Мітап – коротка зустріч фахівців для неформального обговорення професійних питань. Назва походить від англійського meet-up, тобто зустріч. У теорії, мітап – те ж саме, що і звичний більшості з нас мітин або робоча нарада. Але плутати їх все ж не варто: мітинги – це частина робочого процесу, а мітап – захід для розвитку і спілкування.
Навіщо мітапи айтішнику
Будь-який публічний захід для айтішника – це можливість завести нові зв’язки в професійному співтоваристві, так званий нетворкінг. Посудіть самі: як ще можна швидко познайомитися з десятком колег, яких цікавить та ж тема, що і вас, чи то нові стандарти ведення документації або нова версія популярної мови програмування.
Приєднавшись до мітапу, айтішник може:
- обмінятися думками відносно актуальної проблеми;
- виступити з короткою доповіддю по темі мітапа;
- послухати доповіді колег;
- задати питання і отримати швидкі і точні відповіді;
- сформувати думку з приводу актуальної проблеми;
- завести нові, корисні знайомства.
У чому різниця між мітапом і конференцією
Мітап іноді називають маленькою конференцією. На мітапах теж є спікери, задана тематика, відкриті обговорення. Але якщо конференція може тривати кілька днів і збирати тисячі людей, то мітапи скромніше за масштабом. На них збирається пару десятків людей, навряд чи більше, і триває мітап годину-півтори.
Є й інші відмінності:
- у мітапа немає комерційної складової, на відміну від більшості конференцій;
- підготовка до конференції може тривати роками, мітап може організуватися спонтанно;
- в центрі мітапа – одна обрана тема, тематика конференції може бути дуже різноманітною;
- мітап відрізняється неформальній обстановкою, безпосереднім спілкуванням, відсутністю титулів.
📢 Підпишись на наш Ютуб-канал! 💡Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе!
🔍 Обери свій курс програмування! 🚀 Шлях до кар’єри програміста починається тут!
Де проводяться мітапи
Оскільки мітап – захід невеликий, проводитись він може буквально де завгодно. Заздалегідь організовані мітапи проводяться в переговорних кімнатах, кабінетах, коворкінгах, знятих залах. Спонтанні мітапи, організовані нашвидкоруч, можуть проводитися в фойє великої будівлі, в кулуарах конференції, в найближчому кафе, і в інших відносно зручних місцях.
Головна вимога до приміщення – вмістити необхідну кількість людей і дати їм поговорити. Все інше – опціонально.
Географія мітапів нічим не обмежена, вони проводяться скрізь, де є бажаючі брати в них участь. Звичайно, у великих містах мітапи бувають частіше, в силу високої концентрації айтішників.
Висновки
Мітап – оффлайновий захід за своєю природою. Це можливість швидко, в безпосередньому спілкуванні, обговорити ідею, виробити спільну точку зору, обмінятися досвідом і контактами.
На жаль, за часів пандемії і локдаунів кількість проведених мітапов скоротилася. Але як тільки вірус відступить, мітапи відродяться. І ми рекомендуємо їх відвідувати – це весело, пізнавально і корисно.