🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
06.08.2022
4 хвилин читання

Які софт скіли потрібні Senior developer?

Сергій Немчинський

Дійти до рівня Senior без просунутих Hard skills неможливо, тобто це постскриптум фахівець з високою компетентністю. Soft skills ж допомагають завоювати авторитет в команді і сприяють ефективній роботі. Відповідно, це допомагає більш швидкому просуванню як від мідла до синьйора, так і від синьйора до тімліда або техлід. Які софт скіли особливо важливі?

  • Комунікабельність

Одна з найважливіших якостей в сучасному світі. При цьому “комунікабельність» – дуже збірний термін. Це вміння знаходити спільну мову з усіма членами своєї команди, а також іншими відділами (наприклад, QA, HR, маркетологами та ін.). Уміння доносити свою думку, презентувати свої ідеї, вміння слухати і чути інших учасників. Чим вище рівень програміста, тим з більшою кількістю людей йому доведеться комунікувати. Уміння грамотно вести переговори (з командою, замовником, стейкхолдерами).

  • Уміння донести інформацію

Це частина досвіду комунікабельності, але настільки важлива, що виділимо її в окремий пункт. Клієнт не завжди може чітко сформулювати свої вимоги + самі вимоги можуть змінюватися по ходу роботи + над проектом можуть працювати десятки різних фахівців. Щоб робочий процес був максимально ефективним, потрібно вміти чітко доносити інформацію до кожного учасника. Йдеться як про усну, так і про письмової комунікації, можливо, презентаціях або будь-якому іншому способі донесення інформації.

  • Уміння презентувати

Себе, свій проект, результати своєї роботи. Уміння заявити про себе – важливий софт скилл. За зовнішнім виглядом не визначити, наскільки ви хороший фахівець, тому навик самореклами дуже важливий. І тонкість в тому, щоб розповісти все важливе і потрібне, але не скотитися до закоханих од себе прекрасного. Аналогічно і з результатами роботи. Ви могли працювати над складним завданням, а презентувати це як просто «усунув баг» або «зробив таку-то фичу”, не пояснивши всю складність таска.

  • Обов’язковість

Уміння правильно оцінити час виконання завдання і здати його в обіцяні терміни – неймовірно важлива якість. Зазвичай саме ви встановлюєте терміни, які вам знадобляться для виконання проєкту, і якщо пізніше ви будете раз у раз переносити дедлайн, це наганяє тінь сумніву на вашу компетентність.

  • Уміння делегувати

Уміння правильно розставляти пріоритети, максимально чітко ставити завдання, розбиваючи їх на дрібні блоки, розподіляти завдання між іншими виконавцями з урахуванням їхньої компетентності – все це підвищує загальну ефективність роботи команди.

  • Уміння правильно виставляти пріоритети

В голові завжди потрібно тримати, для чого ви все це робите, яке завдання проекту. Виходячи з цього спочатку виконувати першочергово важливі завдання (зазвичай більш складні і нецікаві). Спочатку робите те, що потрібно замовнику в даний момент, потім все інше. В іншому випадку – ви просто развлекаетесь за гроші клієнта.

  • Ініціативність

Дуже важливо не боятися висловлювати свою думку, вносити свої пропозиції, обгрунтовуючи, чому ви не згодні або чому вважаєте інший шлях вирішення більш ефективним. Так, ваші ідеї можу не бути прийняті, але те, що ви їх висловлюєте і аргументуєте буде показувати вас з позитивного боку.

Так, рости завжди є куди. Не зайвим буде ораторську майстерність і вміння виступати на публіці, емоційний інтелект і емпатія для розуміння співрозмовника, стресо- і конфліктостійкість тощо.

Чи варто говорити, що софт скіли будуть корисні не тільки в рамках вашої роботи, але і в житті?

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів