СТАРТ ЗНАНЬ! -50% на стартові курси програмування! 🤓
Дізнатися більше
06.08.2022
5 хвилин перегляду

Чи є генії серед програмістів

Сергій Немчинський
Чи є генії серед програмістів

Питання це складне і багатопланове. В першу чергу треба зрозуміти, для чого нас про це запитують. Нерідко це питання надходить від людей, які тільки і чекають приводу сказати:

«Ось, бачите! Є генії, у них реальні можливості! А у мене нічого не вийде, піду я краще вулиці підмітати. »

Це такий спосіб звалити з себе відповідальність: сказати, що природа мені не дала. Ось є люди, яким дала, вони нехай і програмують. А я, вибачте, немає.

Якщо відповідати на це питання в лоб, то так, генії серед програмістів є. Як і в будь-якій сфері людської діяльності, є люди, які буквально для неї народжені. Вони отримують задоволення від занять улюбленою справою, і природно, у них виходить добре. Вони багато і з задоволенням цим займаються, і у них виходить все краще.

Але! Немає жодного роду діяльності, який не можна освоїти без вроджених здібностей. Багато хто відмовляється займатися співом або музикою, кажучи, що у них немає слуху. Багато хто відмовляється малювати, кажучи, що це не мое.Но, це навички, і вони тренуються. Точно так же тренується вміння розуміти логічну структуру програми, вміння декомпозировать завдання в голові, зрозуміти замовника, і так далі. Це навички. У кого-то ці навички тренуються трохи швидше, у кого-то трохи повільніше. У кого-то від народження так ланцюжка побудовані, що йому це легко.

Але жодна людина в світі не розуміє це відразу, ось прям народився і зрозумів. Його розуміння це результат того, що він раніше цим займався і захоплювався. Читав, дивився, думав, розбирався – прокачивал навик. Можливо, це відразу не видно, і здається, що це вроджене. Ні. Вродженого такого не буває.

Генії серед програмістів, безумовно, бувають. Є, наприклад, Лінукс Торвальд. Він дуже змінив реальність. Щоб було зрозуміліше: кілька поколінь програмістів намагалися відшліфувати і привести в порядок систему Linux. А потім прийшов Лінукс Торвальд і все зробив. Він самотужки придумав ядро ​​Лінукса, яке виявилося набагато зручніше, ніж все, що було до нього. Як так вийшло? Не зовсім зрозуміло.

Але така людина один на всю планету. Ми, звичайно, можемо згадати Дениса Рітчі, інших відомих програмістів, але до чого ми прийдемо? До того, що всі інші програмісти працюють. І працюють добре. Хтось краще, хтось гірше, але все виконують свою роботу, отримують зарплату і більшість з них – задоволення від роботи.

Так що друга частина відповіді – ну, є серед програмістів генії, і що? Генієм 10-15 чоловік на всю планету. А інші майстри.

Будь-яка людина може стати програмістом, якщо йому це досить цікаво. Але якщо ти несильно хочеш, ти, швидше за все, не станеш. Так грати на музичному інструменті теж зможе не кожен, навіть якщо він фізично на це здатний. Йому не вистачить прагнення і посидючості, щоб як слід цього навчитися.

Тому перестаньте ставити це питання – «чи є генії серед програмістів». Так є. Вас це не стосується. Просто продовжуйте працювати і отримувати задоволення від того, чим ви займаєтеся. Все у вас вийде.

Якщо ж вам це не подобається, не шукайте виправдань із серії «Мені це не дано». Знайдіть в собі сміливість зізнатися: «Я не хочу цим займатися!». Займіться продажами, виробництвом, хімією, теоретичною фізикою, вирізанням лобзиком, чим завгодно.

У будь-якій справі можна досягти вершин, які приведуть до пристойної зарплати і пристойною популярності. Якщо ви шикарно ріжете лобзиком, можливо, ваші відео на ютубі збиратимуть мільйони переглядів. Ви станете іконою стилю, і можливо, ваші роботи будуть вивішені в Луврі. Навіщо ви відмовляєте собі в задоволенні займатися улюбленою справою? Займіться.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів