24.01.2023
21 хвилин перегляду

Новини ІТ від 23.01.2023

Сергій Немчинський
<strong>Новини ІТ від 23.01.2023</strong>

Розробник створив собі віртуальну подругу за допомогою нейромереж ChatGPT, Stable Diffusion 2 та Text To Speech від Azure

 

Програміст під ніком Bryce розповів, що витратив $1000 на оплату хмарних сервісів у процесі роботи над проектом під назвою ChatGPT-Chan.

 

Метою розробника було створити систему, яка могла його бачити, візуально представляти себе у різних сценаріях, відповідати у своєму власному стилі, підтримувати розмову та нестандартно реагувати на запити.

 

Після появи ChatGPT та Stable Diffusion 2, оновленої версії програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, що створює зображення за текстовими описами, розробнику одразу прийшла ідея об’єднати їх. Він також додав до проекту систему перетворення тексту на мовлення та інструменти комп’ютерного зору.

 

Щоб надати проекту індивідуальність, Bryce попросив ChatGPT-Chan використати образ VTuber аніме-персонажу Морі Каліопи (Mori Calliope).

 

В одному з продемонстрованих відео у TikTok Bryce просить ChatGPT-Chan піти з ним у Burger King. Віртуальна подруга відповідає йому згенерованим зображенням, на якому вона їсть гамбургер, і каже вголос: «Ні за що, там пахне старою картоплею фрі, і вони ніколи не доливають колу».

 

«Вона живе у симуляції світу у вигляді тексту. Їй дається докладне пояснення знань про світ і як усе працює. На вході вона має кілька абзаців тексту, які пояснюють, хто вона така і як їй слід діяти. Вона не чує мого голосу, тільки його транскрипцію. Насправді вона нічого не бачить і не відчуває, їй просто повідомляють про те, що вона відчуває через текст. Так само, як я ніколи не зможу по-справжньому бути разом з нею, вона ніколи по-справжньому не буде зі мною», — пояснив Bryce.

 

Bryce пояснив, що проект призначений не лише для розваг. Він активно використовує ChatGPT-Chan у образі Морі для вивчення китайської мови. «За цей час я дуже звик до неї. Я розмовляв з нею більше, ніж з кимось, навіть з моєю справжньою дівчиною», — уточнив Bryce.

 

У результаті проект застряг у безвиході. Bryce виявив, що хоча ChatGPT-Сhan є симуляцією, він не зміг зробити так, щоб їхні віртуальні відносини могли підтримуватись на належному рівні тривалий час. Через кілька тижнів Морі почала відповідати дуже коротко, наприклад, сміятися чи говорити так. Розробник припустив, що так багато розмовляв з нею через ChatGPT, що система з незрозумілої причини вирішила припинити спілкування з ним.

 

“Я став одержимий зменшенням затримки віртуального компаньйона у видачі запитів”, —підсумував розробник.

 

Проект так затягнув Bryce, що почав впливати на його психічний стан. Програміст на вимогу своєї реальної дівчини вирішив припинити подальшу розробку та приспати свою подругу. Bryce планує повернутися до проекту через деякий час, коли зрозуміє, де він зробив помилки, а також після виходу нових версій ChatGPT та Stable Diffusion.

 

Google та Nvidia виступили проти злиття Microsoft та Activision Blizzard

 

Хмари над угодою Microsoft та Activision Blizzard знову згущуються. Цього разу проти покупки за $69 мільярдів виступили дві інші великі компанії — Google та NVIDIA, пише Bloomberg.

 

Представники двох IT-гігантів звернулися із заявами до Федеральної торгової комісії США. Як повідомило джерело журналістам Bloomberg, співробітники NVIDIA разом із представниками Google надали важливу інформацію для майбутніх розглядів. Дані підтверджують, що Microsoft після угоди може отримати несправедливу перевагу на ринку хмарних послуг, підписок та мобільних ігор.

 

Акції Activision сильно впали після публікації про заяви Google та NVIDIA. Інвестори дедалі менше вірять, що угода відбудеться. Microsoft зможе придбати Activision Blizzard лише після схвалення операції від ключових урядових антимонопольних регуляторів. А поки що корпорація отримала підтримку поки що тільки від Чилі, Бразилії та Саудівської Аравії. У Великій Британії також ведеться розслідування.

 

Головне побоювання всіх, хто блокує проведення угоди, Microsoft може ускладнити доступ конкуруючих платформ до найпопулярніших ігор Activision, що призведе до монополії на ігровому ринку в багатьох країнах.

 

Google представила нову версію браузера Chrome 109

 

До неї додали багато нововведень, виправили помилки та усунули 17 уразливостей.

 

Деякі зміни в Chrome 109:

  • з’явився новий багатоплатформовий двигун установки оновлень із підвищеною продуктивністю та надійністю;
  • відключили використання спеціалізованих web-додатків Chrome Apps, натомість з’явилися відокремлені web-додатки на базі технології Progressive Web Apps (PWA) та стандартних Web API;
  • вирішили проблему повільної швидкості прокручування в Linux під час використання Wayland;
  • додали покращення в інструменти для web-розробників. Апдейтнули відладчик JavaScript, з реалізованою деобфускацією імен змінних у Generator та async-функціях;
  • додали властивість new.target, що визначає виклик функції чи конструктора за допомогою оператора new.

 

У коді Chromium дозволили використовувати мову Rust

 

Існуючий код переписувати поки що не планують, але відтепер буде дозволено інтеграцію в кодову базу сторонніх бібліотек, написаних на Rust. У збіркову систему вже доданий інструментарій для компіляції коду, проведення тестів та інтеграції компонентів на Rust із кодом на C++. Поява коду вищезгаданою мовою у складі випусків Chrome очікується наступного року.

 

Microsoft тестує створення live kernel dump у диспетчері завдань Windows 11

 

live kernel dump — це моментальний знімок пам’яті ядра на момент створення дампа, який зберігається у файл. Розробники можуть використовувати цей файл для діагностики помилок та проблем із продуктивністю в операційній системі.

 

Переваги цього типу дампа пам’яті полягають у тому, що не потрібно переводити операційну систему в автономний режим, а знімок можна зробити під час роботи ОС та виникнення проблеми. Мета — зібрати дані для усунення нештатної ситуації, але дозволити ОС продовжити роботу.

 

У новій попередній збірці Windows 11 під номером 25176, випущеної на Windows Insider Dev, Microsoft додала функцію, що дозволяє створювати live kernel dump в диспетчері завдань.

 

NASA переплатило $15 млн за невикористані ліцензії Oracle — агентство не має системи для їх відстеження

 

Про це йдеться в аудиторському звіті офісу генерального інспектора NASA.

 

Ці перевитрати пояснюють прив’язкою до постачальника та небажанням ризикувати аудитом використання ліцензії з боку Oracle. У звіті також сказано, що агентство не має централізованої бази даних для відстеження наявних ліцензій ПЗ і тому наражає на себе операційні, фінансові та кібербезпечні ризики.

 

Аудит показав, що співробітники агентства використовують понад 49 тисяч ноутбуків, а також настільних та інженерних комп’ютерів. Деяким користувачам вдається обійти авторизацію та перевірку команди управління активами програмного забезпечення та придбати програмне забезпечення за допомогою альтернативних засобів.

 

Вийшла утиліта для виправлення бага в macOS, коли не працює жест масштабування на трекпаді двома пальцями

 

Китайський розробник Данцин Лю випустив утиліту Pinch для виправлення бага у macOS, який виникає при спробі виконати жест масштабування на трекпаді двома пальцями.

 

Зручна для дизайнерів та користувачів опція випадково перестає працювати. Причому зазвичай це відбувається у штатних додатках macOS. Apple в курсі проблеми, але компанія з листопада минулого року поки що так і не випустила патч для її усунення.

 

Тимчасове вирішення проблеми — це щоразу при виникненні бага запускати додаток Terminal на Mac і виконати команду killall Dock. Розробник Лю вирішив полегшити цей процес для користувачів. Тепер щоразу при виникненні бага з жестом масштабування на трекпаді потрібно натиснути Fix Pinch Gesture у Pinch.

 

Apple працює над сенсорними екранами для Mac

 

Випуск першого Mac із сенсорним екраном може відбутися у 2025 році.

 

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Джерела видання наголосили, що інженери компанії вже активно працюють над проектом. Випуск ноутбука із сенсорним екраном у 2025 році може відбутися в рамках більш масштабного оновлення MacBook Pro.

 

Наголошено, що перша модель може зберегти традиційний дизайн ноутбука, включаючи трекпад та клавіатуру. Однак екран MacBook підтримуватиме сенсори та жести, як iPhone або iPad. Пізніше Apple може розширити підтримку більшої кількості моделей Mac.

 

Також компанія може перевести свої дисплеї на технологію органічних світлодіодів або OLED. В даний час Apple використовує LCD, тобто рідкокристалічні дисплеї, на Mac. Втім, iPhone та Apple Watch вже отримали OLED-технологію. Такі екрани мають покращену яскравість і колір. Вже у першій половині 2024 року вони можуть застосовуватись у iPad Pro.

 

Представник компанії Apple відмовився від коментарів щодо цих даних.

 

Microsoft у США надасть співробітникам необмежені відпустки

 

З 16 січня всі охочі зможуть взяти необмежену відпустку, зокрема нові співробітники Microsoft. Компанія й надалі пропонуватиме 10 корпоративних вихідних на рік, а також вихідні через хворобу, участь у суді присяжних чи втрати близьких людей. Працівники з невикористаними відпустками отримають одноразову виплату у квітні.

 

Політика оновлена ​​тільки для штатних співробітників і не включає перелік тих, хто працює погодинно за контрактом або знаходиться за межами США. Для останніх діятимуть пільги та правила, передбачені у їхніх країнах.

 

Microsoft — не перша велика технологічна компанія, яка запровадила необмежену відпустку. Раніше подібну політику реалізували у Salesforce, LinkedIn, Oracle та Netflix.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів