Java Month: беріть участь в подіях та отримайте можливість виграти суперприз! 🎁
Дізнатися більше
07.07.2022
4 хвилин перегляду

Що після Java? Куди розвиватися Java програмісту?

Сергій Немчинський
Що після Java? Куди розвиватися Java програмісту?

Ви доросли до senior Java, що далі? Далі можна розвиватися в управління (Team Lead, Project Menadger, СЕО), в технічні фахівці (Tech Lead, Architect), а також йти в консалтинг. Але якщо ви хочете залишитися програмістом, вас пре це, при цьому по Ентерпрайз все зрозуміло – що далі? Чи варто розвиватися в Pro Android, Big Data, Blockchain та інші напрямки?

Blockchain

Якби я продовжував працювати девелопером, я б пішов в Blockchain. Якщо говорити простою мовою – це база даних, розмазана по всіх комп’ютерів, які до неї підключені. Причому це база даних, в якій можуть виконуватися програми (смарт-контракти). За цією технологією майбутнє. Там будуть проходити електронне голосування, підписи, комерція, збереження даних і багато чого ще. Я думаю, що поступово взагалі всі програми будуть переписуватися на таких технологіях. Тому якщо є бажання змінити напрямок і думаєте куди – вскочити в таку хайповую тему просто чудово. Забудьте про криптовалюта. Криптовалюта – це трохи цукру на верхівці, а сама тема блокчейна дуже багатогранна і дає величезні можливості.

Data Science

Якби я любив математику, то шикарно можна розвернутися в Big Data, Machine learning, Natural language processing. Але це вимагає великої математичної навантаження. Якщо вас з цього пре – то зараз золотий час піти в ці напрямки.

Android

Що стосується Android і взагалі мобільного розробки. Мені здається, що для програміста ентерпрайз, досить безглуздо переходити на Android розробку. Якщо вам хочеться змінити професію, набрид ентерпрайз і душа вимагає змін, а мобільна розробка вам цікава – тоді так, переходьте. Android ви вивчите дуже швидко. Але це зовсім інша професія, тим часом як Blockchain і Big Data цілком можуть бути подальшим розвитком Java Enterprise.

Я також часто говорю, що раз в 10 років варто міняти професію. Тому ви можете йти абсолютно в будь-яку сторону. Що вас пре, тим і займайтеся. Кривавий ентерпрайз (кострубата система, написана 20 років тому в’єтнамцями) – це не цікаво. Єдиним мотиватором продовжувати працювати залишаються гроші, а цей мотиватор швидко приїдається. Тому якщо щось хочеться міняти – міняйте.

Сергій Немчинський
CEO FOXMINDED
Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів