Java Month: беріть участь в подіях та отримайте можливість виграти суперприз! 🎁
Дізнатися більше
07.08.2022
4 хвилин перегляду

Що таке GitHub і навіщо він потрібен розробнику

Сергій Немчинський
Зміст
Що таке GitHub і навіщо він потрібен розробнику
Зміст

Коли розробник-початківець робить перші кроки в програмуванні, рано чи пізно йому запропонують створити аккаунт на сервісі GitHub. Це онлайн-сервіс для системи контролю версій (СКВ) під час розробки програмного забезпечення. Поговоримо про СКВ, сервіс GitHub і для чого він потрібен програмістам.

Що таке Git?

Гіт (Git) — це система контролю версій розробки ПЗ.

Вигадав її Лінус Торвальд, творець ОС Linux. Йому вона знадобилася для того, щоб упорядкувати роботу програмістів з open-source кодом його операційної системи, але виявилося, що вона потрібна практично за будь-якої роботи з кодом.

Система контролю версій (СКВ) дозволяє послідовно зберігати всі зміни коду, які вносяться у процесі роботи. Якщо розробник стикається з проблемою після оновлення, він може без проблем відкотити код до робочої версії замість того, щоб годинами шукати помилку.

Крім того, і це головне завдання, за допомогою СКВ безліч програмістів можуть працювати над одним проектом. Контроль версій дозволяє відслідковувати, які зміни вносилися, ким і коли, а також відкочувати зміни у разі проблем.

система контролю версій

Відповідно, Git — це розподілена СКВ, яка дозволяє розробникам спільно працювати над одним проектом та відстежувати зміни файлів. У Git безліч переваг: швидкість, простота використання, зрозумілий дизайн, підтримка нелінійної розробки (розгалуження) та ефективна робота з великими проектами. Крім того, Git — безкоштовний опенсорсний проект, що й допомогло йому зайняти на ринку провідну позицію.

Git практикує свій підхід до збереження даних. Інші СКВ відображають системні файли у вигляді списку змін, а Git робить знімки або снепшоти, і зберігає посилання на них.

Розкажіть у коментарях, чи доводилось вам працювати з Git?

Сергій Немчинський
CEO FOXMINDED
Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів