06.08.2022
7 хвилин читання

Сергій Немчинський: Чим займається Android-розробник? Вимоги до фахівців, фреймворки і робота на фрілансі

Android-розробник пише програми під Android. На цьому можна було б і закінчити. Але давайте все ж розберемось в деталях. Які мобільні додатки розробляються? Чим саме займається розробник?

 Android-розробники можуть спеціалізуватися на різних типах додатків. Але щорічно найбільше випускається маркетингових програм від певних торгових брендів. Ті самі додатки торгових мереж, які вам пропонують встановити на кожній касі. Раніше вас загодовували знижковими картками, а тепер і знижковими картками, і мобільними додатками. Якщо ви зайдете в Play Market і подивитесь розділ додатків для торговельних компаній, ви побачите наскільки їх багато. І хтось повинен їх писати.

У чому полягає робота Android-розробника

 Найчастіше розробник працює один або в складі невеликої команди з 2-3 чоловік, тому що описані вище додатки невеликі. У чому полягає робота? Розробник бере намальовані дизайнером скетчі і створює на їх основі екран мобільного додатка. Внутрішню структуру в більшості випадків, особливо якщо програміст працює в проекті один, ніхто не дивиться. До мене дуже часто на кар’єрну консультацію звертаються мобільні розробники зі словами: «У мене 5 років стажу і за цей час ніхто ніколи не дивився мій код». Таке буває часто.

Курс Android від Foxminded – чудовий шанс здобути нову професію та розпочати кар’єру у сфері IT.
Деталі курсу

 Якщо ж ви працюєте у великій компанії, особливо якщо такі додатки пишуться на потік, можливо у вас є команда, тімлід і навіть лінійний менеджер, які стежать за якістю коду своїх розробників.

 Я також бачив великі команди мобільних розробників, до 7-10 чоловік, які роблять щось гігантське, наприклад, додаток банку. У таких додатках велика кількість екранів, функціоналу і дуже складна система інтеграції з backend частиною.

 Мобільний розробник стежить за екранами (розкладає кнопки, вводить поля та ін.), Контролює, щоб додаток працював при різних роздільних здатностях екрану (тобто стежить за версткою). Частково мобільний розробник може стежити за UX. Так, є UX-дизайнери, яких можна попросити внести зміни, якщо при розробці програми, функціональність виявляється незручною. Але в багатьох випадках невеликі зміни не проходять стадію коригування в дизайні, все змінюється безпосередньо в додатку самим розробником, звичайно,  узгодивши зміни з клієнтом. Тобто навички UX Android-розробнику можуть стати в нагоді.

 Також знадобляться знання REST API, тому що майже всі програми вимагають підтримувати зв’язок з backend, відправляють і отримують дані з сервера.

 Робота в тому числі включає в себе тестування на великій кількості емуляторів мобільних пристроїв, щоб перевірити, як це все буде виглядати і чи буде працювати.

 Android-розробка – динамічна область, тут досить швидко змінюється стек фреймворків (особливо в порівнянні з Java Enterprise).

Плюси і мінуси професії Android-розробника

 Як і для інших напрямків програмування, так і для професії Android-розробника актуальними особливостями залишаються: хороші зарплати, необхідність високого рівня володіння англійською, вміння гуглити та інше.

 Плюси профессії:

  1. Можливість «помацати» свій додаток. Ви бачите плоди своєї роботи, ви можете його показати, можете пишатися.
  2. Можливість доторкнутися до User eXperience. Можете самостійно користуватися власним додатком, на власному досвіді зрозуміти, наскільки він зручний і що варто змінити.
  3. Віддалена робота. Сфера мобільної розробки ще і в доковідні часи лояльно ставилася до віддаленої роботи, відповідно і в майбутньому з цим проблем не має виникати. 
  4. Простота роботи на фрілансі. Вам не потрібна команда, щоб розробляти додатки, до того ж можна починати з невеликих цінників і простих додатків, напрацьовуючи собі портфоліо і відгуки.
  5. Легкий старт в підприємництві. Продовжуючи тему з фрілансом, коли пропозицій роботи стає більше, ніж ви можете осилити – збираєте команду і ось у вас вже фірма мобільної розробки.
Підпишись на наш Ютуб-канал! Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе! YouTube
Обери свій курс програмування! Шлях до кар’єри програміста починається тут! Подивитись

 Головний мінус профессії:

 Однотипна розробка. Звичайно, на мобільний додаток не можна поставити якийсь Ентерпрайз софт, тому програми не дуже великі. Так, бувають випадки досить серйозних додатків, але за рівнем вони як найпростіші e-commerce рішення. Завжди є скляна стеля, вище якої не піднімешся — дуже складні і великі програми ви розробляти не будете. Відповідно, коли Android-розробник доростає до цієї стелі, то далі йому йти або в бізнес, або переходити в backend, або в архітектори. Інакше може бути нудно.

Android з нуля. Курс програмування від FoxmindEd.

 Якщо ви дивитесь в сторону мобільної розробки — приходьте до нас в FoxmindEd на курс Android. Наш курс складається з реальних завдань, з якими стикаються розробники в роботі. При виконанні всіх завдань використовуються обидві мови нативной розробки під Android – Java і Kotlin. У процесі навчання ви працюєте з багатопоточністю, геолокацією, створюєте додаток, який відображає стрічку новин з різних джерел, додаток погоди, додаток клієнта для соцмереж, кастомізуєте телеграм. В результаті ви отримуєте навички Strong Junior, а також у вас будуть реальні проекти, які ви зможете додати в портфоліо.

 Завжди ваш Сергій Немчінскій.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів