада округу Уоррен, де розташований парк Kings Island, отримала 6 помилкових екстрених викликів з моменту виходу iPhone 14.

JetBrains випускає бета-версію свого крос-платформного інструменту розробки Kotlin

Kotlin Multiplatform Mobile дозволить розробникам використовувати єдину кодову базу для створення програм для iOS та Android. Відповідно до JetBrains, логічні елементи часто можуть синхронізуватися під час роботи з кількома кодовими базами. Тому можливість обміну кодом допоможе усунути проблеми, що виникають внаслідок цього. В Android Studio навіть з’явилися інструменти для крос-платформної розробки.

Що стосується змін у бета-версії, інформації не так багато. «За допомогою цього бета-релізу ми оновили підхід до управління пам’яттю, щоб забезпечити узгоджений досвід між цілями Android та iOS. Тепер користувачі мають правильний баланс між можливістю повторного використання існуючого коду Kotlin і доступу до функцій, специфічних для платформи», — говорить Роман Єлізаров, керівник проекту Kotlin.

TypeScript виконується 10 років

Сюрприз! Незважаючи на початковий скептицизм, типізована JavaScript від Microsoft не тільки вижила, а й продовжує процвітати через десять років.

Автори TypeScript зосередилися в основному на системі типів, а також уникали додавання нового синтаксису та поведінки. Сьогодні ця мова використовується мільйонами розробників, і її популярність зростає. TypeScript займає провідне місце в опитуваннях та мовних рейтингах, таких як індекс популярності мови програмування Pypl, звіт CircleCI про стан доставки програмного забезпечення за 2022 рік та звіт GitHub Octoverse. А ще цього року TypeScript посів 6 місце у рейтингу DOU.

Поточна версія – TypeScript 4.8.

TypeScript 4.9 знаходиться на стадії бета-версії.

Facebook попереджає про витік логінів та паролів 1 мільйона користувачів

Meta попереджає користувачів про сотні додатків у магазинах Apple та Google, які були спеціально розроблені для крадіжки облікових даних для входу до соцмережі Facebook. Виявлено понад 400 шкідливих програм, замаскованих під ігри, фоторедактори та інші утиліти. Зараз компанія повідомляє користувачів, які «можливо несвідомо скомпрометувати свої облікові записи, завантаживши ці програми та поділившись своїми даними». За даними Bloomberg, потенційно постраждав 1 мільйон користувачів.

Експорт ІТ-послуг в Україну з початку року зріс на 16%, а в серпні на ІТ припало 48% загального обсягу експорту

Про це повідомляє у своєму дослідженні сервіс OpenDataBot.

IT —  це єдина сфера, яка зараз має позитивну динаміку, йдеться у дослідженні. Загалом експорт послуг за 8 місяців цього року зменшився на 6% порівняно з відповідним періодом минулого року — з 11,4 млрд. до 10,7 млрд. грн.

Microsoft показала свій стрімінговий пристрій Xbox

Глава підрозділу Microsoft Xbox Філ Спенсер показав спеціальний пристрій потокової передачі ігор Xbox. Спенсер опублікував фотографію пристрою у Twitter. Це невелика біла коробка, яка на вигляд нагадує Xbox Series S і призначена для доступу до ігор через сервіс Microsoft Xbox Cloud Gaming.

Компанія оголосила про плани створення стрімінгового пристрою Xbox минулого року. Тоді багато хто припустив, що він матиме вигляд флешки, що підключається безпосередньо до порту HDMI. Однак насправді пристрій, відомий кодовою назвою Keystone, схожий на коробку, що підключається до монітора або телевізора через кабель.

Ймовірно, стрімінговий пристрій Xbox також забезпечуватиме доступ до мультимедійних програм, таких як Netflix. Раніше цього року Microsoft повідомляла, що все ще працює над новою версією пристрою. Джерела, знайомі з планами Microsoft, повідомляють, що команда Xbox продовжує працювати над своїм потоковим пристроєм і, як і раніше, планує вивести його на ринок. Але коли це станеться, поки що не відомо.

Google представила Chrome OS 106 та перші ігрові Chromebook

Chrome OS 106 побудована на системному менеджері upstart, складальному інструментарії ebuild/portage, відкритих компонентах та браузері Chrome 106. Користувальницьке оточення Chrome OS обмежується браузером, а замість стандартних програм працюють веб-програми. Вихідні тексти розповсюджуються під вільною ліцензією Apache 2.0.

Складання Chrome OS 106 доступне для більшості актуальних моделей Chromebook. Для звичайних ПК запропоновано редакцію Chrome OS Flex. Ентузіасти можуть використовувати неофіційні збірки для звичайних комп’ютерів із процесорами x86, x86_64 та ARM.

Перші ігрові Chromebook від компаній Acer, Asus та Lenovo поставляються з Chrome OS та призначені для роботи з хмарними ігровими сервісами. Вони отримали дисплеї з частотою оновлення 120Hz, ігрові клавіатури із затримкою введення менше 85мс та RGB-підсвічуванням, підтримку Wi-Fi 6, CPU Intel Core i3/i5, 8 ГБ ОЗУ та просунуті аудіосистеми.

Chromebook підтримують сервіси Nvidia GeForce Now, Xbox Cloud Gaming та Amazon Luna. Зокрема, можна отримати безкоштовний доступ приблизно до 200 ігор із загальної колекції 1500 ігор, включаючи Control Ultimate Edition, Overcooked 2, Fortnite та League of Legends.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів