01.10.2024 старт набору нової групи на курс Enterprise Patterns! Реєструйтеся зараз зі знижкою 30%!
Дізнатися більше
21.03.2023
10 хвилин перегляду

Новини ІТ від 21.03.2023

Новини ІТ від 21.03.2023

Grammarly анонсує новий продукт на основі ШІ – GrammarlyGO

За задумом авторів, GrammarlyGo генеруватиме унікальні, релевантні, контекстно-залежні тексти, які враховують особистий стиль написання. Інструмент зможе за запитом пропонувати допомогу безпосередньо в додатках, де люди пишуть, чи це ланцюжок повідомлень електронної пошти чи повноформатний документ.

GrammarlyGO дозволяє переписувати текст, змінюючи його тон або довжину. Також на підставі підказок користувача ШІ здатний, цитуємо: «складати високоякісний текст, заощаджуючи час на пошук ідеальних слів». При цьому враховується контекст, стиль листа та цілі. Ще новий інструмент може служити партнером з розробки ідей або мозкового штурму. Додатково GrammarlyGO може швидко аналізувати контекст електронних листів та готувати продуману відповідь.

Бета-версію GrammarlyGO почнуть запроваджувати у квітні. Тоді відкриється доступ до помічника для сторонніх розробників через Grammarly Text Editor SDK.

Google анонсувала, що конференція I/O відбудеться 10 травня

Цього року головною темою стане штучний інтелект. Конференція відкриється виступом генерального директора Сундара Пічаї, після чого відбудуться сесії для розробників. Google I/O проведуть у звичному місці – відкритому амфітеатрі «Shoreline» у Каліфорнії.

Формат конференції буде схожий на минулорічний — передбачено онлайн-трансляцію, а кількість учасників, які зможуть особисто відвідати захід, буде обмежена. Детальну програму конференції Google оголосить ближче до дати її проведення.

JetBrains додає taint-аналіз для PHP у свою платформу контролю якості коду Qodana

Qodana – це універсальна платформа для контролю якості коду, яка забезпечує інтеграцію та візуалізацію перевірок та помилок. Вона також дозволяє користувачам покращити свої конвеєри безперервної інтеграції за допомогою нативних перевірок JetBrains IDE та вносити зміни безпосередньо до своїх IDE.

Функція taint-аналізу доступна для PHP розробників у режимі Early Preview. Нова фіча допомагає усунути потенційні вразливості. Вона сканує код та виділяє «забруднення».

JetBrains додає taint-аналіз

JetBrains також представила публічний прев’ю Qodana Cloud. Сервіс збирає дані з лінтерів Qodana в одному місці та дозволяє розробникам включати статичний аналіз у свої інструменти безперервної інтеграції з покращеною швидкістю.

.NET MAUI Community Toolkit 5.0.0 покращує користувальницький досвід за допомогою нових функцій та виправлення помилок

Оновлення включає відновлення функції SemanticOrderView, яка дозволяє користувачам керувати порядком візуальних елементів для скрінридерів. Тим самим покращується доступність для користувачів із порушеннями зору.

FileSaverResult та FolderPickerResult тепер надають більше інформації та контролю при скасуванні дій збереження файлу або вибору папки.

StateContainer також отримав поліпшення. По-перше, виправили баг, який давав збій. По-друге, додали функцію( StateContainer.ChangeStateWithAnimation(). ), яка дозволяє розробникам налаштовувати поведінку або анімацію при зміні стану.

Інші значні зміни в релізі включають поліпшення для EmailValidationBehavior, підтримку шрифтів користувача в Snackbar і оновлення для Expander і DrawingView.

GitHub почав вводити обов’язкову двофакторну автентифікацію

З 13 березня вона застосовується для окремих груп користувачів. До кінця року процедура стане обов’язковою для всіх, без неї неможливо буде відправити зміни. Повідомлення про необхідність двофакторної автентифікації прийде на пошту, а також висвітиться застережливий банер в інтерфейсі GitHub. Після надсилання першого попередження у розробника буде 45 днів на налаштування додаткового рівня безпеки.

Щоб пройти двофакторну автентифікацію, можна використовувати мобільний додаток, підтвердження через SMS або ключ доступу.

Також GitHub рекомендує застосовувати додатки-автентифікатори, які створюють одноразові паролі обмеженого терміну дії. Наприклад, Google Authenticator та FreeOTP.

General Motors впровадить у бортові комп’ютери своїх машин голосового помічника на базі ChatGPT

Корпорація General Motors зараз розробляє систему штучного інтелекту на основі ChatGPT та хмарної служби Microsoft Azure. За словами компанії, новий помічник розширить функціонал звичайних голосових команд в автомобілях.

Технологія дозволить власникам автомобілів отримувати більш детальну інформацію про стан та використання своїх транспортних засобів. Вони також зможуть використовувати помічника для отримання докладних інструкцій та порад у разі поломки чи несправності. Наприклад, якщо спустило колесо, водій зможе попросити помічника пояснити, що треба робити.

Бортовий комп’ютер зможе знайти відеоролик і показати його на екрані мультимедійної системи. Користувачі також зможуть ставити запитання чат-боту про те, що означають певні індикатори на панелі приладів і попросити його записати їх у сервіс при необхідності.

Epic Games дозволила всім розробникам самостійно розміщувати ігри у магазині Epic Games Store

Для цього розробникам потрібно буде заплатити $100 і відправити свою гру для тестування на відповідність кільком критеріям.

Серед критеріїв допуску – відсутність в іграх дискримінаційного контенту, порнографії та незаконних матеріалів. Якщо в проекті є мережевий режим, він повинен підтримувати можливість кросплатформної гри на всіх майданчиках для ПК і включати досягнення Epic Games Store. Крім того, релізи повинні відповідати своїм описам, а також виходити під віковими рейтингами у країнах, чиє законодавство цього вимагає.

Epic Games Store

Студія зазначає, що залишає за собою право відхиляти ігри, які, на думку співробітників Epic Games, не відповідають досить високим критеріям якості та функціональності.

ОАЕ впроваджує онлайн-репетиторів на базі ChatGPT для школярів та студентів

Влада Еміратів у співпраці з найбільшими технологічними корпораціями запускають новий масштабний проект. Онлайн-репетитори на основі ChatGPT будуть впроваджуватись за підтримки Microsoft, Open AI та інших компаній.

Чиновники заявляють, що онлайн-репетитори на базі ChatGPT дозволять підвищити якість навчання студентів, нададуть можливість миттєвого зворотного зв’язку та зроблять навчання інтерактивним. Міністр освіти ОАЕ Ахмед Аль Фаласі зазначив, що використання ШІ-помічників дозволить вчителям переглянути як методи викладання, так і систему оцінювання робіт студентів.

При цьому місцеві ЗМІ стверджують, що промову міністра освіти ОАЕ про це було згенеровано саме ChatGPT, хоча його команда зі зв’язків із громадськістю наполягала на тому, щоб він відмовився від цієї ідеї.

В Android 14 обмежать доступ додатків до фото і відео

У новій версії мобільної ОС користувач зможе надавати доступ не до всіх фото та відео, а лише до вибраних. Аналогічна функція вже давно є у iOS. Нововведення буде стосуватися всіх програм, незалежно від їх targetSdk.

Ця функція буде спрацьовувати за запитом READ_MEDIA_IMAGES або READ_MEDIA_VIDEO, які були представлені в Android 13. Також додали нову роздільну здатність READ_MEDIA_VISUAL_USER_SELECTED, яка дозволяє повторно запросити вибір окремих медіафайлів.

Вийшов Chrome 111

Додатково підтримується гілка Extended Stable, її супровід триватиме вісім тижнів.

У Chrome 111 покращено інтерфейс завантажень: туди додали індикатор кількості активних процесів та спливаюче вікно. Новий API полегшує реалізацію плавних переходів між сторінками у веб-додатках. Chrome 111 тепер автоматично відкликає дозволи на сайти, що не використовуються, за аналогією з Android. Для Chromebook з’явився новий додаток для налаштування швидких клавіш. Також у Chrome 111 розширено функціональність режиму «Малюнок у картинці», що дозволяє використовувати будь-який HTML-контент в окремих фреймах.

Chrome 111

Разом із релізом розробники випустили патчі для 40 уразливостей, серед яких є небезпечні.

З 40 уразливостей вісім отримали високий рівень ризику, 11 — середній, ще п’ять — низький. З найнебезпечніших три бага — use-after-free у Swiftshader, DevTools і WebRTC. Google виплатила за їх виявлення 15, 4 та 3 тисячі доларів відповідно.

Засновник DOU та Djinni дав свій прогноз та розповів, чого очікувати українським IT-фахівцям у 2023 році.

За словами Макса Іщенка, це видно з внутрішніх дашбордів і цифр на Djinni, де вакансій менше, а відгуків більше, активність компаній та revenue також скорочуються. Крім того, компанії повідомляють про рекордні бенчі, зупинку та перенесення найму в безпечніші локації, тому що цього вимагають клієнти. Користувачі також не вірять у покращення – лише 23% з них очікують кращого.

Замовники адаптуються до нових реалій – шукають заміну українським розробникам. Це їхній бізнес, – пише засновник DOU, – nothing personal.

Українські компанії теж адаптуються: відкривають нові офіси, шукають клієнтів, які готові працювати з Україною навіть за таких умов, але за «найкращою», у лапках, ціною.

Ситуація, звісно, ​​тяжка, але кому зараз в Україні легко? IT-галузь принаймні може працювати. Макс Іщенко закликає не сумувати і морально налаштується на те, що швидкої перемоги не буде. Але ми все одно переможемо.

Також автор назвав кілька причин для оптимізму у 2023 році. По-перше, глобально IT-сфера продовжить зростати. Прогнозують бум вакансій у зв’язку з розвитком ChatGPT.

По-друге, мілтек, дрони та софт для військових – це потенційно нові гігантські ніші для української ІТ.

Ну і по-третє, автор наполягає на тому, що технологічний прогрес не зупинити. Biotech, AI, ML, green energy, space tech – галузі, які розвиваються все більше з кожним роком. Отже, потреба в кадрах зростатиме.

Також слід пам’ятати, що відсоток ремоут-вакансій у світових компаніях зростає. Часто буває складно знайти таланти локально, тому HR шукають співробітників віддалено.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів