Python – одна з багатофункціональних мов програмування, на Python пишуть багато всього і різного.
Автоматизація
Python – найпоширеніша і проста у використанні скриптова мова. Тобто якщо є завдання, яке раніше робилося вручну, але його можна автоматизувати за допомогою скрипта, в переважній більшості випадків скрипт реалізують на Python. Такі завдання ставляться в рамках різних професій: QA Automation, DevOps, Data Scientist і інших. Майже будь-яка професія, яка підтримує автоматизацію, вимагатиме Python.
Якщо вам кажуть, що вам потрібно щось автоматизувати, перша думка повинна бути відразу про Python. У цієї мови величезна кількість бібліотек практично на всі випадки життя – дуже багато людей вже щось автоматизувало і робило свої бібліотеки для цього. Вам навіть не потрібно щось вигадувати, ви просто гуглите «Python для оптимізації <ваш вид діяльності>» і, швидше за все, знайдете щонайменше десяток бібліотек.
Web-розробка
Якщо говорити про програмістські професії, то на Python це Web-розробка. У мови є два широко поширених фреймворка: Flask і Django.
Flask вважається мікро-фреймворком. Він досить широко використовується для невеликих сайтів, коли потрібно зробити щось простеньке і швиденько. Flask пізніше можна замінити (але з деякими труднощами) на Django, який є більш потужним фреймворком.
Python, в рамках веб-розробки, є прямим конкурентом PHP і Ruby. Тобто розробка e-commerce рішень — розробка будь-яких не типових сайтів для інтернету. Що таке «типовий сайт»? Це лендінг і сайт-візитка. Найчастіше, в 80% випадків, їх розробляють на WordPress. А ось до «нетипових» я відношу кабінети користувачів, де людина записується на якісь заняття, або процедури (наприклад, салон-краси), або ставить оцінки і проходить тести, вчиться та інше (тут величезна кількість варіацій). Такі сайти WordPress явно не тягне. За складністю це можна порівняти з розробкою сайту з нуля. Тобто в якийсь момент, коли складність виросте, розробляти з нуля буде простіше, ніж мучити WordPress, натягуючи на нього весь функціонал. Ось тут в дію вступає Python. Фрейморк (Flask або Django) обирається в залежності від обсягу робіт.
Proof of concept
Python прекрасно підходить для того, щоб зробити proof of concept для будь-яких стартапів. Як ви знаєте, розвиток стартапа має кілька стадій. На першій стадії, коли потрібно отримати перші інвестиції, або, як мінімум, справити враження на потенційних інвесторів, потрібно щось швиденько наваять. Розумні підприємці намагаються здійснити це взагалі без програмування. Зробили шаблон на Figma або в схожій програмі, підключили Exel, якийсь інший функціонал — тобто щось простеньке і без програмування. Якщо стартап вимагає саме розробки, то потрібно зробити proof of concept. Ось цю proof of concept можна робити на Python, PHP і Ruby. Після того як proof of concept готова, а стартап пішов далі в розробку, рідко коли хтось змінює технологію. Максимум, можуть поміняти фреймворк.
Плюси і мінуси роботи на Python
Вам дуже часто доведеться починати проєкт з нуля. А значить, що все чисто і ще немає говнокода. У написанні проєкту з нуля є і свої мінуси. По-перше, проєкти зазвичай не великі, по-друге, ви рідко потрапляєте на етап підтримки. В обох випадках складно оцінити цінність clean code. Тому зазвичай чистота коду залишає бажати кращого.
На Python рідко пишуть дуже великі програми. Так, є проєкти, в яких ентерпрайз пишуть на Python. Вірю, що так можна, але це вкрай невдале рішення. Для таких цілей використовується Java або C #, тому що це мови суворої типізації, а не динамічної, і там складніше нагівнокодить.
📢 Підпишись на наш Ютуб-канал! 💡Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе!
🔍 Обери свій курс програмування! 🚀 Шлях до кар’єри програміста починається тут!
Через те, що додатки зазвичай не великі, стати потужним архітектором на Python дуже складно. Але шляхи розвитку все одно є: ви можете піти в керівництво, можете заснувати власну компанію.
Невисокий поріг входу в мову. Python вивчають навіть в школі.
Синтаксис Python – питання смаку. Мені не подобається, але знаю велику кількість людей, кому цілком нормально.
Ходить багато оповідань, що Python гальмує, але тут потрібно розуміти, що сама процедура построкової інтерпретації не може бути дуже швидкою. Але в останній версії Python над цим добре попрацювали і на сьогоднішній момент у мови досить непогана продуктивність.
Python – класна мова, на якій хочеться кодіть навіть на вихідних. Зараз вона знаходиться на піку популярності. Вона універсальна і одна зі сфер, де вона широко використовується — це web.
Курс Python FoxmindEd
Курс Python FoxmindEd складається з 16 практичних завдань. У процесі навчання ви навчитеся писати програми з використанням Flask і Django, отримаєте навички проєктування структури для баз даних, створите власну структуру з декількома сервісами і скористаєтеся фронтенд-інструментами. Також навчитеся писати Unit-тести, напишете власні Python-пакети. А створені вами web-додатки зможете додати у власне портфоліо.
Для старту необхідний мінімальний досвід програмування будь-якою мовою, розуміння ООП і базові знання SQL. Ви можете почати вже зараз і вже через кілька місяців у вашому портфоліо будуть якісні web-додатки.
Завжди ваш Сергій Немчинській.