FoxmindEd Birthday 🥳: -20% на усі курси менторингу та навчання на проєкті до 22.07.2024!
Дізнатися більше
08.07.2024
11 хвилин читання

DevOps інструменти та практики в розробці ПЗ

У сучасному високотехнологічному світі надання високоякісного програмного забезпечення та застосунків із більшою швидкістю та гнучкістю стало необхідністю часу.

Щоб досягти такої гнучкості та ефективності, підприємствам необхідно впровадити нові інструменти та інноваційні методології, такі як DevOps.

DevOps у розробці програмного забезпечення допомагає прискорити процес і підвищити ефективність високопродуктивних застосунків, тому підприємствам у різних галузях необхідно переосмислити наявний процес постачання програмного забезпечення і впровадити процес розробки DevOps, щоб отримати конкурентні переваги.

Основна мета впровадження підходу до автоматизації DevOps – удосконалити процес комунікації, розділити обов’язки з розроблення та вивести на поверхню співробітництво, руйнуючи організаційні розрізнені структури та ієрархію ефективності швидкості.

У цій статті від онлайн школи Foxminded Ви дізнаєтеся про найпопулярніші devops практики та інструменти.

Наш курс менторингу DevOps дає змогу не лише здобути тверді знання та навички в галузі DevOps, а й розвиває важливі для кар’єри якості, як-от самостійність, уміння розв’язувати задачі та пошук необхідної інформації!
Дізнатись більше

Що таке DevOps у розробці програмного забезпечення?

DevOps практики в розробці програмного забезпечення – це революційна методологія, що містить поєднання практик DevOps, культурної філософії та найкращих у своєму класі інструментів, які колективно й активно допомагають поліпшити здатність організації надавати високоякісні продукти швидшими темпами порівняно з традиційними технологіями. організації, що використовують традиційні процеси розробки програмного забезпечення. Ця підвищена швидкість дає змогу організаціям поліпшити якість обслуговування клієнтів, залишаючись при цьому конкурентоспроможними в постійно мінливих ринкових тенденціях.

Як працює модель розробки програмного забезпечення DevOps?

Принципи послуг DevOps для розроблення програмного забезпечення об’єднують ваші команди розроблення та експлуатації таким чином, що вони працюють разом протягом усього життєвого циклу розроблення програмного забезпечення і створюють високоякісні продукти. Протягом усього циклу операційна група використовує безліч методів та інструментів, що використовуються розробниками, і навпаки.

Хоча розробники та команда експлуатації працюють разом, їхня роль чітко визначена в методології DevOps.

Роль інженерів у розробленні програмного забезпечення DevOpsРоль операцій у розробленні програмного забезпечення DevOps
Збір ресурсівОбслуговування та розгортання
ПроектуванняУправління безпекою програмного забезпечення
РозробкаКонфігурація сервера
ТестуванняКерування сховищем
Уточнення відставання продуктуЗдача в оренду серверного простору
Забезпечення безперервності процесу доставкиКерування збоями програмного забезпечення

Тепер, коли ми знаємо роль команди розробки та експлуатації в розробці програмного забезпечення DevOps, давайте розглянемо переваги DevOps для процесу розроблення програмного забезпечення – щось, що дасть нам цілісне уявлення про те, як методологія DevOps прискорює процес розроблення програмного забезпечення.

Основні плюси DevOps у розробці програмного забезпечення

DevOps інструменти в розробці програмного забезпечення відіграють величезну роль у прискоренні термінів розробки, а також пропонують безліч інших переваг автоматизації DevOps, які сприяють автоматизації процесу розробки програмного забезпечення. Давайте заглибимося, щоб зрозуміти численні переваги DevOps для процесу розробки програмного забезпечення.

devops практики

Найкращі можливості тестування

Тестування залишається життєво важливою частиною DevOps у розробці програмного забезпечення, і його успіх багато в чому залежить від надійності та швидкості. Цей підхід обіцяє програмне забезпечення, яке зможе легко керувати інтенсивним трафіком – гарантія, обіцяна за допомогою постійного регресійного тестування. Під час перевірки вашого програмного забезпечення на наявність помилок потрібне справедливе поєднання функціонального і нефункціонального тестування. Автоматизація DevOps дуже допомагає в цьому плані, допомагаючи за необхідності масштабувати систему.

Інтеграція та розвиток

Ці два підходи до інтеграції та розробки є важливою частиною життєвого циклу розробки програмного забезпечення DevOps. Це допомагає скоротити час розробки з місяців або тижнів до днів або годин. Отже, це допомагає інтегрувати і розгортати вихідний код у режимі реального часу, покращуючи якість і частоту доставки програмного забезпечення. Таким чином, скорочується час розгортання і прискорюється цикл розробки прототипу.

Найкраще розгортання

Якщо ви хочете впровадити нові набори функцій і швидко виправити помилку, впровадження автоматизації DevOps у процес розробки застосунків може бути хорошим кроком. Це допомагає прискорити процес розгортання і швидше надати користувачам нові функції. Це, своєю чергою, сприяє активнішій взаємодії користувачів із платформою.

Прискорений вихід на ринок

У сучасному мінливому світі, що швидко змінюється, кожна компанія бажає швидше вийти на ринок, і автоматизація DevOps у розробці програмного забезпечення – найшвидший спосіб домогтися цього.

DevOps сприяє координації між розробниками, системними адміністраторами, тестувальниками якості та багатьма іншими ІТ-фахівцями, що призводить до швидкої доставки продуктів на ринок.

У разі традиційної установки команди розробки та експлуатації працюють незалежно, що призводить до безлічі переміщень туди й назад, що уповільнює швидкість розробки та розгортання. Завдяки DevOps для процесу розробки програмного забезпечення інформація передається швидко, що призводить до ситуації, коли проблеми вирішуються в режимі реального часу в процесі розробки.

Покращена безпека

Безпека є основним фактором, коли ми працюємо над процесом розроблення програмного забезпечення, але за традиційних підходів випадки злому безпеки виходять на поверхню набагато пізніше. Однак за допомогою моделі автоматизації DevOps ви можете захистити програмне забезпечення від помилок і помилок, водночас підвищуючи безпеку в режимі реального часу, використовуючи методи управління конфігурацією, детальний контроль і автоматизовані політики відповідності.

Життєвий цикл DevOps

Життєвий цикл DevOps – це послідовність етапів і процедур, що відбуваються протягом усього процесу розробки. Цей життєвий цикл складається з восьми етапів:

На цьому етапі обидві команди – команда експлуатації та команда розробників – починають збирати все, що можуть, щодо потреб і попиту на ринку. Це дає їм можливість побачити, з чим вони працюють і як їхній продукт може задовольнити ці потреби. Після збору всієї необхідної інформації складається план.

Цей етап охоплює всю магію, виконану командою розробників. На цьому етапі будуть написані всі необхідні коди, зазвичай з використанням інструментів і практик DevOps, щоб зробити процес швидшим і простішим.

Після завершення етапу кодування команда розробників переходила до створення кодів у форматі, що вимагається додатком або програмним забезпеченням.

Ніщо не може пройти без тестування. На цьому етапі обидві команди проводять різні тести вихідного додатка або програмного забезпечення, щоб переконатися, що всі підводні камені та помилки усунуто до розгортання та випуску продукту. Вони також можуть гарантувати якість створених кодів.

На цьому етапі вступає в дію операційна сторона. Фаза випуску – це коли остаточну версію перевіряють востаннє в тому ж середовищі, що й виробничу. Це гарантує відсутність помилок, які були б випущені з уваги під час тестування.

Нарешті, настав час сяяти. На етапі розгортання додаток або програмне забезпечення отримує схвалення на офіційний запуск у виробництво. Тепер він може бути опублікований публічно і використовуватися кінцевими користувачами.

Після того, як продукт уже використовується, команда DevOps виконує оперативне завдання з управління та відстеження продуктивності програми або програмного забезпечення. Вони також пропонуватимуть підтримку користувачам.

Підпишіться на наш Ютуб-канал! Корисні відео для програмістів чекають на вас! YouTube
Оберіть свій курс програмування! Шлях до кар’єри програміста починається тут! Подивитись

Висновок

Більшість прогресивних компаній схильні використовувати модель DevOps підхід для найефективнішої організації повсякденних процесів виробництва і розробки. Як показові приклади успішного використання DevOps у бізнесі можна навести такі відомі організації, як Google, Amazon, Target, Netflix, Walmart і багато інших. Примітно, що практики DevOps допомагають цим компаніям налагодити безперервні процеси розробки і доставки, автоматизувати рутинні завдання і підтримувати якість продуктів і послуг.

По суті, всі компанії, що займаються розробкою програмного забезпечення, вважають за краще використовувати DevOps під час надання ІТ-послуг, оскільки доведено, що процес розробки програмного забезпечення DevOps дає змогу створювати високоякісні рішення.

Інструменти DevOps – це новий підхід, що поєднує в собі інструменти, можливості та процедури команди розробників і операційної групи всієї організації. Його переваги технічно незліченні. Але, при правильній реалізації циклу, а також усіх важливих стратегій. Ви можете бути впевнені, що ваш застосунок не тільки відповідатиме вашим конкретним потребам, а й перевершить їх завдяки надійній доставці, максимальній безпеці та вражаючій швидкості!

FAQ
Що таке DevOps у розробці програмного забезпечення?

DevOps - це методологія, що об'єднує практики, культуру та інструменти для прискорення розроблення та поліпшення якості ПЗ.

Як працює модель DevOps?

DevOps об'єднує команди розробки та експлуатації, щоб вони працювали спільно на всіх етапах життєвого циклу ПЗ, використовуючи загальні методи та інструменти.

Які основні ролі в DevOps?

Розробники відповідають за проєктування, розробку та тестування, а операційна команда - за розгортання, управління ресурсами та забезпечення безпеки.

Які переваги дає DevOps?

DevOps прискорює розробку, покращує якість ПЗ, прискорює вихід на ринок і підвищує безпеку.

Як DevOps покращує процес тестування?

DevOps забезпечує постійне регресійне тестування і масштабованість, що підвищує надійність і швидкість тестування.

Як DevOps сприяє безпеці?

DevOps впроваджує методи управління конфігурацією, детальний контроль і автоматизовані політики відповідності для захисту ПЗ у реальному часі.

Залишилися питання про DevOps практики та інструменти в розробці ПЗ? Запитуйте в коментарях!

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів