08.08.2022
7 хвилин читання

Книги для занурення в індустрію ігор

Сергій Немчинський

У цій добірці будуть як книги, які навчатимуть створювати класні ігри, так і книги про ігрову індустрію в цілому. Вони допоможуть поринути у світ розробки ігор та дізнатися чимало корисного для себе.

«ГЕЙМДИЗАЙН. ЯК СТВОРИТИ ГРУ, В ЯКУ ГРАТИМУТЬ УСІ» ДЖЕССІ ШЕЛЛ

Це Біблія геймдизайнера. Книга дасть розуміння як продумати ідею гри, інтерфейс, баланс, історію персонажів, як зробити її привабливою для гравців. Вона пояснює фундаментальні засади створення ігрового дизайну. Книга також приділяє увагу, як зібрати хорошу команду, підготувати презентацію та знайти видавця. Тут багато ідей для гейм-дизайнерів.

Джессі Шелл — один із найвідоміших фахівців у сфері геймдизайну, який працював на Walt Disney Company. Він ділиться секретами, дає корисні поради та розповідає, як створювати справді якісні та цікаві ігри.

«РОЗРОБКА ІГОР ТА ТЕОРІЯ РОЗВАГ» РЕФ КОСТЕР

Книга знайомить із основами сучасних відеоігор, розповідає, що поєднує всі жанри ігор, як спілкуватися з користувачами через гру, чому одні ігри швидко набридають, а в інші можна грати нескінченно. Книга дозволяє розширити розуміння, що таке ігри та використовувати це у своїх розробках. Автор, Реф Костер — потужний теоретик у галузі ігрового дизайну з десятками років досвіду у розробці. Книга варта уваги, коли вже є хоча б невеликий досвід роботи у сфері геймдева. Читається легко і відмінно занурює у світ ігрової індустрії.

«КРОВ, ПІТ ТА ПІКСЕЛІ. ЗВОРОТНІЙ БІК ІНДУСТРІЇ ВІДЕОІГОР. 2 ВИДАННЯ» ШРЕЙЄР ДЖЕЙСОН

У цій книзі журналіст Катаку зібрав велику кількість матеріалів із бекстейджів ігрових студій. Це збірка історій від розробників різних студій, кожна історія розповідає про створення конкретної гри. Тут і зворушливі, і галасливі історії навколо відомих ігор. Книга дає повний алгоритм створення відеоігри від розробки концепту до підтримки після релізу. Дана книга для любителів ігор, геймдизайнерів, геймдевів і в цілому буде корисною для розширення кругозору. Читати варто лише друге видання, оскільки перше має досить корявий переклад геймерських термінів та сленгу. Або ж перше видання можна читати в оригіналі — англійською.

“РЕАЛЬНІСТЬ ПІД ПИТАННЯМ. ЧОМУ ІГРИ РОБЛЯТЬ НАС КРАЩИМИ І ЯК ВОНИ МОЖУТЬ ЗМІНИТИ СВІТ» ДЖЕЙН МАКГОНІГАЛ

Ця книга змінює погляд на ігри. Вона розповідає у чому користь сучасних ігор для людини, про присутність ігрового процесу у реальному житті. Про можливість додати гру в будь-який монотонний процес, такий як робота чи навчання. Взагалі про те, як ігри можуть зробити світ кращим. Цю книгу безперечно має прочитати і кожен розробник ігор, і геймер, і той, хто доводить, що ігри — це зло. В книзі забагато води, проте вона все одно варта уваги. Тут багато цікавих думок та наукових досліджень у галузі гейм промисловості.

«THE WOW DIARY» JOHN STAATS

Стаатс, провідний дизайнер 3D-рівнів, став частиною проекту World of Warcraft на початку його створення. Під час роботи він зробив багато нотаток, на основі яких і написав книгу «Щоденник розробника». Тут дуже добре описується внутрішня кухня та головні принципи Blizzard на самому початку їхньої кар’єри. Дуже цікава книга, прочитати можна лише мовою оригіналу — англійською.

«КОДЗІМА – ГЕНІЙ. ІСТОРІЯ РОЗРОБНИКА, ЯКИЙ ПЕРЕВЕРНУВ ІНДУСТРІЮ ВІДЕОІГОР» ВУЛФ ТЕРРІ

Книга-історія розробника, який перевернув індустрію відеоігор. Це водночас біографія японського геймдизайнера Хідео Кодзіма, науково-популярне видання про геймдев та публіцистика з аналізом конкретних рішень та смислів. Кодзіма — геній і ця книга про його думки та його ігри.

«GAME OVER. ЯК NINTENDO ЗАВОЮВАЛА СВІТ» ШЕФФ ДЕВІД

125 років тому у японському місті Кіото з’явилася компанія Nintendo. Наприкінці 70-х компанія здійснила запаморочливий прорив у високі технології, і, створивши класичну ігрову консоль Famicom/NES, назавжди змінила світ ігрової індустрії. Книжка про становлення Nintendo. Прочитавши її, з’являється розуміння як такі компанії як Nintendo, Sony, Sega стали такими, якими ми бачимо їх зараз. Книга написана легко та цікаво. Вона сподобається не лише шанувальникам відеоігор, а й людям, яким цікаві аспекти розвитку ігрової індустрії.

«КОНСОЛЬНІ ВІЙНИ. SEGA, NINTENDO І БИТВА, ЩО ВИЗНАЧИЛА ЦІЛЕ ПОКОЛІННЯ». ХАРРІС БЛЕЙК ДЖ

Книга про протистояння двох світових гігантів у галузі відеоігор — Nintendo і Sega. Наскільки вплинула конкуренція цих компаній на всю ігрову індустрію у світі. І чому за оглушливим успіхом Sega був провал? Книжка написана цікавою живою мовою.

«ВОЛОДАРІ DOOM. ЯК ДВОЄ ХЛОПЦІВ СТВОРИЛИ ІГРОВУ ІНДУСТРІЮ ТА ВИХОВАЛИ ЦІЛЕ ПОКОЛІННЯ ГЕЙМЕРІВ» ДЕВІД КУШНЕР

Книжка розповідає про ігрову промисловість 90-х. Вона про бізнес у швидкозростаючих компаніях, про творців Doom — Ромеро і Кармака, і про важливість правильного партнерства. Книжка читається легко. Відмінно підходить для фанатів Doom або тих, хто хоче перейнятися атмосферою ігор минулого століття.

«ГРАЙ! ІСТОРІЯ ВІДЕОІГОР» ТРІСТАН ДОНОВАН

Книга — гарний екскурс в історію відеоігор з переліком найяскравіших в ігровій історії. Тут величезний обсяг інформації. І про ігри, і про їхніх творців, і про творчі та бізнес-процеси в компаніях-розробниках. Книга цікава та гідна уваги.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів