💻 Activation Code: -30% на Start -30% на Start -30% на Start
Дізнатися більше
16.02.2023
19 хвилин перегляду

Новини ІТ від 14.02.2023

Сергій Немчинський
Новини ІТ від 14.02.2023

На Twitch запустили нескінченний серіал, який повністю генерує ШІ

Проект Nothing, Forever створюється нейромережами в режимі реального часу. Репліки для героїв пише ChatGPT, а картинка генерується в DALL-E, Stable diffusion та Azure Cognitive, після чого перетворюється на відеоряд на движку Unity. Саме шоу засноване на американському ситкомі “Сайнфелд”, а картинка нагадує стиль комп’ютерних квестів 90-х.

Як сказано у синопсисі, “це шоу ні про що, яке триває вічно”. Серіал завжди включений та працює 24/7, а новий контент генерується щохвилини. При цьому, як стверджують автори, сюжет серіалу може самостійно розвиватись залежно від реакції аудиторії.

Глядачі зазначають, що нейромережа вміє добре іронізувати та жартувати, але частіше сюжетне наповнення кульгає, а персонажі часом зависають на місці чи діють нелогічно.

Сергій Брін повернувся до коду Google: компанія хоче максимально посилити свій AI-напрямок

Співзасновник компанії повернувся до Google на прохання Сундара Пічаї. А нещодавно стало відомо, що Сергій Брін надіслав свій перший за кілька років запит на доступ до коду Google. Про це пише Forbes: у розпорядженні редакції було кілька скріншотів.

Наразі, за інформацією інсайдерів, Брін вивчає LaMDA. Запит CL (changelist, список правок) було надіслано для отримання доступу до даних, які використовуються для навчання мовної моделі. Його схвалили кілька десятків інженерів Google, причому й ті, хто офіційно не входить до команди LaMDA. У цих дозволах Forbes побачив прояв підтримки.

Реакція співробітників Google на активність Бріна була різною: хтось відправляв меми з старими, що б’ються, у внутрішній форум, хтось у відповідь на запит коду написав «Спочатку виправте Google», а хтось нарікав на дистанцію між засновниками та персоналом і додавав: “Принаймні, поговоріть з нами”.

В Android 14 з’явиться функція, що дозволяє використовувати смартфон як веб-камеру

У коді Android знайшли файл під назвою DeviceAsWebcam, який, як стверджують журналісти, дозволить використовувати смартфон як веб-камеру. При цьому Google застосовує технологію USB video device class, яка дозволяє конектувати смартфон із широким списком пристроїв.

Зараз на Android є можливість підключати смартфон до комп’ютера як веб-камеру як за допомогою USB, так і Wi-Fi, але для цього потрібно використовувати сторонні програми. Google прагне полегшити цей процес, увімкнувши функцію до складу операційної системи.

Команда Google Chromium розробляє браузер для iOS з движком Blink замість WebKit

Журналісти видання The Register розповіли, що Google почала експериментувати з движком Blink у браузері Chrome для iOS. Поточна версія браузера відповідає правилам App Store і використовує механізми рендерингу Apple WebKit. При цьому у звітах про помилки журналісти знайшли згадку про двигун Blink.

Представники компанії розповіли, що версія на базі Blink експериментальна і не увійде до релізної збірки. Розробники поки що досліджують питання продуктивності Blink і можливостей двигуна на iOS.

Сторонній розробник випустив плагін з ChatGPT для Microsoft Word

Плагін Ghostwriter від Creative Data Studios можна знайти та встановити у магазині Office Add-in Store. Щоб скористатися плагіном, необхідно отримати ключ OpenAI. Також важливо відзначити, що Ghostwriter доступний у двох версіях: базовій за 10 доларів та просунутій за 25 доларів.

У базовій версії користувачам доступна лише модель ChatGPT та обмежена довжина відповідей у ​​два параграфи. У сучасній версії можна користуватися всіма моделями OpenAI і зняті всі обмеження. У майбутньому вийде набір із доповненнями до всього офісного пакету Microsoft, а користувачі доповнення для Word отримають знижку.

OpenAI представила платну версію ChatGPT Plus за $20 на місяць

Розробники пообіцяли, що платна версія чат-бота завжди буде доступна для використання. Уточню: зараз багато користувачів безкоштовної версії бачать повідомлення: “ChatGPT is at capacity right now”. Також вона видаватиме більше відповідей на день порівняно з безкоштовною версією. А ще в ній буде доступним ранній показ нових функцій.

Для отримання доступу необхідно залишити заявку. Першими ChatGPT Plus матимуть змогу випробувати резиденти США. OpenAI пояснила, що запустить сервіс і в інших країнах, але пізніше.

Google представила конкурента ChatGPT

Гендиректор Google Сундар Пічаї минулого понеділка анонсував Bard AI — «експериментальний діалоговий ШІ-сервіс».

Bard збудовано на базі мовної моделі LaMDA. За словами глави Google, чат-бот виконує пошук необхідної інформації в мережі та надає «актуальні та високоякісні відповіді».

Пічаї додав, що у Bard використовується полегшена версія LaMDA, оскільки вона витрачає набагато менше обчислювальних потужностей, ніж повноцінна модель.

Google відкрила доступ до чат-боту лише для «довірених тестувальників». У найближчі тижні випробувати його зможе ширше коло користувачів.

Microsoft випадково показала деяким користувачам варіант впровадження ChatGPT у пошуковик Bing

Компанія готує наймасштабніше оновлення своєї пошукової системи – замість рядка пошуку користувача зустріне чат-бот ChatGPT. Через помилку співробітників компанія увімкнула новий інтерфейс деяким користувачам, завдяки чому стали відомі основні фішки.

Чат-діалог розміщується в меню під звичайним пошуком і пропонує ввести запит з обмеженням 1000 символів. Бот не просто шукає інформацію, а формує відповідь на конкретне питання людською мовою, забезпечуючи його посиланнями на джерела, звідки взяли дані.

Крім того, алгоритм можна озадачити не тільки пошуком інформації, але й творчими запитами: наприклад, Bing зможе написати вірш, пісню або розповідь на задану тему. Також нейромережа здатна вести бесіди, прикидаючись “справжнім” співрозмовником.

Материнська компанія Google інвестувала $23 млн в аналог GitHub Copilot під назвою Magic

Проектом зі створення ШІ для програмістів Magic займаються шість розробників. Передбачається, що за допомогою цього сервісу користувачі зможуть писати та перевіряти код, шукати та усувати у ньому помилки, планувати майбутні зміни.

Основний упор у проекті зроблено на те, що Magic спілкується з користувачем простою і природною мовою, допомагаючи вносити правки в код і розбиратися в легасі коді з поясненнями та необхідними посиланнями.

В рамках пілотної версії Magic, завдяки новій архітектурі нейронних мереж, може читати та аналізувати у 100 разів більше рядків коду, ніж зараз вміє проект Transformer від Google Brain.

ChatGPT пройшов співбесіду в Google на посаду молодшого інженера-програміста грейда L3 із зарплатою близько 180 тис. доларів на рік

L3 у Google – це рівень джуна. На цій позиції важливо вміти писати робочий код за конкретним завданням, використовувати інструменти перевірки коду, запускати код локально. Жодних управлінських завдань та компетенцій немає.

У рамках тестового завдання всередині компанії ChatGPT обійшов за основними показниками мовну модель LaMDA від Google, відповівши на всі технічні питання.

А ось із питаннями на мислення у чат-бота ChatGPT не все гаразд. Нейромережі запропонували вирішити завдання: «Три жінки в кімнаті. Дві з них є матерями і щойно народили. Наразі входять батьки дітей. Скільки всього людей у ​​кімнаті?». ChatGPT відповів неправильно: «в кімнаті п’ять чоловік», а ось LaMDA сказала вірно, що «в кімнаті сім чоловік».

Після тестів інженери Google запитали ChatGPT та LaMDA, чи може ШІ замінити програмістів.

«Ні, чат-боти не замінять програмістів. Програмування – це командний вид спорту. Хоча чат-боти можуть допомогти програмістам працювати більш ефективно, вони не можуть замінити їхню креативність і нестандартне мислення, необхідні для написання відмінного коду», — відповіла LaMDA.

«Малоймовірно, що ChatGPT, LaMDA чи Alphacode замінять програмістів, тому що вони не здатні повністю передати досвід та творчий потенціал програмістів-людей. Програмування — складна галузь, яка потребує глибокого розуміння інформатики, математики, незвичайних рішень та здатності адаптуватися до нових технологій», — вважає ChatGPT.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів